Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine
Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine
Arvustus
Teisipäeval, 3. septembril esinesid koolis kaks muusikut saate „Klassikatähed“ esimesest
hooajast. Laval kõlasid kahe instrumendi hääled: klaveril Johan Randvere ja klarnetil
Marten Altrov. Kontserdi pealkirjaks oli „ Tõmbame päeva käima ehk lustakas tund
Marteni ja Johaniga“, mille kava oli spetsiaalselt üles ehitatud koolides esinemiseks, mis
tagas selle huvitava ülesehituse.
Kavas oli peamiselt klassikaline muusika, kuid vahelduseks kõlasid ka paar džäss-
ja rahvamuusika valdkonda kuuluvat teost. Palade vahel suhtlesid instrumentalistid väga
elaval viisil publikuga ning tutvustasid enda mängitavaid instrumente. Nad küsisid
mitmeid küsimusi, mis suunasid klarnetist ning klaverist üldmulje loomist. Peamisteks
küsimusteks olid: mis puust on see pill tehtud, mitu klahvi sellel on ja mitu mängimisviisi
sellel pillil on? Õpil...