Arvuti koolitunnisLugupeetud kaasõpilased - tänaseks väga aktuaalseks saanud teema, et koolitundides kasutada
arvuteid on saanud vastakaid
arvamusi . Miks tahavad õpilased tundidesse kaasata arvuteid, ja
miks õpetajad ja vanemad neid vajalikeks ei pea? Millised on moodsate
tundide miinused, ja
millised plussid?
Sellel aastal alustas meie klass projektiga, mille põhimõtteks on
matemaatika õppimine e-
õpikutega. Õpilased olid vasikavaimustuses, kui teada said, et nüüdsest kasutame osades
tundides arvuteid. Antud
vaimustus läks aga üle ning nüüd tundub mulle, et õppimise asemel
tegeletakse arvutites pigem internetis surfamise ja mängimisega. Kuna
arvutid ei ole kõige
kiiremad, lähevad
tunnid aeglaselt ning seega hakkab mõnelgi õpilasel üpris igav ning ta ei
keskenud tunni
teemale . Ka õpetaja on viimasel ajal hakanud üha enam märkusi tegema, et
kõrvaliste asjadega tunnis ei tegeleta.
Tõin näite matemaatika tunnist. Mis saaks aga siis, kui arvutid oleksid kasutusel kõikides
tundides? Kindlasti oleks üheks suureks plussiks see, et enam ei peaks tüütuid õpikuid ja
vihikuid kaasas tassima, kuid seega ei kirjutaks oma käsi midagi läbi ning mäluga on õpilastel
lood nii, nagu nad on. Olukord oleks ilmselt järgmine: õpetaja soiub tahvli ees õpilastele, kes
ei kuula, vaid mängivad arvutimänge. Tasuta wifi juurdepääsuga oleks olukord veel hullem.
Miks peaks olema õpetajal mingitki tahtmist seejuures „õpetada“ keskmiselt 25 värvilist
ekraani silmitsevat noorukit?
Nii palju kui ka õpilased arvuteid pooldavad, on ilmselt õpilased ja oma võsukeste haridustee
pärast muretsevate vanemate vastuseis suurem. Milleks siis üldse õpetajat vaja oleks? Milleks
siis üldse kooli minna, kui kõike saab kodus arvutis õppida? Sellega kaoks
kohusetunne ja
tuleks
laiskus . Esimese tase on praegugi üpris madal ja viimase oma kõrge. Kool ei oleks
enam õppimisasutus, vaid koht, kuhu saab tulla tasuta internetti kasutama.
Vaidlused sel teemal kestavad ilmselt seni, kuni mõistetakse, et uudne tehnika koolimajades
võib vabalt piirududa Smart-tahvlite ja projektoritega –
nendest piisab . Seni, kuni jäädakse
paberkandjate ja pastakate juurde, on vähemalt garanteeritud, et keegigi
klassist tunnis kaasa
mõtleb.
Document Outline
Kõik kommentaarid