Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

"kiindumusmudelid" - 5 õppematerjali

thumbnail
96
rtf

Psühholoogia arvestus

14. Sõltuvussüsteemid (Boulding) 15. Enesekehtestamise olemus. Suhtlemisviisid (3) 16. Enesekehtestamise võtted (vähemalt 5) 17. Peegeldav kuulamine (Robert Bolton Igapäevaoskused lk 76) 18. Konflikti kulgemise protsess 19. Suhtlemisel põhinev konfliktide lahendamine 20. Läbirääkimised.Jaotava kauplemise strateegia. 21. Läbirääkimised. Liitvate läbirääkimiste strateegia. 22. Armastuse stiilid (Lee) 23. Armastuse liigid (Sternberg) 24. Kiindumusmudelid (Bartholomew) 25. Suhete lagunemise mudel (Duck) 26. Investeerimismudel (Rusbult) 27. Mulje kujundamine töövestlustel 28. Mulje kujundamise strateegiad (vähemalt 5) 29. Kultuuriśoki staadiumid (4) 30. Suhtlemistõkked (vähemalt 7) (Robert Bolton Igapäevaoskused.) 1) Enesehinnang Enesesse suhtumine. Enesehinnang Mina kontseptsioon aitab kirjeldada seda kes me oleme. Enesehinnangu abil me aga hindame seda millised me oleme.

Psühholoogia → Psühholoogia
159 allalaadimist
thumbnail
22
docx

Suhtlemispsühholoogia Eksam 2015

Suhtlemispsühholoogia 2015 Kordamisküsimused 1.TAJUVEAD (VÄHEMALT 5) Esmasuse efekt - on seotud sellega, et esmasena suhtlemises tajutav info võib mõjutada hilisemat info vastuvõtmist ja selle töötlemist. Seega mõjutavad meid väga olulisel määral need muljed, mis me esmakohtumisel saame ehkki see info võib olla ekslik. Esmamuljel on võimalik eristada erinevaid etappe: Äratundmine- esmalt toimub teise inimese äratundmine, eristamine. Sellel etapil jälgitakse peamiselt üksiktunnuseid nagu näoväljendusi, liigutusi, kehaehitust, riietust. Üldmulje kujunemine. Järgnevalt lisandub hinnanguline etapp, milles tajuja enda jaoks väärtustab teatud omadusi. Ta hindab teise kas meeldivaks või ebameeldivaks, sõbralikuks või ebasõbralikuks jne. Sotsiaalsete tunnuste tajumine. Järgnevalt tajutakse rahvust, perekonnaseisu, oletatavat ametiala. Omavaheliste suhete prognoos. Pärast inimese omaduste ja seisundite tunnetamist püütakse ennustada, ...

Psühholoogia → Suhtlemispsühholoogia
120 allalaadimist
thumbnail
35
doc

Sotsiaal- ja suhtlemispsühholoogia

Ta üritab igal viisil ­ kas siis meelitades, nõudes, vihapursetega, või siis klammerdumise abil mõjutada seda, et saaks selles suhtes oma armastuse vajaduse rahuldatud. Nende jaoks ei saa maailma ja teise peale loota ja seetõttu on läheduse säilitamiseks kõige parem teise külge takerduda, kuna vaid see annab talle võimaluse lähedust säilitada. Bartholomew (1990) on välja toonud 2 erinevat liiki mitteturvalist kiindumusmudelit. Need mitteturvalised kiindumusmudelid kujunevad välja justkui enda kaitseks tehtava kompromissina, kus kas siis autonoomia või emotsionaalne lähedus on ohverdatud füüsilise läheduse säilitamise nimel. *hirmunud kiindumusmudel - kui inimene soovib teistega kontakti, kuid kardab nii seotust kui ka selle tagajärgi, võimalikku hülgamist. Nendel on mall endast ja teistest negatiivne. Nad on harjunud sellega, et kui teisi vaja on, siis ei ole nad kättesaadavad ja et nad ka ise ei ole väärt teiste armastust.

Psühholoogia → Sotsiaalpsühholoogia
192 allalaadimist
thumbnail
37
odt

Psühholoogia

inimestesse, kellel on ,,õiged"eluvaated, töö ja sissetulek. Armastus ja kiindumus Asudes suhteid looma, toetume eelnevatest suhetest saadud kogemustele ja nende suhete tõlgendusele. Kõige sagedamini on esimeseks kogemuseks olnud suhe oma vanematega. Teiseks mõjutab kiindumussuhteid meie enesekäsitus ja arusaam teistest inimestest, see võib olla positiivne ja negatiivne. Kolmandaks olenevad kiindumusmudelid mitmesugustest kiindumusega seotud eesmärkidest ja motiividest. K. Bartholomew kirjeldab nelja kiindumusmudelit: Turvaline kiindumus- arvamus endast ja teistest positiivne, inimesed hindavad ennast, nad tunnevad end ka üksiolles turvaliselt. Takerduv kiindumus- arvamus teistest positiivne, endast aga negatiivne. Hirmunud kiindumus- soovitakse teistega kontakti, kuid kardetakse nii seotust kui ka selle tagajärgi, arvamus endast ja teistest negatiivne.

Psühholoogia → Psühholoogia
116 allalaadimist
thumbnail
29
docx

Sotsiaalpsühholoogia eksami vastused

Olemuslikuks on siin ratsionaalne kaalutlemine, kas suhted on kasulikud või mitte. Uurimistulemuste alusel võib väita, et siin eksisteerivad teatavad soolised erinevused. Nii märgivad mehed enam Luduse stiili esinemist, mõningase üllatusena esineb aga neil ka enam Agape stiili. Selgub, et püsivad on need suhted, kus partneritel on sarnased armastustiilid. Kõige püsivamaks peetakse neid suhteid, mis põhinevad storgel, kõige ebapüsivamad on ludusel põhinevad suhted. 28. KIINDUMUSMUDELID (4) (BARTHOLOMEW) Bartholomew on kirjeldanud 4 erinevat kiindumusstiili vastavalt nende aluseks olevatele seesmistele mallidele. Need mallid määravad ära selle, kuidas mõistetakse ennast ja teist nendes suhetes. Nende mallide aluseks on ...1) Konkreetsed mälestused kiindumussuhetest ja tõlgendused nendest suhetest, nii nende suhete hindamine kui ka enda ja teiste käitumise seletamine. Kui vanemlikud suhted on turvalised, siis kujuneb lastel välja turvaline kiindumusmudel

Psühholoogia → Psühholoogia
313 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun