Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Artur Alliksaar-tõenäoliselt parim luuletaja (1)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Palju kitsendada või kitse paljundada?

Lõik failist


ArturAlliksaar
1923-1966
Artur Alliksaare looming on omapärane lehekülg eesti kirjanduse arenguloos. Kirjaniku eluajal jõudis lugejateni vaid näidend „Nimetu saar” (1966). Tema loomingu põhiosa-luule-nägi trükivalgust pärast autori surma. Artur Alliksaare loometeel on kõige olulisemad aastad 1960-1964, mil ta katkestas sidemed traditsioonilise luulega. Neid aastaid iseloomustab püüd luulet radikaalselt uuendada, eksperimenteerida sõnadega, saavutada täielik vabadus ja isikupära.
Alliksaare varasemat luulet iseloomustavad klassikalised luulevormid(nt. sonett ). Tema poeetiline kreedo väljendus eluarmastuses, vaimsete võlude tunnetamise püüus ning asjade ja nähtuste tuumani jõudmise
Artur Alliksaar-tõenäoliselt parim luuletaja #1 Artur Alliksaar-tõenäoliselt parim luuletaja #2
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-05-03 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 37 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Lisbet Õppematerjali autor
Kokkuvõtte tema eripärast + 1 luuletus

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
8
docx

Liitlased kui ka oponendid

Ja mis veel oluline: kirjapandu ümber jääks nagu rohkesti vaba ruumi — väljakutse ja ahvatlus lugejale, kellel selle täitmiseks huvi ja kogemusi. Raamatu lõpp ei jäta kahtlust, et Palanumäe lugu läheb edasi. Romaan saab otsa, elu mitte — ja siin on tegemist millegi enamaga kui romaan (Virgela.ee…).“ Lõpetuseks lavastusest endast üks luuletus, mille lõpuread küll lavapeal ütlemata jäid, kuid mis võtab hästi kokku kogu lavastuse sõnumi. Artur Alliksaar “Alternatiive” ISABELLA: „Kas elu on naljakalt tõsine või tõsiselt naljakas?“ FLAVIO: „Kumb oleks õigem, – kas mõttetult leegitseda või leegitult mõtiskleda?“ ISABELLA: „Kas teeme mõne mõõduka meeletuse või muutume meeletult mõõdukaks?“ FLAVIO: „Kas kerkime katusele või kattume kergusest?“ ISABELLA: „Kas vigu korrutada või korda vigurdada?“

Ühiskond
thumbnail
2
docx

Artur Alliksaar

Tartu ülikoolis õigusteadust (1941­1942). · 1941 astus vabatahtlikuna 182. Eesti julgestusgruppi. · Ta mobiliseeriti 1943. aastal Saksa sõjaväkke. Sel ajal avaldas ta ka oma esimesed luuletused: "Postimehes" , "Koidulauliku mälestuseks" ja mõned tekstid rindlehes · Aastast 1944­1949 töötas Artur Alliksaar ENSV Raudteevalitsuses. · 1949. aastal süüdistati teda ametiseisundi kuritarvitamises ning ta arreteeriti. · Aastatel 1949­1957 oli sundasumisel. Oli vangis Narvas ja Mordvas. Pärast vangistust elas aasta aega Vologda oblastis, · 1958. Tuli salaja Tartusse, kus töötas õlletehases, ehitustöödel ja raudteel. Järgmised üheksa aastat elas ta boheemlaselu Tartus, luges oma luuletusi "Werneri" kohvikus,

10,klass
thumbnail
37
rtf

Artur Alliksaar

Artur Alliksaare luule. Artur Alliksaar (15. aprill 1923 Tartu ­ 12. august 1966 Tartu) oli eesti luuletaja, näitekirjanik ja tõlkija. Olematus võiks ju olemata olla (1966 LR) Aeg Ei ole paremaid, halvemaid aegu. On ainult hetk, milles viibime praegu. Mis kord on alanud, lõppu sel pole. Kestma jääb kaunis, kestma jääb kole. Ei ole süngeid, ei naljakaid aegu. Võrdsed on hetked, kõik nad on praegu. Elul on tung kanda edasi elu, jällegi Kronos et saaks mõne lelu. Ei ole möödund või tulevaid aegu. On ainult nüüd ja on ainult praegu.

Poeetika



Meedia

Kommentaarid (1)

tydrukolen profiilipilt
tydrukolen: mulle ebavajalik info, sest see oli mul olemas:)

Aga kellelegi teisele kasuks kindlasti
10:54 08-10-2009



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun