Ajaloo kontrolltöö keskaeg 7. klass
Ajaloo kontrollltöö
1.Millest tuleneb keskaja nimetus?
Nimetus võeti kasutusele 15.sajandil, mile Euroopas hakati senisest enam
hindama vanaaega ja vaimustuti selle saavutusest. Muistse Rooma riigi
langusele jäärgnenud aastatuhat tundus toonastele inimestele sünge ja pimeda
ajastuna kultuurse vanaaja ja nende endi kiirelt areneva kaasaja vahel. Sellest
siis tuligi nimetus keskaeg periood mis jäi vanaaja ja uue aja vahele.
2. Kuidas keskaeg jaguneb?
Varakeskaega loetakse Euroopa ajaloos ajajärku Lääne Rooma keisrivõimu
langusest kuni 11. sajandini. Sellel ajal käisid alla linnad, käsitöö ja kaubandus
tänu Rooma aladele tekkinud germaanlaste riikidele. Seda nimetatakse Euroopa
kõige süngemaks ajajärguks. Varakeskajal levis ristiusk järk-järgult ja orjus
kaotas oma senise tähenduse. Selle aseme kujunes feodaalkord. Maa kuulus
suursugustele sõjameestele aga maad harisid nende võimu all olevad talupojad.
...