Eesti Lipu kasutamine
Eesti lipu kasutamine
Eesti lipu kasutamise kord ja hea tava sisaldab endas erinevaid nõuandeid nii lipu
heiskamiseks kui ka erinevatel sündmustel kasutamiseks.
Lipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8.00 ja langetatakse
päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00. Eesti lipu kasutamisel on kõige
mõttekam juhinduda "Eesti lipu seadusest", mis võeti vastu 23. märts 2005.aastal.
Kõige olulisemad tingimused heisatavale lipule on puhtus ja terve olek.
Eraõiguslikud ja füüsilised isikud peavad lipu heiskama kolmel lipupäeval, milledeks
on iseseisvuspäev, võidupüha ja taasiseseisvumispäev, kusjuures jaaniööl Eesti lippu
ei langetata.
Avalikel üritustel näiteks võib lippu heisata iga päev, kuid järgima peab siiski "Eesti
lipu seaduse" sätteid ning head tava. Eesti lipu seaduses on ära määratud ka lipu
minimaalne suurus, milleks on 105 x 165 sentimeetrit ja lipumast peab olema lipu
...