Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Jumalad (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist

Sargon I oli Akadi riigi looja.Ta muutus Mesopotaamias ideaalse valitseja sümboliks, olles seega analoogne Karl Suure staatusega keskajal.
Memphis oli vanakreeka mütoloogia tegelane, kes koos oma abikaasa Epaphosega olevat asutanud Memphise linna Vana-Egiptuses.
Satraap oli kuninga määratud asevalitseja võimu all olev piirkond Pärsia suurriigis.
Kükloop
Jumalad #1
Punktid 5 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 5 punkti.
Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-09-25 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 13 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor smalldevil Õppematerjali autor
Sargon,Memphis,Minerva,Perikles,Angra Mainyu jt

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
168
doc

Ajaloo mõisted ja isikud tähestiku järgi

Agoraa – akropoli läheduses asuv koosoleku- ja turuplats, mille ümber paiknesid templid ja linnaelanike majad. Homerose ajal oli agoraa vabade kodanike rahva-, kohtu- ja sõjaväekogunemine, hiljem kogunemiskoht ise. Reeglina paiknesid agoraa ääres Kreeka polise ametiasutuste hooned, templid ja kauplused. Agoraa oli enamasti põhiplaanilt ristkülikukujuline ning alates klassikalisest ja hellenismi ajastust ümbritsetud sammaskäikudega ehk stoadega. Sissepääsu agoraale tähistas väravaehitis ehk propüleed. Kuulsaim agoraa on 1931. aasta väljakaevamistel põhjalikult läbiuuritud akropolise lähedal asuv Ateena agoraa. Akadeemia – Platoni asutatud filosoofiline kool Ateena lähedal, mis tegutses 385 eKr – 529 pKr. Kool sai nime oma asupaika järgi Ateena Hekademeia-nimelises hiies, millele omakorda andis nime heeros Akademos. Hekademeia oli pühapaik, mida lisaks Akademosele on seostatud ka Dioskuuride ning Dionysose kultusega. Platon asutas Akadeemia Pyt

Ajalugu
thumbnail
116
doc

Vanaaeg

Indiviuaalmajapidamisi oli rikkamaid ja vaesemaid. Suuremad rentisid oma maid välja, misoli oluline tuluallikas. Mari linnriik- 19-18 saj ekr oli üks silmapaistavamaid riike. Sealt pärit üks paremini säilinud Mesopotaamia kuningaloss üldse. Mis tõusid aga vel esile ja jäid psivaks olid Babüloonia ja Assüüria. Mölemas riigis tõusis tollal esile ... dünastia, keeleks akkadi keel. Väiksed erinevused on, kuid suht sarnased keeled. Jagasid kultuuri ka, samad jumalad, sama kultuuri austasid. Assüürlaste peajumalaks tõusis Ašsur, babüloni jumalaks Marduk. Babülon kerkis esile sumeri alade põhjapiiril (kus varasemalt Akkadi riik oli). Selgelt niistutataval eufrati äärsel alal, põllumjanadus põhines niisutuspõllundus. Assüüria oli piirkond, kus Mesopotaamia tasandik justkui lõppeks ja mäed algavad. Seal sadas järelikult vihma looduslikult, järelikult niistutussüsteemidel väiksem tähendus, põhines loomulikel sademetel põllumajandus.

Ajalugu
thumbnail
46
pdf

Vanaaja konspekt kaartidega

Babüloonia hiilgeaeg oli läbi, see on Vana-Babüloonia riik. Jätkus endiselt Assüüria ja Babülonia konkureerimine. See oli Egiptuse Uue Riigi periood ja siis oli tugev välispoliitika. Egiptuse tekstides on säilinud- Hetiidi, Assüüria ja Babüloonia kuningad tõusid esile. Hetiidid oli egiptlastega võrdsed. 12. ja 11. sajand langes tagasi Babüloonia. Mesopotaamia usk Polüteistlik religioon. Jumalate hulk kolossaalne. Kokku sulanud semiidi ja sumeri jumalad. Ei saa rääkida eraldi Sumeri ja Akkadi religioonist, kuna need on suht ühte sulanud, kuigi neil on mõned erinevad rõhuasetused. Sumeri-Akkadi religioon. Kuna Sumeri on vanem, siis see on mõjutanud Akkadit ja vastupidi. Nimed ja jooned põimunud. Jumalad on inimlikud- nii välimuse kui ka iseloomu suhtes, st nad on ka petlikud ja valelikud. Moodustavad suure jumaliku perekonna. Jumalad ei viitsinud tööd teha, seega lõid nad inimesed. St. inimene peab loomi ohverdama ja teenima

Vanaaeg



Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun