Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

"tsaratanana" - 5 õppematerjali

thumbnail
8
pptx

Geography of Madagascar

west coast, and the southwest. The east coast The east coast consists of a narrow band of lowlands, formed from the sedimentation of alluvial soils and zone, composed of steep bluffs, alternating with ravines bordering an escarpment of about 500 meters in elevation. The coastline is straight, with the exception of the bay. The east coast is considered dangerous for swimmers and sailors because of the large number of sharks that frequent the shoreline. The Tsaratanana Massif region The island's highest peak, Maromokotro, at 2,876 metres is found in the Tsaratanana Massif, located in the far north of the country. The coastline is deeply indented; two prominent features are the excellent natural harbor at Antsiranana and the large island of Nosy-Be. The mountainous topography to the south limits the potential of a port at Antsiranana by impeding the traffic from other parts of the island. The central highlands

Geograafia → Inglisekeelne geograafia
3 allalaadimist
thumbnail
9
doc

Madakaskar

pindalaga ala.), idaosas on alluviaalne (jõesetteline) rannikumadalik, lääneosas on madalike, tasandike ja madalate platoode piirkond. Kõrgplatoo kõrgus merepinnast on 800...1400 m, keskmine kõrgus on 1100 m. Platoo on lääne poole kaldu. Lavamaad ja mäed on maastikul sageli segamini. Ta on mitu korda kerkinud ja taas maha kulutatud. Kõrgplatoo koosneb sageli graniitidest ja kvartsiitidest. Kõrgplatoo jaotavad osadeks kolm vulkaanilist päritolu mäemassiivi: põhjas Tsaratanana mäed, keskel Ankaratra mäed ja lõunas graniidist Andringitra mäed. Ankaratra mäed on suur veelahe, mis lahutab kolm suurt jõgikonda. Andringitra mägedest lõuna poole jääb Tôlanaro linn ja Tsaratanana mägedest põhja poole Tsaratanana linn. Kõrgplatoo ja saare kõrgeim tipp on Maromokotro (2786 m), mis asub Tsaratanana massiivis. Ankaratra kõrgeim tipp on Tsiafajavona (2643 m) ja Andringitra kõrgeim tipp on Boby (2658 m).

Geograafia → Geograafia
36 allalaadimist
thumbnail
17
pptx

Madagaskar (powerpoint)

Second level Fourth level Third level Fifth level Fourth level Fifth level Lühiülevaade loodusest Madagaskari kõrgeim tipp - 2886-meetrine Maromokotro mägi asub põhjas Tsaratanana massiivis Madagaskar asub troopilises (lõunaosa) ja lähisekvatoriaalses (põhjaosa) kliimavöötmes. Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, ning rannikul on tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27oC, lõunaosas 22-24oC. Niiskete ida- ja kagupassaatide tõttu sajab idarannikul ja Kõrgplatoo astanguil 2000- 3500 mm aastas. Loodeosas on 900-1800 mm, edelaosas 350-750 mm sademeid aastas. Talvel tabavad saare idaosa sageli troopilised tsüklonid.

Geograafia → Geograafia
8 allalaadimist
thumbnail
10
doc

Madagaskari Vabariik

Madagaskarile kuulub mitu väikest saart Madagaskari saare lähedal ­ Nosi Be, Nosi Mitsio, Nosy Vau, Sainte-Marie saar ehk Nosy Boraha, Mangabe saar ehk Nosy Mangabe, Nosy Lava,Radama ja Nosy Barren Madagaskari lähedal. Madagaskar on suuruselt neljas saar maailmas. Jaguneb 3-ks meridionaalseks vööndiks. Saare kesk- ja idaosa hõlmab Kõrgplatoo (kõrgus 800-1500 m), millel kõrguvad tugevasti liigestunud vulkaanilise tekkega mäemassiivid: põhjaosas Tsaratanana (riigi kõrgeim tipp Maromokotro 2876 4 m), keskosas Ankaratra (2643 m)ja lõunaosas Pic Boby (2658 m) Edelaosas kuivstepp ja poolkõrb. Kristina Soboleva Madagaskar Looduslikud tingimused Madagaskari külastamiseks sobivad pea kõik ajaperioodid, välja arvatud jaanuarist märtsini, sest siis

Geograafia → Geograafia
12 allalaadimist
thumbnail
32
docx

Madagaskar reisipakett

saar ehk Nosy Mangabe, Nosy Lava, Radama ja Nosy Barren Madagaskari lähedal. Pindalalt on Indoneesia järel suuruselt teine saareriik maailmas. Rannajoone pikkus on 4828 km. 1.3 Looduslikud tingimused Pinnamood Saare reljeef on väga mitmekesine: keskosas kõrgub suur hulk vulkaanilisi massiive, mis lääne pool laskuvad rannikule sujuvalt, ida pool aga järsu astanguna. Madagaskari kõrgeim tipp - 2886-meetrine Maromokotro mägi asub põhjas Tsaratanana massiivis. Antananarivo lähedal kerkivad kuni 2643 meetri kõrgusele Ankaratra mäeharjad. Madagaskari viljakaimad alad asuvad piki rannikut, jõeorgudes ja saare keskosas. Madagaskaril leidub ka kivisütt, grafiiti, raua-, kroomi,- koobalti,- nikli,- plii,- tsingi,- vase,- mangaani,- titaani,- uraani,- ja berülliumimaaki, kulda, boksiiti, fosforiiti, vilku, vääris-ja 3 poolvääriskive.

Geograafia → Geograafia
5 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun