Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

"emrüo" - 5 õppematerjali

thumbnail
3
odt

Raku ja embrotehnoloogia

Vajalik: võib saada rohkem järglasi, kui tava viisil, naisel, kellel on mõni terviserike ja ei saa lapsi, on see hea võimalus, samamoodi kasutatakse seda võimalust juhul, kui mehel on viljakushäired. 7. Nimeta embrüosiirdamise eelised ja puudused. Eelised Puudused Võimaldab loomadelt palju järglasi Kallis Võimalik transportida kaugete vahemaade Ei saa garanteerida siirdamise õnnestumist taha, sest emrüo säilib sügavkülmutamisel Võimaldab saada lapsi ka neil, kellel on Seda vpeetakse inimelu pühaduse terviserikked. rikkumiseks. 8. Mis tähtsus on Dollyl geneetika ajaloos? Lammas Dolly läks 1997.aastal teadusajalukku kui esimene täiskasvanu rakust kloovitud imetaja. Kasutati tuumkloonimise meetodit. 9. Miks on tuumkloonimise efektiivsus väike? Sest see on siiski katseeksitusmeetod. Ahve pole suudetud siiani kloonida, lammas Dolly

Bioloogia → Bioloogia
29 allalaadimist
thumbnail
4
docx

Paljunemine ja areng, kontrolltöö

Paljunemine ja areng, kontrolltöö Brenda Holt 1. Mida annab elusorganismile mitoos ? Selle käigus moodustuvad sama kromosoomide arvuga geneetiliselt identsed tütarrakud. Mitoos on vajalik surnud ja hukkunud rakkude asendamiseks. 2. Meioosi II jagunemine anafaasis lahknevad raku poolustele... ... homoloogide kromosoomid, mis koosnevad kahest tütarrakust. 3. Mitu tütarrakku tekib I vanemrakust meioosi tulemusena ? Meioosi tulemusena tekib 4 tütarrakku. 4. Mitoosil a)saadakse b)kulutatakse energiat. 5. Nimeta kaks mehhanismi meioosis, mis tagavad selle, et tütarrakud on vanemarakust geneetiliselt erinevad. 1. Ristsiire 2. Homoloogide lahknmine on sõltumatu, mis tähendab seda, et tütarrakk saab juhuslikult nii isas-kui ka emasvanemalt pärit homolooge. Mida suurem on kromosoomide arv organismil, seda suurem on võimalike kombinatsioonide arv. 6. Mitu kr...

Eesti keel → Eesti keel
31 allalaadimist
thumbnail
10
doc

Teravilja praktikumide konspekt 2011

Seemnekes t Viljakest · kestad - (kaitsevad mehhaaniliste vigastuste ja bakterite eest); Aleuroonkiht Toitekud · toitekude e. endosperm ­ 75% e seemnemassist; sisaldab toitaineid; Kilbik · emrüo e. idu; e Seemnekest ­ õhuke; koosneb mõne raku paksusest kihist; läbipaistev. Aleuroonkiht ­ sisaldab varuvalkusid (nisui puhul hästi diferentseerunud). Kilbike ­ eraldab idu endospermist; moodustunud idulehest; vahendaja roll (toitainete); sisaldab -amülaasi, mille toimel lõhustatakse täklis suhkruteks. Kõrgmolekulaarsed ühendid vees ei lahustu (tärklis, rasv, valgud).

Botaanika → Taimekasvatus
59 allalaadimist
thumbnail
13
docx

Kordamisküsimused Geenitehnoloogia I

pärilikkusetegureid on muudetud viisil, mis looduslikul teel ei ole võimalik. GMO- elusolend (bakter, seen, taim, loom), kelle pärilikkuse ainet (DNA-d) on kunstlikult muudetud. Organismi genoomi on siirdatud võõrliigi geene. Kuidas konstrueerida transgeenset looma? Hulkraksete organismide puhul peab DNA järjestus jõudma nende sugurakkudesse. Samuti võib ka emrüo siserakke organismist võtta ning neid kasvatada ja transformeerida. Hiljem süstitakse need tagasi embrüosse. Pärast moodustavad need juhusliku osa sündinud organismi rakkudest. Sorteerime järglastest välja need kellel on DNA sugurakkudes. Nende järglased on täielikult transgeensed. Transgeenne loom- loom, mille kõikide rakkude DNA järjestused sisaldavad võõra DNA- järjestuse.

Bioloogia → Geenitehnoloogia
7 allalaadimist
thumbnail
54
docx

DNA viirused

Noored linnud on viirusele vastuvõtlikumad. Viirus võib püsida ka immuunsete ja täiskasvanud lindude organismis ning haigus võib muutuda statsionaarseks. Pat.ana: hemorraagiad, nekroosikolded (peensooles, lihasmaos, lümfisülmedes), tursed. Verevalumid proventriikulumil. Diagnoosimine: Võtta vereproov, koeproov. Surnult põrn, kops, peaaju. Viiruse saab sisestada 10-12 päeva vanusesse kanaembrüosse. Viirus põhjustab hemorraagilisi haavandeid ja entsefaliiti ning emrüo sureb 34-72 tunniga. RT-PCR, ELISA, HAR, HAPR. Dif.diagnoos: linnugripp, larüngotrahheiit, nakkuslik bronhiit, koolera. Orthomyxoviridae - ümbrisega Orthomyxoviridae -> Perekond – Influentsaviirus A -> Lindude gripp Jaotub perekondadeks A, B, C. A on kõige patogeensem, võib nakatada kõiki ja põhjustada pandeemiaid. B on keskmise patogeensusega, võivad nakatada kõiki. C on kõige nõrgem, nakatavad peamiselt inimesi ja sigu.

Meditsiin → Nakkushaigused
15 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun