Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

"Produktsioonid" - 5 õppematerjali

thumbnail
5
doc

Produktsioonid ja predikaatarvutus

jookseb (terminaalne järjend=) Leida selle grammatikaga genereeritav keel. Lõpmatu keel - nt suur suur suur Mari jookseb; tubli suur tubli suur Peeter õpib jne. Kuigi grammatiliselt korrektsed, on nad lõpmatu pikkusega laused ja selliseid me ei kasuta loomulikus keeles. 2. Isa ja kaks poega jõe vasakule kaldale Teadmus esitada produktsioonidena. Olekute esitamine, algolek ja lõppolek selle esituse kohaselt, produktsioonid, mis esitavad võimalikke tegevusi ehk operaatorid ühest olekust teise liikumiseks. Otsinguprobleem olekute rumis. Laiutiotsing. Kolmik (i [kas isa on vasakul - 1, pole - 0), p [poegade arv vasakul 0-2], b [paadi asukoht - kui vasakul - 1, pole - 0 Vahepealsed liikumised ei olegi olekud; olekud ainult siis, kui paat ühele kaldale randunud. Nt Algus (1, 2, 1) - isa vasakul kaldal, 2 poega vasakul kaldal, paat vasakul kaldal Lõpp (0, 0, 0) - kedagi vasakul kaldal ei ole.

Informaatika → Programmeerimine
14 allalaadimist
thumbnail
24
pdf

Rekursiooni ja keerukusteooria eksami konspekt

Kui L1 ∩ L2 = ∅, siis on keel L1 ∪ L2 samuti ühene. 
 T: Oletame, et L1-l ja L2-l on ühisosa. Keeled L2 = {anbncm | n,m > 0} ja L3 = {ambncn | n, m > 0} on ühesed, grammatikad on {S→AB, A→aAb, A→ab, B →cB, B →c} ja {S →AB, A→aA, A→a, B →bBc, B →bc}. Keel L = {anbncm | n,m > 0} ∪ {ambncn | n,m > 0} on mitmene, sest saab mitu tuletuspuud teha. 9 KV grammatika Chomsky normaalkuju. DEF: KV gramaatika G = (N,Σ,P,S) on Chomsky normaalkujul, kui tema produktsioonid on ühel kujudest: A→BC; A→a(terminaal); S(lähtesümbol)→ε. 
 Teoreem: Iga KV keel on genereeritav KV grammatikaga Chomsky normaalkujul. T: 1)lisame uue algsümboli S0 ja produktisooni S0 → S (nüüd ükski parem pool ei sisalda lähtesümbolit) 2) kaotame kõik A → ε. Kui T → Aa ja A → ε, siis kustutame A → ε ja lisame T → a (sama mis T → εa) 3) kaotame kõik A → B. Kui T → A ja A → a, siis asendame T → A kohe produktsiooniga T → a.

Informaatika → Informaatika
79 allalaadimist
thumbnail
37
doc

Teoreetilibe informaatika kordamisküsimused

V*, tähistatakse =>G) lausevorm. Grammatika poolt genereeritav keel L(G) = {w | w kuulub * AND w on kaudselt tuletatav S0}. Grammatikate hierarhia: 0-tüüpi (L0) .. ei lisakitsendusi 1-tüüpi (L1) .. kontekstist sõltuv iga produktsiooni vasak pool on lühem kui parem pool välja arvatud S -> e 2-tüüpi (L2) .. kontekstivaba iga produktsioon kujul A w A kuulub N, w kuulub V* 3-tüüpi (L3) .. paremlineaarsed keeled kõik produktsioonid kujul A bC või A b A,C kuulub N, b kuulub L3 on alamhulgaks L2 on alamhulgaks L1 jne. 9. Regulaarsed avaldised ja hulgad. Regulaarne hulk tähestikus : · tühihulk · {e} ­ tühjast sõnast koosnev hulk · {a} kuulub - ühest terminaalist koosnev hulk · hulk P ühend Q, P lõige Q, Q*, kus P ja Q on regulaarsed hulgad Regulaarne avaldis regulaarset hulka tähistav lühendkirjapilt, mis on määratud AINULT järgnevate rekursiivsete reeglitega:

Informaatika → Teoreetiline informaatika
96 allalaadimist
thumbnail
8
doc

Kordamisküsimused ja vastused

Taimede poolt kasutatav kiirguspiirkond on 380­710 nm-ni. Seda spektri osa, mis peaaegu langeb kokku nähtava valgusega, nimetatakse fotosünteetiliselt aktiivseks radiatsiooniks või kiirguseks (FAR või FAK). Fotosünteetiliselt on tähtsamad punakas-oranzid kiired (600­700 nm) ja violetsed-helesinised (400­500 nm), vähem kollased-rohelised (500­600 nm). 35. Bioloogilised rütmid: tsirkaadrütm (ööpäevane), sesoone rütm (aastaajaline) VASTUS PUUDUB KONSPEKTIS 36. PRODUKTSIOONID ÖKOSÜSTEEMIS- BIOMASS- mingi organismiliigi, liikide rühma või biotsönoosi isendite elusaine hulk, väljendatuna toor- või kuivmassiühikuis isendite elupaiga pinna- või mahuühiku kohta (g/m2, kg/ha, t/ha, mg/l, g/m3). Maakera summaarseks biomassiks hinnatakse 85­100 miljardit tonni. FÜTOMASS- kõikide taimsete organismide kogumass. Maakera biomassist 97­99% on fütomass;

Ökoloogia → Ökoloogia ja keskkonnakaitse1
310 allalaadimist
thumbnail
11
doc

Inimese füsioloogia

Tõstavad üldist kohanemisvõimet. Meessuguhormoonid. Toodetakse neerupealiste koortes. Ei mõjuta soodumist ja teket, soolist käitumist. Mõjutavad ja tugevdavad lihasvalgu sünteesi, lihasmass suureneb. Kaltsiumiladestumist luukoes, luudekasvu. Androgeenid. Mõjutavad lihaste valgusünteesi, lihasmassi kasvu. Sugunäärmed. Toodavad sugurakke ja suguhormoone. Testosteroon e meesuguhormoon. Suguorganite stimuleerimine. Aktiveeriv toime. Soodustab koevalkude, lihasvalkude sünteesi. Produktsioonid lihasrakkude kasvu ja jõuharjutused on omavahel seotud. Naissuguhormoonid. Östrogeenid ja progesteroon. Toodetakse tsüklitena. Östrogeenid. Mõjutavad suguorganite kasvu ja arengut, mõjutavad ainevatusprotsesse, rohkem süsiveskute ja rasvade, vähem valkude. Ovulatsioon-munaraku vabanemine. Progesteroon. Tagada loote normaalne kasv ja areng, ettevalmistada munaraku viljastumine. Erutuvuse füsioloogia erutuvus. Võime erutuda, kõikide elusorganismide põhiomadus

Meditsiin → Inimese anatoomia ja...
304 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun