Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link

Millised jõulutraditsioonid on Uusmeremaal?

K&V >> Toit | Põhikool | 5 punkti | 1563 vaatamist |
- [Postitus on kustutatud] -
Vastuse lisamiseks pead sisse logima


Tead vastust? Vasta küsimusele
Vastuseid: 17 | Hääli: 7
siin on kõik kirjas :) http://www.whychristmas.com/cultures/newzealand.shtml

http://www.whychristmas.com/cultures/newzealand.shtml
Traditsioonid Uus-Meremaal Jõulude ajal:
1. telkimine rannas- kuna Jõulud on neil aastaajal, mil on kõige soojem (keset suvepuhkust, neil on väga soe detsembris)
2. Jõulu paraadid linnades- koos kaunistatud liikuvate aluste, bändide, pasunakooride ja tantsutüdrukutega
3. Jõulupuu koju toomine ja dekoreerimine, nagu USA-s ja UK-s, koso paljude kaunistuste ja tuledega ning kodude kaunistamine tuledega
4. Traditsiooniline Jõululõuna, mis on sageli grillimine ehk paljud uus-meremaalased armastavad liha grillida Jõulude ajal, eriti populaarne on ulukiliha (nt hirveliha) ja mereannid (nt krevetid). Lisaks süüakse magustoiduks kuuma puuvilja pudingit vanilje kastmega, pavlovat, külma sefiiri, jäätist, tarretist (magustoidud peavad olema külmad).
5. Kingitused kogutakse kuusepuu alla ja avatakse Jõululaupäeval, kui kogu pere on koos (tavaliselt enne Jõululõunat).
6. Mauri keeles (Uus-Meremaa põlisasukad) on Häid Jõule (inglise versioon
Happy/Merry Christmas) 'Meri Kirihimete'.

http://www.whychristmas.com/cultures/newzealand.shtml
telkimine rannas, kinkide saamine, jõulude ajal grillitakse, jõuluroad ja palju muud.
Uus-Meremaal ei tooda tuppa kuuske. Selle asemel kaunistatakse hoopis kohalikke okasteta puid.
Nii nagu Eestis nii ka Uus-Meremaal, see on puhtalt lähedaste inimeste pidu, kus viibtakse koos ühtse lauataga, kus palju maitsvaid roogasid mis on enam jaolt kala või liha, kuna see traditsioon ei ole nii vana vaid ligi 100 aastat vana siis kui eurooplased hakkasid Uus-Meremaale asuma siiski, see on saavutanud populaarususe ning nende suve perioodil on levinud ka jõuluajal suplemine, samuti on jõuluesemeks on kuusk, neid üldjuhul kasvatakse just jõulude jaoks, samuti armastavad kohalikud ehtida oma maju erinevate jõuluvidinatega.Uus-Meremaa jõulutraditsioonides võib märgata palju sarnasusi Eesti omadega, peo meeleolu on veel kaugel mitte jõuluajal ja juba detsembrialguses hakkavad lõbustused pihta, mis on vaid erinevuseks pikkadele kelgusõitidele tuleb asemele mõnusad rannamõnud.

http://www.votpusk.ru/story/article.asp?ID=7592
http://www.milkinway.org/newzealand/xmas.htm
Ei tooda tuppa kuuske. Selle asemel kaunistatakse hoopis kohalikke oksteta puid
Söödi ürtidega küpsetatud sinki, grillitud liha/kala. Traditsioonilist toitu vamistatakse kiviest maa sisse kaevatud augus. Tavaliselt grillitakse. Käib ka jõuluvana.

Raamatust: ,,Imetabased jõulud".
Uus Meremaal tähistavad inimesed jõule käies trlkimas rannas või puhkemaijades. Paljudel inimestel on jõulupuud kodus, nad jagavad kinke, grillivad jõulude ajal ning teevad tavalisi jõuluroogi.

Lume ja pimedusega on olukord täbar ja küünalde põletamisega on ka, nagu on. Õhtud on valged ja soojad, ei teki tunnetki, et paneks küünlad põlema.Jõuludeks küpsetatakse suur ports ahjuliha – kas kalkun, suur sink või lambakints.Liha juurde käivad röstitud köögiviljad, kartulid ja porgandid, aga röstitakse ka kõrvitsat ja kumara’t (maguskartul).Üha enam uusmeremaalasi jätab traditsioonilise praeliha minevikku ja teeb jõuludeks hoopis suure barbecue. Sinna visatakse peamiselt mereande – kalu, homaare ja mitmesuguseid söödavaid merekarpe. Kõrvale käib värske salat, ja raskest traditsioonilisest lõunast ongi saanud lihtne ja värske eine.Samas on isegi kohalikud seda meelt, et suuremat sorti soe söök ei lähe kliimaga kokku. Kui väljas päike lõõskab ja higi voolab istudeski, pole suurt isu rasket ja rasvast praadi nosida.
Aga peab! On jõulud, ja tava end oimetuks süüa on suurem kui meie!
Ükski jõulupüha ei möödu ilma värskete kirsside ja maasikateta – need saavad just selleks ajaks küpseks ning on omamoodi jõulukuulutajad – kui maasikad ja kirsid turule jõuavad, on teada, et jõulud käes!
Seal maal ei laulda “Oh kuusepuu, oh kuusepuu”. Jõulupuuks on pikkade okastega mänd. See pannakse üles juba varakult – paar nädalat enne jõule. Kaunistatakse aga samuti nii nagu mujal – ikka karda ja kuulikesi, mida rohkem, seda uhkem.
Üha enam kasutatakse kunstkuuski – saab varem üles panna ja pole tarvis vees hoida.
Rohkem jõulumeeleolu kui väga varakult üles seatud lumehelbed ja lumememmed pakub kõrge raudmürt (Metrosideros exelsa) ehk pohutukawa, mis on ristitud Uus-Meremaa jõulupuuks. Taime aastavahetuse paiku puhkevad erepunased õied on jõulukaunistustel ja kaartidel ülipopulaarsed.
Enamikule Uus-Meremaa töörahvast tähendab jõuluaeg ka suvepuhkuse algust – paljud tehased sulgevad paariks nädalaks uksed.
Muidugi jõulupüha on perekonnapidu Uusmermaal, kui ka teistel riikidel. Pidu algab kingitusi kinkimist ja õhtul kõik pereliikmed kogunevad pidulauale, mis tihti toimub mere ääres. Uusmeremaalased valmistavad kalkuni, kõrvitsapiruka ega puuviljapuding. Ka valmistavad "Hagni" - traditsiooni toit. Aga toit pole viimane asi jõulupühal, uusmeremaalased teevad ka jõuluvanade paraadi, mis on väga oluline riigis. Muidugi inimesed ostavad kingitusi ja ka kuuluvad Uusmerimaa kuninga läkitusi

http://www.best-country.org/australia/new_zealand/christmas
Kaunistada maja ja puud on aias pärjatud, pallid, linnukestega. Müüjad muudavad harilik vormiriietust kohta pidulikud punased punni.Pohutukava - uusaasta puu!uus-meremaa õpilased tervitavad Jõulud ja Uus aasta ei ole aulas ning rohelise tasaarveldus, kus grillitakse grill. Ja ühed jõulud lõbus ettepanek ei ole mäng lumepalle ja ujumine meres või meelelahutus veekeskus. Koolilastele Uus-Meremaa Jõulud on väärtuslik juba sellepärast, et see tähendab lõppu õppeaasta ja suure algus suvepuhkust.

http://vizov-ded-moroza.ru/publikacii/novogodnie-tradicii-novoy-zelandii.html
http://www.whychristmas.com/cultures/newzealand.shtml

http://www.whychristmas.com/cultures/newzealand.shtmlUutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun