Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Informaatika - vastamata küsimused


Otsin inimest, kes lahendaks ära informaatika II aines kaks kontrolltööd. Tegu on majands ja humanitaarkallaku informaatikaga. Kontrolltööd saadan meili peale.
Informaatika - vastatud küsimused


mida kasutati tavakoolides, õpilastele arvutit õpetades

Scratchis script

Informaatika | 50 punkti | Vastuseid: 5 | Vasta

Luua Scratchi rakenduses kaks loendit: nimed ja palgad. Nimed võib loendisse kirjutada või importida failist http://rlpa.ttu.ee/scratch/h2/nimed.txt, palkade väärtuste hankimiseks koostada eraldi skript, mis käivitub u-tähele vajutades ja tekitab loendisse uued väärtused juhuarvudest vahemikus 400 kuni 3000. Eraldada loenditesse nimed1 ja palgad1 nende inimeste andmed, kelle perenimes on r-täht.

Eurosendid on väärtuses 1, 2, 5, 10, 20 ja 50. Koostage funktsioon, millele antakse argumendina rahasumma (sentides) ja mis trükib välja, kui palju milliseid münte peaks selles vääringus andma, et müntide arv oleks väikseim. Näiteks 37 sendi puhul 1 20-sendine, 1 10-sendine, 1 5-sendine ja 1 2-sendine. Koostage järjend, mille elementideks on teisendatavad rahasummad. Koostage programm, mis võtab järjendist elemente ja kutsub igaühe korral neist välja ülaltoodud funktsiooni. Probleeme tekitab kindlasti korrektse lause koostamine (mida teha, kui mingis vääringus münte ei vajata? mida teha ainsuse ja mitmusega?). Püüdke leida parim võimalik lahendus.

Pidevalt on näha, kuidas politsei peab hakkama saama purjus ja agressiivsete inimestega kes ei allu politsei korraldustele. Politseil ei jää suurt muud üle kui isikud laiali ajada või abiväge oodata. Kas siinkohal poleks mitte tark tegu lisada politsei relvaarsenali elektrišokirelvad?


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun