Tanavakusitlus: Kuidas tahistate teie vabariigi
95. aastapaeva? Kulmal talveohtul kaisime ringi Jogeva linna
kesklinnas,lootes kusitleda inimesi
erinevas vanuses meie valitud
teemal. Puudsime valtida erinevaid
ohte , et keegi ei segaks meie
tood . Suutsime enda valdusesse haarata 8 inimest, kellest 4 olid
naised ja 4 mehed vanuses 15-75a. Kuidas aga meie valitud Jogeva
linna kodanikud Eesti vabariigi aastapaeva tahistavad, raakisid meile
meie valitud inimesed. Purskkaevu juures
istuv 60.aastane vanem harra,
kelle nimeks osutus Arvid utles, et aastapaeva on
koige parem
tahistada kodus teleekraani ees koos vaikese peolauaga. Nelja teise
inimese seas kolas samuti variant, et see paev on kull eriline ja
tahtis, kuid see aasta tahaks lihtsalt monusalt,
rahulikult ja
koduselt olla. Liikudes edasi Jogeva
Kultuurimaja juurde,
kohtasime kahte
nooremat neidu. Tutarlaps nimega
Kerly (21.a), kelle
haales oli kuulda veidi solvunud tooni vastas, et tema on kahjuks
tool ning ohtupoolikul
laheb vorkpallitrenni noortematele andma. Tema
korval olev preili Meeri(18.a) selgitas, et tema
magab kodus terve
paeva, sest paev enne seda tuleb haiglast toolt koju ning 24-tunnine
toopaev on
vaga kurnav tema jaoks. Sealt moodus ka 42-aastane Jaan, kelle arvates
tuleb pidada seda paeva kui koige tahtsam ja erilisem kellegi elus
uldse ning nagu Eestil ikka kombeks on. Rohkem me tapsusada ei
joudnudki, mida ta selle all motles, sest too pidi kuskile jubedalt
kiirustama. Kogudes
julgust , keplesime edasi
Maxima poe
juurde, kus oli tol hetkel usna suur rahvamass valjumas. Nemad olid
end korralikult ette valmistamas vabariigi aastapaevaks. Toidupoest
valjuti suurte toidukottidega. Loomulikult tundsime huvi selle vastu
ning suundusime rahva poole. Kui kuuldi kusimuse esimest poolt,
hakati juba suure naeruga jutustama, et vabariigi aastapaev on uks
tahtsaim tahtpaev nende elus. Kusisime loomulikult, kuidas nemad seda
siis tahistavad ning tuli vurinal pikk vastus proua Lindalt(75.a),
mida iga inimene oleks voinud oelda, nimelt, tema arvates tuleb kokku
kutsuda terve enda suguvosa, istuda uhiselt lauda ning tuleb
kindlasti vaadata ulekandeid telekast, eriti oli massi seas
mainitud paraad. Esines ka lahkarvamusi. Kui Arvid oli maininud,
et kindlasti ka
vaike naps ei
teeks paha, siis ulejaanud 7 inimest
olid alkoholi tarbimise vastu. Oli aeg lopetada kusitlemist ning koik see,
mida peeti kohutavalt raskeks, osutus palju julgust andvaks ja
monusaks. Nuud teame, et Jogeva linna kodanikud siiski tahistavad
seda, kes votab seda
taies hoos, kes veidi vahem, aga
peaasi , et
maletatakse vabariigi aastapaeva tahendust. Hea, kui osatakse hinnata
meile tahtsaid paevi.
Kõik kommentaarid