Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Maksu ja tolliameti IT (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Lõik failist

Albina Voronkova
Maksu-ja tolliameti IT-süüstemid.
Referaat Juhendaja : Leeni Rajaste
1 Sisukord
1.Maksu- ja tolliamet .............................................................3 2.IT-süüstemid.......................................................................4 2.1. Complex ....................................................................................4 2.1.1.Kliendi aruanded .....................................................................................4
2.1.2. Elektrooniline Tollideklaratsioone esitamine.........................................5
2.1.3.Protseduuride passid ................................................................................5
2.2.NCTS.........................................................................................6 2.3.JVIC...........................................................................................6 2.3.1.Aruanded..................................................................................................6
3.Informatioon........................................................................7
2 1. Maksu- ja tolliamet. Maksu- ja Tolliameti seadusjärgne roll ühiskonnas on tõhus ja täpne maksude haldamine, ettevõtluse hõlbustamine ning ühiskonna ja majanduse kaitsmine.
3 2. IT-süüstemid. 2.1.Complex. Mis on Complex? Complex on tasuta kättesaadav veebipõhine tollideklaratsioonide töötlemise süsteem, mille loomisel on lähtutud Euroopa Komisjoni e-tolli visioonist ja mitmeaastasest strateegilisest plaanist MASP, mille üks nõue on üleminek paberivabale tollivormistusele.
Andmetöötlussüsteemi Complex vahendusel on võimalik tollile esitada: lõplikke ehk täielikult täidetud tollideklaratsioone
lihtsustatud tollideklaratsioone ja lisadeklaratsioone mittetäielikke tollideklaratsioone ja puuduvaid lisadokumente reisija deklaratsioone CAP eelteateid ja CAP ekspordi tollideklaratsioone esitatud tollideklaratsioonide muutmis - ja kustutamistaotlusi enne kauba vabastamist varude teateid
2.1.1.Kliendi aruanded.
4 Complexi infosüsteemis on võimalik koostada esitatud deklaratsioonide aruandeid, mida isikud saavad kasutada enda tarbeks näiteks raamatupidamise või statistika jaoks. Nende aruannete tollile esitamine ei ole vajalik. 1.Kliendi impordi ja ekspordi andmed.
2. Kliendi impordi ja ekspordi andmed lisadokumendi valikuga.
3.Lao aruanne paigutamine ja väljastamine.
2.1.2.Elektrooniline Tollideklaratsioone esitamine. Tollideklaratsioonide esitamiseks on kasutusel elektrooniline internetipõhine andmetöötlussüsteem Complex. Lisaks tollideklaratsioonidele on võimalik esitada reisija deklaratsioone, varude teateid ja ühtse põllumajanduspoliitika alla (CAP kaubad ) kuuluvate kaupade eelteateid. Andmetöötlussüsteemi kasutamiseks peab isik sõlmima Maksu- ja Tolliametiga e-maksuameti/e-tolli kasutamise lepingu ja taotlema Complexi kasutajaõigused.
2.1.3.Protseduuride passid.
5 Protseduuri pass on dokument, mis sisaldab viidet tollieeskirjade artiklitele ning toob välja protseduurile esitatud nõuded ja erisused tollideklaratsiooni täitmisel ja infosüsteemi sisestamisel ning selle töötlemisel.
Süsteemis Complex deklaratsiooni töötlemisel käivitatakse protseduuri passis kirjeldatud nõuete täitmiseks teatud talitusreeglid , mis on koostatud tolliprotseduuride analüüsi tulemusena.
2.2.NCTS. Transiidideklaratsiooni ja TIR-märkmiku andmete esitamine transiidi andmevahetuse süsteemi NCTS vahendusel on kohustuslik. Andmete esitajal on võimalik valida, kas ta esitab transiidideklaratsiooni ülddeklaratsiooni rollis või lisaks transiidideklaratsioonile esitab sisenemise või väljumise ülddeklaratsiooni.

Vasakule Paremale
Maksu ja tolliameti IT #1 Maksu ja tolliameti IT #2 Maksu ja tolliameti IT #3 Maksu ja tolliameti IT #4 Maksu ja tolliameti IT #5 Maksu ja tolliameti IT #6 Maksu ja tolliameti IT #7
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 7 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2012-12-02 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 20 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Albina Voronkova Õppematerjali autor
maksu ja tolliameti IT

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
28
docx

Transport ja ekspedeerimise eksami/arvetuse kordamisküsimuste vastused

kasutaja nimele või on registreeritud või kasutusele võetud mõnes teises CEMT-i liikmesriigis; 7. TIR-, ATA süsteemid TIR- konventsioon - 14. novembril 1975 Genfis allkirjastatud TIR-märkmikuga rahvusvahelise kaubaveo tollikonventsioon koos kõigi hilisemate muudatustega. MÕISTED a. TIR- tunnistus - tunnistus maanteesõiduki lubamiseks vedudele tolli pitsatite ja plommidega. b. Tolliametnik - Maksu- ja Tolliameti ametnik, kes tööülesannete täitmisel teostab maanteesõiduki TIR- konventsiooni tehniliste nõuetele vastavuse kontrolli ja TIR-tunnistuse väljastamist. c. Tolliasutus–Eesti Vabariigi Maksu-ja Tolliameti tolliasutus kus teostatakse lisaks muudele tolliformaalsustele ka TIR-tunnistuse vormistamisega kaasnevaid tegevusi. d. Tollitõkend – tollitõkend on plomm või muu tõkend, mille tolliametnik on paigaldanud maanteesõidukile.

Transport ja ekspedeerimine
thumbnail
40
doc

Tolliõiguse eksamiküsimused

1. GATT on Riikidevaheline vabatahtlik kokkulepe omavahelise kaubanduse reguleerimiseks. Eesmärgiks oli kaotada järk-järgult tollitariifid ja piirangud kaubanduses ja kaupade impordis. GATT põhines vabaturul, ausal konkurentsil ja keskendus osapoolte majanduslikele eelistele. GATT-i tegevuse aluspõhimõtted: Eranditeta enamsoodustusrežiimi kehtestamine kõigi osapoolte vahel (MFN põhimõte), soodustused ühele osapoolele pidid automaatselt laienema kõigile Kohalikku tootmist ei olnud lubatud kaitsta sisseveotollide- ja kvootidega Hädavajalikke impordipiiranguid rakendav osapool pidi kõigepealt konsulteerima teiste liikmesriikidega. Tulevikusuund oli piirangute ja tollitariifide alandamine Erandid 4 põhimõttest: Ühiskonna moraali kaitsmine; Inim-, looma- või taimestiku kaitse; Riiklike ja rahvuslike väärtuste kaitse; Taastumatute riiklike maavarade säilitamine; Intellektuaalse omandi kaitse; Kohustuste täitmine, mis on tulenev mistahes riikidevahelis

Õigus
thumbnail
1072
pdf

Logistika õpik

Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Ain Tulvi LOGISTIKA Õpik kutsekoolidele Tallinn 2013 Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Käesolev õppematerjal on valminud „Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007- 2013” ja sellest tuleneva rakenduskava „Inimressursi arendamine” alusel prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Kutseõppe sisuline kaasajastamine ning kvaliteedi kindlustamine” programmi „Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013” raames.

Logistika alused
thumbnail
268
pdf

Logistika õpik 2013-Ain Tulvi

Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Ain Tulvi LOGISTIKA Õpik kutsekoolidele Tallinn 2013 Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR Käesolev õppematerjal on valminud „Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007- 2013” ja sellest tuleneva rakenduskava „Inimressursi arendamine” alusel prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Kutseõppe sisuline kaasajastamine ning kvaliteedi kindlustamine” programmi „Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013” raames.

Baas Logistika
thumbnail
161
pdf

Juhtimise alused

EESTI-AMEERIKA ÄRIAKADEEMIA JUHTIMISE ALUSED Konspekt Koostaja: Ain Karjus 2012/2013. õa. SISUKORD Jrk. nr. Nimetus Lk. nr. Sissejuhatus 6 1. Juhtimine ja juht 7 1.1 Juhtimine ja juht: üldmõisted ja funktsioonid 7 1.1.1 Juhtimise (mänedzmendi) üldmõisted 7 1.1.2 Juhtimise koht ja roll 8 1.1.3 Põhilised juhtimisfunktsioonid 8 1.1.

Juhtimine



Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun