Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Aramiidid (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist



Birgit Võidula
ARAMIIDID
REFERAAT
Õppeaines: MATERJALIÕPETUS
Rõiva- ja tekstiiliteaduskond
Õpperühm: TD11b
Juhendaja : D. Tuulik
Tallinn 2011Sisukor
1Sissejuhatus 3
2Aramiid kui mõiste 4
3Aramiidi ajalugu 4
4tehis- ja sünteeskiudude erinevus, tootmine 5
5Aramiidkiudude omadus ja ehitus 5
6Aramiidkiudude kasutamine 6
7Kokkuvõte 8
8Kasutatud kirjandus 9
1 Sissejuhatus 3
2 Aramiid kui mõiste 4
3 Aramiidi ajalugu 4
4 tehis - ja sünteeskiudude erinevus, tootmine 5
5 Aramiidkiudude omadus ja ehitus 5
6 Aramiidkiudude kasutamine 6
7 Kokkuvõte 8
8 Kasutatud kirjandus 9

  • Sissejuhatus


    Aramiidi tuntakse kui sünteetilist kiudu (aromaatsed polüamiidid), mis on kaalu arvestades tugevam kui teras. Sellest saab kõrgefektiivseid polümeerseid materjale. Kõige tuntumad kasutusalad on sõjaväes, korrakaitse ning päästeteenistuses.
  • Aramiid kui mõiste


    Aramiid- kiud, mille sünteetilised lineaarsed makromolekulid sisaldavad aromaatseid tuumi, mis on ühendatud amiid - või imiidsidemetega. Kusjuures vähemalt 85% amiid või imiidsidemetest seovad kahte aromaatset tuuma vahetult, ja imiidsidemeid, kui neid üldse esineb, ei ole rohkem kui amiidsidemeid.
    Aramiidid on välja töötatud polüamiidist. Polüamiidkiu modifitseerimisega
  • Vasakule Paremale
    Aramiidid #1 Aramiidid #2 Aramiidid #3 Aramiidid #4 Aramiidid #5 Aramiidid #6 Aramiidid #7 Aramiidid #8 Aramiidid #9
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 9 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2012-01-04 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 18 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor tydruku Õppematerjali autor
    2 ARAMIID KUI MÕISTE
    Aramiid- kiud, mille sünteetilised lineaarsed makromolekulid sisaldavad aromaatseid tuumi, mis on ühendatud amiid- või imiidsidemetega. Kusjuures vähemalt 85% amiid või imiidsidemetest seovad kahte aromaatset tuuma vahetult, ja imiidsidemeid, kui neid üldse esineb, ei ole rohkem kui amiidsidemeid.
    Aramiidid on välja töötatud polüamiidist. Polüamiidkiu modifitseerimisega sooviti saada tulekindlat kiudu, kuid tekkinud kiu ehitus erines polüamiidist sel määral, et aastal 1998 määratles Euroopa Liit aramiidi iseseisva kiuliigina, kuid enne seda käsitleti aramiide aromaatsete polüamiididena. Võivad esineda staapel- ja filamentkiuna ning pulbrina.
    3 ARAMIIDI AJALUGU
    Aromaatilisi polüamiide tutvustati Maailmale esimest korda 1960-te alguses ja seda tegi firma nimega DuPont, esitledes kiudu nimega Nomex (meta-aramiid ehk tulekindel materjal).
    Üks tähtsamaid keemikuid, kes tegeles uurimustöödega oli Stepanie Kwolek, töötas DuPontis. Tänu tema töötulemusena esitleti esimest korda para-aramiidi nimega Kevlarit 1973 aastal. Kevlar on maa peal viis korda tugevam materjal kui sama kaaluga teras. See ei korrodeeru samas ei sula ega pehmene kõrge temperatuuri (alles 427oC algavad põlemisprotsessid) juures. Negatiivseteks külgedeks on materjali vee imavus, mis muudab selle keskkonna muutuste suhtes tundlikuks. Survetugevus on väike ning Kevlarit on raske lõigata.

    Kasutatud allikad

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    7
    doc

    ARAMIIDID

    Kira Ljubimova Aleksandra Ketova ARAMIIDID REFERAAT Õppeaines: MATERJALIÕPETUS Rõiva- ja tekstiiliteaduskond Õpperühm: KRR11 Juhendaja: Diana Tuulik Tallinn 2010 3 SISUKORD Eessõna..........................................................................................3 1. Aramiidid.....................................................................................4 1.1 Iseloomustus.........................................................................4 1.2 Ajalugu...............................................................................4 1.3 Omadused............................................................................5 1.4 Kohaldamine.........................................................................5 1

    Materjaliõpetus



    Meedia

    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun