Miks tavakodanik peab teadma oma õigusi ja kohustusi majandusküsimustes?
Miks tavakodanik peab teadma oma õigusi ja kohustusi
majandusküsimustes?
Arutlus
Kõigepealt ma esitaksin küsimuse: Mis on üldse majandusküsimused? Mis seos on meil, kui
tarbjatel majandusküsimustega? Majandus jääb ju riigi teha ja korraldada!? Ei mitte seda,
absoluutselt iga inimene ja ettevõte on tähtis lüli majanduses. Meie, kui tavakodanikud oleme
tarbijad ja ettevõtjad tootjad. Enamasti kõik mida toodetakse, tarbitakse ka inimeste poolt ära. Siit
saabki alguse ringlus, mida nimetatakse majanduseks. Majandus on ühiskonna olemasoluks vajalike
vahendite tootmise ja tarbimise korraldamine. Majanduse põhiküsimused on: Mida toota? Kuidas
toota? Kellele toota? Majanduses on vaja ressursse milleks on enamasti raha, ideed ja nõudlus, kui
need on olemas siis teiseks on tarvis inimressurssi, kes hakkaks tootma ja töötama ning ka selle
olemasolus võib h...