Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Eesti õiguses on kaudse valduse omandamisele pühendatud säte, mille kohaselt kaudne valdus omandatakse asja väljanõudeõiguse loovutamisega omandajale, kui asja võõrandaja ise või kolmas isik jääb asja valdama (AÕS § 37). Teiste sõnadega, asja senine valdaja säilitab otsese valduse, teine isik omandab kaudse valduse ja koos sellega õiguse asja väljanõudmiseks otseselt valdajalt.
Eesti õiguses on reguleeritud, et vallasomand võib lõppeda ümbertöötlemisega AÕS § 106 lg 1 või ühendamise ja segamisega AÕS § 107 lg – d 1, 2, 4. Vallasasja omand võib lõppeda veel kinnisasjaga ühendamisel sest saab siis maatüki oluline osa ja kinnisomand ulatub ka sellele asjale.
Eesti õiguses on kinnisasjade jagamine ja ühendamine otseselt sätestatud, kusjuures määravaks on omaniku tahe: kinnisasju võib ühendada üheks kinnisasjaks või ühte kinnisasja jagada mitmeks kinnisasjaks ainult omaniku soovil.
Eesti õiguses on pärija pärandaja, ehk surnud isiku, kelle vara pärimisele läheb üldõigusjärglane2. Seega pärandajaks on isik, kelle vara läheb tema surma korral teisele isikule üle. Pärandaja vara nimetataksegi pärandiks.
Eesti õiguses on sätestatud, et eesõigus kantakse kinnistusraamatusse märkena selle õiguse juurde, mis eesõiguse kasutamisel peab tagasi astuma.
Eesti õiguses on kinnisomandi vertikaalne ulatus määratud kõrguse või sügavusega, milleni ulatub omaniku huvi kinnisasja kasutamisel.
Eesti õiguses on isikute põhiõigused ja kohustused toodud ära Põhiseaduses II peatükis ja perekonnaõigus perekonnaseaduses.
Eesti õiguses on kande sisuna sätestatud kande tekst, tegemise kuupäev ja kande teinud isiku allkiri.
Eesti õiguses on käsutuskitsendused haaratud keelumärke mõiste alla.
Eesti õiguses on olemas ainult üks kinnispandi liik: hüpoteek.
Eesti õiguses on kinnisomandi ese samuti defineerimata.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun