Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge

"valgetasakaal" - 2 õppematerjali

thumbnail
4
docx

Fotograafia põhimõisted

Õues läheda maa peslt portree pildistamine,kui näos on väga tugevad varjud külgpaikesest ;sundvälk 5.Mida peab tegema, et pildistamisel jääks fotol esiplaanil olev objekt terav aga taust võimalikult hägune? Fotoaparaat teravustab teatud kindlal kaugusel olevat kujutledavat objekti, objektiivi sees olevaid läätsesi liigutada(kas käsitsi või automaatselt , saame selle objekti kaugust muuta ja seeläbi valida mida pildil teravamana näha soovime. 6.Mida tähendab valgetasakaal ja miks on oluline seda pildistamisel erinevates valgustingimustes muuta? Valgetasakaal määrab värvid.Valgeskaalal mängib olulist rolli pildi tonaalsuses .Tasub eelistada valikut"AUTO". Valgetasakaalu muredest vabastab piltide salvestamine raw formaadis aparaat jätab värvustemperatuuri lahtiseks ja seda saab muuta pilditöötlustarkvaraga. 7. Miks võib juhtuda, et automaatreziimis vastu valgust pildistades jääb esiplaanil olev objekt tume?

Informaatika → Digitaaltehnika
30 allalaadimist
thumbnail
2
doc

Fotograafia küsimused ja vastused

Kui kasutada kitsast ava, on teravussügavus suurem ehk teisisõnu suurem osa pildist näib terav. See on oluline nt maastiku või arhitektuuri pildistamisel, kui detailid on vajalikud. Kui kasutada laiemat ava, on teravussügavus väiksem, nt jääb portreel teravaks ainult nägu, aga taust jääb udune. See võimaldab luua ruumilisemat efekti ja mängida emotsioonidega. Kõige teravamaks jääb pilt tavaliselt keskmise avaga vahemikus f/5,6 kuni f/16. Mida tähendab valgetasakaal ja miks on oluline seda pildistamisel erinevates valgustingimustes muuta? See on pildi värvustasakaalu seadistamise funktsioon, millega tagatakse objektide õige värv pildil. Paljud erinevad tingimused võivad valgustada objekte, mis muudab nende värvust. Nt.päikesevalgus, hõõglambid ja luminofoorvalgustus, millel on erinev värvitemperatuur ja mida palja silmaga ei näe. Miks võib juhtuda, et automaatreziimis vastu valgust pildistades jääb esiplaanil olev objekt tume?

Informaatika → Arvutiõpetus
28 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun