Minu
elu esimene festival Suvel
käisin
ma ühel
kolmepäevasel
muusikafestivalil nimega Intsikurmu. See toimus 4.-6. augustil Põlvas
Intsikurmu metsapargis. Pargiala oli piiratud aedadega ja sisse sai
beežika käepaelaga,
mis asendas piletit. Väljaspool
seda ala oli suur telkimisala, kus me ka ööbisime
ehk muusikat sai kuulda hommikust õhtuni,
isegi, kui
magasid . Telkla kõrval
olid ka vetsud, hommikusöögiala
ja duššid.
Sellesk , et nälga
ei jääks,
oli metsapargi läheduses
ka
Konsum , kust enamus festivalikülastajaid
süüa
ostsid. Lisaks olid
festivali alal ka foodtruckid, kust sooja toitu
sai osta.
Instikurmul
esines 34 erinevat
artisti ja bändi
nii Eestist kui ka
igalt poolt välismaalt
nt: Ameerikast, Hollandist, Inglismaalt jne. Nende esinemisajad olid
jaotatud ära
ning metsapargi alal oli kolm erinevat lava, kus nad esinesid, niiet
sai kuulata mitu bändi
korraga. Esitati igas stiilis muusikat. Oli popi ja rocki, indiet,
elektroonilist, vokaalset ja instrumentaalset,
deep house'i jne.
Muusika oli väga
mõnus
ja kaasahaarav. Põhilised
artistid ja bändid,
kelle pärast
sinna minna tahtsin olid
Vaiko Erlik, Eik, NOEP ja Cigarettes After
Sex, kuna olin väga
pikalt oodanud, et neid laivis näha.
Nende muusikat kirjeldatakse romantilisena, elegantsena, sensuaalsena
ja aeglasena. Nagu nimi ütleb,
siis nende
muusika saatel ei ole väga
võimalik
tantsida, vaid pigem on ta rahulik ja pikutamiseks. Bändis
on neli liiget, kõik
on meessoost ja nedne laval olek on väga
minimalistlik. Süntesaator
ja trummid on suhteliselt tagasihoidlikud ja väiksed.
Nendne laval oleku ajal on tagataustal enamasti mustvalge video või
pildid ehk mingi installatsioon. Nende esitusviisi teeb eriliseks
just see, et laulja hääl
on väga
pehme ja kõrge.
Kui ma esimest korda neid kuulasin, siis arvasin, et
laulab naine.
Selleks, et nende esituse ajaks esiritta pääseda,
läksin
varakult juba kohale. Esituse ajal laulsin enamus laule kaasa ja
ootasin pikisilmi oma
lemmiklaulu , mis lõpupoole
ka tuli. Kui nad seda esitasid, siis tulid mul isegi pisarad silma,
kuna see oli nii
vapustav ja mu
emotsioonid olid laes. Pärast
esitust olin pikalt vaimustuses.
Instikurmu
2017 oli sellega minu jaoks lõppenud
ja ei oleks saanud parem olla.
Esitajad olid hästi
valitud ja üritus
oli hästi
korraldatud. Järgmisel
aastal on kindel plaan uuesti minna ja mine tea, võibolla
on see veel parem. Praegu julgusega soovitan kõikidel
noortel kui ka vanematel sinna koos oma sõpradega
minna, kuna kogemus on unustamatu ja pealegi saab aega veeta oma
lähedastega,
kuulates häid
laule.
Sandra
Skoblov 10.a
Kõik kommentaarid