Kontserdiarvustus TTÜ
Puhkpilliorkester ’’Klassikaga uude aastasse ’’Külastasin
15. Jaanuaril
2017 Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkestri
uusaastakontserdil ’’Klassikaga uude aastasse’’.
Orkester esines Tallinna Tehnikaülikooli aulas ja kokku kestis umbes
poolteist tundi. Kavas oli ettenähtud klassikaline puhkpillimuusika.
Asutatud
on puhkpilliorkester 1950. aasta sügisel ja see on TTÜ
esindusorkester. 2014. aasta sügisel alustas orkester oma 65.
Hooaega peadirigendiga,
Tarmo Kivisilla, juhatamisel.
Külalisdirigentdik oli
Diana Mäeväli. Kahjuks ei leidnud
internetis mõlema nimetatud isiku kohta informatsiooni.
Pillimängijate koosluses on TTÜ
tudengid , vilistlased ja ka osad
õppejõud. ’’Klassikaga uude aastasse’’ orkestris olid
pillideks
oboe , saksofon,
fagott , metsasarv,
bariton , flööt,
trompet,
tromboon , tuuba, bariton, kontrabass ja nendele lisaks oli
ka löökpilliderühm. Pidevalt
tegutsedes on orkester marssinud nii
laulupeo rongkäikudes kui
esinenud TTÜ mitmesugustel üritustel.
Ürituse
kavas olid välja toodud ühed muusikamaailma suurtegijad. Nendeks
olid Jean Sibelius,
Ludwig van
Beethoven , Priit
Raik Dimitri
Shostakovich , Phillip Sparke, Georges
Bizet , Ottorino Respighi ja
Leonard Bernstein. Kokku esitati üheksa teost ja publiku soovil ka
üks lisalugu. Kõikidest esitatud paladest oli minu lemmikuks George
Gershwin’i ’’The Symphonic Gershwin’’. Mis mulle meeldis
oli selle vahelduv tempo ja kohati rõõmsameelne meeleolu. Teos
algas aeglaselt ja siis
vahepeal muutus tempokamaks. Enamusajast oli
siiski ülekaalus aeglane tempo. See kestis umbes 10 minutit ja
esimeses
pooles oli põhirõhk fagottidel ja ja trompetil. Teises
pooles oli korraks kõristil ja ksülofonil peaosa ja kõik lõppes
äärmiselt tempokalt. Teiste esitustega võrreldes oli see kuidagi
rahulik ja hea ja mind väga tõmbas see.
Kontserdist kui tervikust arvan ma head ja ei oskagi midagi halba öelda. Üritus
algas täpselt õigel ajal kell 16:00 ja oli kohe näha, et kõik
liikmed nautisid seda, mida nad tegid, mis muutis kõik palju
nauditavamaks. Lõpus tuldi publikule vastu ja esitati veel üks
boonus lugu, mis oli väga hea otsus esitajate poolt.
Kokkuvõttes
jäin kontserdiga väga rahule. Kahjuks ma ei käi eriti mitte kuskil
sellist muusikat kuulamas, seega ei oska tuua võrdluseks mõnda
teist kogemust, aga esimese korra kohta oli väga hea.
Suurepärane aasta algus kõikidele klassikalise
muusika armastajatele ja soovitan
ka kõikidele teistele minna sellistele üritustele, kes veel pole
käinud.
Kõik kommentaarid