ARVUTIMÄNGUDE MÄNGIMISE MÕJU KUNDA ÜHISGÜMNAASIUMI ÕPILASTELE
Kunda Ühisgümnaasium
Lauri Lahtvee
11. klass
ARVUTIMÄNGUDE MÄNGIMISE MÕJU KUNDA
ÜHISGÜMNAASIUMI ÕPILASTELE
Uurimistöö
Juhendaja: Õpetaja Anne-Liisi Laaneste
Kunda 2012
Sissejuhatus:
Kunda Ühisgümnaasiumis XXII klassi hulgast mängib arvutimänge vähemalt 50% noortest.
Paar noort on kursis arvutimängude heade ja halbade mõjudega inimesele. Küsimustiku
tulemused varieeruvad väga erinevalt ja vastused on vägagi mitmekesised.
Positiivseid arvutimängude mõjusid on inimesele rohkem kui negatiivseid. Positiivsete
mõjude alla võivad minna keeleline areng (olenevat sellest, mis keeles arvutimänge
mängitakse), teadmiste laiendamine ajaloo kohta, loogilise mõtlemise areng ja parem
reaktsioonikiirus. Negatiivsete mõjude all on kindlasti nägemise kahjustumine ja
arvutimängudest sõltuvusse jäämine. Neutraalseks mõj...