Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Mis on uimastid? (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mis on uimastid?
Mis on uimastid ?
Uimastid on keemilised ained, mis mõjutavad inimese enesetunnet , käitumist ja teda ümbritseva maailma tajumist.Uimastid võivad olla nii seadusega lubatud ehk legaalsed , kui ka seadusega keelatud ehk illekaalsed. Osad võivad olla kas loodusliku päritoluga ( kanep ) või sünteesitud ( amfetamiin ). Igal uimastil on oma nimi ja tavaliselt ka hulk hüüdnimesid.
Paljud noored kes on hakanud tarvitama uimasteid, küsivad, et miks on need ohtlikud? Need on ohtlikud sellepärast, et esimeste proovimiste kogemusest võib saada alus harjumusele ja hiljem vajadusele, mis ajapikku muutub möödapääsematuks.Kõige populaarsemad uimastid noorteseas on kanep, tubakatooted ja alkohol .
Kanep on laialt levinenud üheaastane põõsataoline taim, mis kasvab nii troopilises kui ka parasvöötmes, nii metsikult looduses, kuid ka kultuuritaimena. Kanepi lehed on sõrmjad, koosnedes tavaliselt 5-9 saagja servaga lehekesest. Kanepit suitsetatakse peamiselt kanepipuru sigaretina (joint), piibu või vesipiibu (bong) abil. Kanepit tarvitades võivad esineda järgnevad toimed nagu nt kerge enfooria, söögiisu tõuseb, uni suureneb, ajataju muutub, kuiv suu ja muusikat, kunsti ning huunmorit hinnatakse kõrgemalt. Eestis on levinud kanepi hüüdnimed nagu näiteks savu , kivi, mant, toss ja bob. Noored kasutavad kanepi tegemise kohta ka slänginimetust nagu "peale tegema".
Tubakatooted jagunevad kahte katekoorjasse: suitsetavad-ja suitsuvabad tubakatooted, mida tarbitakse kas närimisel, ninna tõmbamisel või mingil muul teel.Suitsuvabad tubakatooted jagunevad järgmiselt sigaret , sigar ja sigarello ja muud sellised.Sigaret on suitsetatav tubakatoode, õhukesse spetsiaalsesse sigaretipaberisse pakendatud peenestatud tubaka rull, mille suhuasetavasse otsa on kinnitatud tootemarkidel spetsiaalne filter.
Suitsuvabad tubakatooted on nuusktubakas ehk snuff ja huuletubakas ehk snus . Huuletubakas ehk rootsi keeles snus on niisutatud pulbertubakas. See on kas lahtine , niiske pulber , mis vormitakse ise näppude vahel kuulikeseks või on see pakendatud teekotikeste valmistamisel kasutatud materjalile sarnanevasse ümbrisesse. Snusi kuulike või kotike asetatakse ülahuule ja igeme vahele imenduma ning hoitakse seal ilma närimata mõnest minutist kuni mitme tunnini, olenevalt maitsest .
Alkohol on orgaaniline aine, mida sisaldavad kõik alkohoolsed joogid. Keemiliselt on alkohol süsivesinik. Alkohoolsetes jookides sisalduv alkohol on viinapiiritus ehk entanool. Kui alkoholi liiga palju tarvitada ühekorraga siis võib sellest saada alkoholimürgituse, millega satub haiglasse ning see võib olla ka eluohtlik.
Uimastid on väga ohtlikud. Neid tarvitades jääb sõltuvusse ja, kui liiga palju tarvitada võib saada üledoosi, mis lõppeb kas mürgituse või surmaga.
Mis on uimastid #1 Mis on uimastid #2
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2015-02-27 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 3 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor DianaToomingas Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

Tubakatoodete kahjulikkus tervisele
42
odt

Tubakatoodete kahjulikkus tervisele

 Veresoonte lupjumine  Bronhiit  Ajuinsult  Südameinfarkt  Kõrgvererõhutõbi Inimesel, kes tarvitab tubakatooteid korduvalt, võib tekkida sõltuvus. Räägitakse, et sõltuvus tekib tavaliselt 2 aasta jooksul, kui pidevalt tarbitakse tubakatoodet. Sõltuvus võib olla mitmesugune. Uimastite korduv tarvitamine tekitab sõltuvust. Sõltuvuse kujunemise kiirus on individuaalne ja sõltub paljudest teguritest, aga ennekõike uimasti enda omadusest, tarvitatud kogusest, manustamise viisist ja sagedusest ning uimastitarbija vaimsest ning füüsilisest seisundist. Uimastisõltuvus tekib reeglina seda kiiremini, mida sagedamini ja rohkem uimastit tarvitatakse ning mida noorem ja väljakujunematum on tarvitaja organism. Väga tavaline on, et suitsetamise kaudu saadavast nikotiinist jääb inimene sõltuvusse ning ta ei saa enam suitsetamist raskusteta lõpetada. Tavareegel on, et mida varem suitsetamisega

Ühiskond



Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun