Taevas on sinist värvi peamiselt seetõttu, et Maa atmosfääris hajub päikesevalgus erinevatele lainepikkustele.
Taevas on sinist värvi peamiselt seetõttu, et Maa atmosfääris hajub päikesevalgus erinevatele lainepikkustele. See efekt on tuntud kui Rayleigh hajumine, ja see selgitab suurel määral taevasinist värvi.
Valgus koosneb erinevate lainepikkustega kiirtest. Rayleigh'i hajumise korral hajuvad lühema lainepikkusega valguskiired (näiteks sinine ja violetne) palju tõhusamalt kui pikemate lainepikkustega kiirgus (näiteks punane ja oranž). Kui päikesevalgus läbib Maa atmosfääri, siis lühema lainepikkusega sinine valgus hajub laialt igasse suunda. Selle tulemusena näeme me seda hajutatud sinist valgust taevas kõikjal ümbritsevalt atmosfäärist suunduvana, mistõttu tundubki taevas sinine.
Päikesevalgus sisaldab kõiki värve, kuid me tajume taevas sinist värvi kõige tugevamini, sest sinise valguse lainepikkus on lühem ja hajub intensiivsemalt. Teised värvid, näiteks punane ja oranž, hajuvad nõrgemalt ja jäävad seetõttu vähem märgatavaks taevas.
Taevas võib muutuda erinevatel kellaaegadel ja ilmastikutingimustes erinevateks toonideks ja varjunditeks, sõltuvalt päikese asukohast, atmosfääri koostisest ja hajumist mõjutavatest teguritest nagu tolmu ja õhus olevate osakeste hulk.