Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge

Missugune on Eesti positsioon Hofstede kultuuridimensioonide skaalal

K&V >> Kategooriata | Akadeemiline | 50 punkti | 2025 vaatamist |
1.Iseloomustage Eesti positsiooni Hofstede kultuuridimensioonide skaalal ehk milline on Eestis


1.1. võimudistants;


1.2. mina-meie positsioon (induvidualism-kollektivism);


1.3. millised väärtused domineerivad (maskuliinsed-feminiinsed);


1.4. milline on ebakindluse talumine.


2. Iga dimensiooni puhul lisage ka näited, see tähendab põhjendage esitatud seisukohad.
Vastuse lisamiseks pead sisse logima


Tead vastust? Vasta küsimusele
Vastuseid: 2 | Hääli: 0
Nojah

Wikipedia
Hofstede kultuuridimensioonide skaalal Eesti positsiooni iseloomustamine:
1.1. Võimudistants - Eestis on võimudistants suhteliselt väike. Eesti ühiskonnas on tavaline, et ülemused suhtlevad oma alluvatega võrdsemalt ja avatumalt ning inimesed ootavad oma ülemustelt ausat tagasisidet. See võib tuleneda Eesti ajaloost ja traditsioonilisest eesti talupojakultuurist, kus võrdsete suhete loomine on olnud oluline.

1.2. Mina-meie positsioon - Eestis on tugev individualism. Inimesed keskenduvad oma individuaalsetele eesmärkidele ja huvidele, ning suhted kollektiiviga on pigem lõdvalt seotud. Näiteks on tavapärane, et inimesed elavad omaette korterites ega osale aktiivselt kogukonna üritustel. Samas on Eestis ka tugevad perekondlikud sidemed ja inimeste väärtused võivad olla seotud ka nende perekonna ja suguvõsaga.

1.3. Väärtused - Eestis on näha nii maskuliinseid kui ka feminiinseid väärtusi. Traditsiooniliselt on Eesti ühiskonnas hindatud tugevust, julgust ja saavutuslikkust (maskuliinsed väärtused), kuid samas on Eestis ka hinnatud sotsiaalset õiglust, empaatiavõimet ja koostööd (feminiinsed väärtused). Eesti ühiskond on viimaste aastakümnete jooksul arenenud liberaalsemaks, mis võib olla soodustanud ka feminiinsete väärtuste levikut.

1.4. Ebakindluse talumine - Eestis on ebakindluse talumine suhteliselt madal. Eesti ühiskonnas on oluline kindlus ja kindlustunne, eriti majanduslikus mõttes. Inimesed otsivad kindlustunnet ja vältivad riske. Näiteks on Eestis väga populaarsed kindlustus- ja pensioniinvesteeringud ning kinnisvara ostmine, mis annavad inimestele kindlustunde ja tagavad tulevikuks stabiilsuse.

Näited, mis põhjendavad Eesti positsiooni Hofstede kultuuridimensioonide skaalal:
1.1. Võimudistants - Eesti positsiooni võib näha näiteks sellest, kuidas suhtutakse poliitikutesse ja avaliku elu tegelastesse. Eestis ei ole tavaks võimu liigset ülistamist, vaid pigem oodatakse, et juhid oleksid oma alluvatele avatud ja arusaadavad.
1.2. Mina-meie positsioon - Eesti individualismi võib näha näiteks selles, kuidas inimesed suhtlevad tööl. Eesti töökultuuris on tavaline, et inimesed keskenduvad oma individuaalsetele eesmärkidele ning saavutavad edu läbi oma individuaalse panuse. Samuti on Eestis levinud eeskujud, kes on saavutanud edu oma individuaalse töö ja pingutusega, näiteks Eesti edukad start-up ettevõtted. Samas on Eestis ka tugevad perekondlikud sidemed ning pere ja suguvõsa väärtustamine, mis võib viidata ka kollektivistlikele joontele.

1.3. Väärtused - Eesti maskuliinsete väärtuste mõju on näha näiteks spordikultuuris. Eestis on tugev traditsioon sportida ja saavutada tulemusi, olgu selleks siis individuaalsed saavutused nagu olümpiamedalid või meeskondlikud saavutused jalgpallis. Samas on Eestis hinnatud ka empaatiat ja sotsiaalset õiglust, näiteks võitlus võrdsuse eest ning heategevusorganisatsioonide töö.

1.4. Ebakindluse talumine - Eesti ebakindluse talumist võib näha näiteks majanduslike valikute tegemisel. Eesti elanikud hindavad majanduslikku kindlustunnet ja vältivad suuri riske, näiteks väldivad liigset võlgu võtmist ja eelistavad säästmist. Samuti on Eestis levinud kindlustus- ja pensioniinvesteeringud, mis annavad inimestele turvatunde ja tagavad tulevikuks stabiilsuse.


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun