Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ökosüsteemi elusosa nimetatakse BIOTSÖNOOSIKS ja eluta osa ÖKOTOOBIKS 5. Nii taimedest kui loomadest toituvaid organisme nimetatakse OMNIVOORIDEKS 6. Parasitism on organismide kooseluvorm, mille üht osapoolt nimetatakse PARASIIDIKS ja teist PEREMEHEKS.
Ökosüsteem – isereguleeruv süsteem, millesse kuuluvate populatsioonide koosseis ja arvukus on pikema aja jooksul stabiilne Ökosüsteemi iseloomustavad näitajad: 1)liigiline koosseis, 2)liigirikkus, 3)dominandid, 4)biomass
Ökosüsteem – koosluse ja sellega seotud keskkonna vastastikku seotud tervik, mis hõlmab teatud piirkonna kõikide alusorganismide populatsioonid ja lisaks nende füüsikalise ja keemilise keskkonna

Ökosüsteem – isereguleeruv ja arenev tervik, mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid koos neid ümbritseva keskkonnaga. 22. AINERINGE – ökosüsteemis (ja biosfääris) toimuv keemiliste elementide tsükliline liikumine läbi lagundamis- ja sünteesiprotsesside orgaaniliste ühendite koosseisust anorgaaniliste ühendite koosseisu ja tagasi.
Ökosüsteemi põhikomponendid on anorgaanilisest ainest orgaanilist ainet sünteesivad autotroofsed taimed, orgaanilist ainet muundavad taimtoidulised ja loomtoidulised loomad, orgaanilist ainet anorgaaniliseks tagasi lagundavad (surnud orgaanilisest ainest toituvad) lagundajad ja eluta keskkond, kust ammutatakse elusaine ehitamiseks vajalik ja kuhu elutegevuse lõppsaadused tagastuvad.
Ökosüsteem on süsteem, mis haarab endasse koosluse ja tema poolt oluliselt muudetud keskkonna (abiootilise ja biootilise keskkonna ühendus). Ökosüsteem on funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete (aine- ja energiaülekanne) kaudu seostunud organismid koos keskkonnatingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.

Ökosüsteem on iseregulaaruv süsteem, millesse kuuluvate popul arvukus ja koosseis säilivad pikema aja jooksul stabiilsetena.
Ökosüsteem - isereguleeruv tervik,milles on omavahel seotud elus ja eluta loodus aineringi kaudu Ökosüsteemi struktuur: 1) BIOTSÖNOOS e elukooslus (elus osa ökosüsteemist)- taimekooslused, seenekooslused, loomakooslused, mikroorganismid 2) ÖKOTOOP e eluta loodus- õhkkeskkond, vesikeskkond, muldkeskkond
Ökosüsteem on isereguleeriv süsteem, mis koosneb erinevate elusorganismide kooslustest ja ökotoobist.

Ökosüsteemi süsinikuringe on avatud ehk mittetasakaaluline, kui süsinikku lisandub aineringesse ringevälistest allikatest (näiteks fossiilsete kütuste põletamisel), või kui süsinikühendeid väljub aineringest organismidele kättesaamatusse vormi (nt. orgaaniliste setete või turba moodustumisel).
Ökosüsteem on looduse isereguleeriv terviklik süsteem, mis koosneb organismidest ja eluta keskkonnast, mida organismid mõju Metsade tähtsus: Metsa kui ökosüsteemi mõjutab tugevasti ümbritsev keskond( kliima, muld, vesi). Samal ajal mõjutab mets ka ise ümbritsevat keskonda.
Ökosüsteem – eluskooslus ja selle abiootiline keskkond (kuumaveeallikas, lillepeenar). Bioom – sarnaste ökosüsteemide kogum üle maailma (troopiline vihmamets, tundra). Geograafiliselt piiritletav ala mingi taimkatte ja ka kliimavöötme piires.

Ökosüsteem on isereguleeruv ja arenev tervik, mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid koos neid ümbritseva keskkonnaga • Ökotoop on taimekoosluse kasvukoht – taimekoosluse abiootiliste tingimuste kogum antud paigas.
Ökosüsteem on iseregulleruv süsteem, mis koosneb erinevate elusorganismide kooslustest (eri liigid ühel alal) ja ökotoobist (elupaik) ÖS kuuluvate populatsioonide (ühe ligiisendid) omavahelised suhted valduvad toitumisseostena.
Ökosüsteem on isereguleeriv seostatud tervik, milles on toiduahelate ja aineringluse kaudu seotud kõik elusorganismid ja keskkond (s.o. elutu loodus). Toitumisahel. Toitumisahel näitab seost teiste organismide ja taimede vahel.

Ökosüsteemi tasand - Ühel territooriumil olev elusloodus ja eluta keskkond, mis on aineringe kaudu seotud (Peipsi järv).Ökosüsteemide uurimisega tegeleb ökoloogia . Biosfääri tasand- Kõrgeim eluslooduse organiseerituse tasand.
Ökosüsteem – paljusid liike erinevatel troofilistel tasemetel hõlmav kooslus, temaga seotud füüsikaline ja keemiline keskkond ning suhted koosluse komponentide vahel ja naaberkooslustega moodustavad ökosüsteemi.
Ökosüsteem on ökoloogia peamine funksionaalneühik (A.G.Tansly 1933.a.) Ökosüsteemis vajalik energiasisend ja toiteainete sisend (teatud ainetel). Süsteemis peavad olema autodroofid ,heterodroofid ja lagundajad.

Ökosüsteem – 1. (A. Tansley) funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete (aine- ja energiaülekande) kaudu seostunud organismid koos keskkonnatingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.
Ökosüsteem – isereguleeruv tervik, milles biotsönoos ja ökotoop on omavahel seotud aineringe kaudu; ökosüsteemi iseloomustab sellesse kuuluvate populatsioonide koosseisu ja arvukuse pikaajaline stabiilsus.
Ökosüsteem on isereguleeruv ja arenev tervik, mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid koos neid ümbritseva keskkonnaga Ökosüsteem on üks eluslooduse organiseerituse tasemeid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteem - funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete kaudu seostunud organismid koos keskkonna tingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.Biogeotsönoos - looduslik kompleks, millesse kuuluvad elukooslus (biotsönoos) ja selle elupaiga (biotoobi) eluta keskkond s. o. ökosüsteemi erijuht, mille territoriaalse ulatuse määravad taimekoosluse (e. fütotsönoosi) piirid.
Ökosüsteemi elusosa e. biootilised tegurid: Ökosüsteemi elusosa iseloomustamiseks võib kasutada järgmisi jaotusi: 1. produtsendid e. tootjad; 2. konsumendid e. tarbijad; 3. redutsendid e. lagundajad
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteem – 1. (A. Tansley) funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete (aine- ja energiaülekande) kaudu seostunud organismid koos keskkonnatingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.(üldine mõiste) 2. Biosfääri elementaarosa, milles üks biotsönoos koos sellele omase biotoobiga moodustab mingil piiritletaval alal aineringe kaudu reguleeruva süsteemi.

Ökosüsteem – abiootilise ja biootilise keskkonna ühendus (nt mereveeökosüsteem) Suktsessioon e. koosluste vahetus – nt katastroofi järel kooslused kadunud ja tekivad uued kooslused
Ökosüsteemi komponendid on biotsönoos ehk elukooslus (taimekooslused, seenekooslused, loomakooslused, mikroorganismid) ja  ö kotoop     ehk elukeskkond (õhukeskkond, vesikeskkond, muldkeskkond).
Ökosüsteem - Abiootilise ja biootilise keskkonna ühendus, mille moodustavad ühisel territooriumil elavad ja omavahel toitumissuhtes olevad organismid koos ümbritseva eluta keskkonnaga.

Ökosüsteem –  isereguleeruv süsteem, mis koosneb erinevate elusorganismide kooslustest ja  ökotüübist.  Kooslus ­ eri liiki populatsioonide kogum ühes elupaigas.
Ökosüsteem - funksuaalne süsteem , milles aine- ja energiaülekande kaudu seostunud organismid koos keskkonnatingimuste kompleksiga moodustuvad isereguleeriva areneva terviku.
Ökosüsteem - Funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete kaudu seostunud organismid Koos keskkonnatingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.

Ökosüsteem - moodustub omavahelises suhtes olevast elus ja eluta loodusest ühel territooriumil (nt. jõgi). 15. Maastik 16. Boisfäär - kõige suurem ökosüsteem.
Ökosüsteem – arenev ja isereguleeriv looduslik süsteem, mille moodustavad aine- ja energiavahetuse kaudu omavahel seotud organismid koos keskkonnatingimustega
Ökosüsteem on kunstilike, kui ka looduslikke. Kunstlikud on nt. akvaarium, paisjärv, botaanika aed. Looduslikud on nt. jõgi, järv, mets, soo, raba.

Ökosüsteem - isereguleeruv ja arenev tervik, mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid koos neid ümbritseva keskkonnaga.
Ökosüsteem on isereguleeruv tasakaalustatud tervik, kus toiduahelate ja aineringete kaudu on omavahel seotud organismid ja neid ümbritsev keskkond.
Ökosüsteem – süsteem, mis haarab endasse koosluse ja tema poolt oluliselt muudetud keskkonna (abiootilise ja biootilise keskkonna ühendus).

Ökosüsteem on savannides ikka nagu igal pool, tipus asuvad kiskjad, allpool rohusööjad ja kõige all taimed, mis saavad energiat Päikeselt.
Ökosüsteem –  isereguleeruv süsteem, millesse kuuluvate populatsioonide koosseis ja arvukus on pikema  aja jooksul stabiilne
Ökosüsteem – ise reguleeruv seostatud tervik, kus kõik on toiduahelate ja aine ringluse kaudu seotud nii elusorganismid kui ka keskkond.

Ökosüsteem on elukooslus ja selle eluks vajalik keskkond, mis on pidevalt toimivates vastastikustes seostes ja moodustavad ühtse terviku.
Ökosüsteem – (Tansley, 1935) süsteem, mis koosneb kooslusest ja selle eluta keskkonnast (mis on oluliselt muudetud koosluse poolt).
Ökosüsteem – Isereguleeruv seostatud tervik, milles on toiduahelate ja aineringluse kaudu seotud kõik elusorganismid ja keskkond.

Ökosüsteem on isereguleeruv ja arenev tervik mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid ja nende keskkond.
Ökosüsteem - on looduse isereguleeriv tervislik süsteem,mis koosneb organismidest ja eluta keskkonnast,mida organismid mõjutavad.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteemi elusosa e. biootilised tegurid: Ökosüsteemi elusosa iseloomustamiseks võib kasutada järgmisi jaotusi: 1. produtsendid e. tootjad; 2. konsumendid e. tarbijad; 3. redutsendid e. lagundajad 1. autotroofid e. süsinikdioksiidist ja veest orgaanilise aine tootjad (taimed); 2. heterotroofid e. valmis orgaanilise aine tarbijad.

Ökosüsteem on isereguleeruv süsteem ja millesse kuuluvate populatsioonide koosseis ja arvukus on pikema aja jooksul stabiilne.
Ökosüsteem - iseregureeruv tervik, kus aineringe kaudu on omavahel seotud elu, kooslus ehk biotsümoos ja elupaik ehk ökotoop.
Ökosüsteem on isereguleeruv seostatud tervik, mille moodustavad vastasmõjus olevad eluskooslus ja eluta keskond antud alal.

Ökosüsteem on ökoloogias peamine funktsionaalne süsteem, kuna temasse kuuluvad nii elusorganismid kui ka eluta keskkond.
Ökosüsteem – on isereguleeruv terviklik süsteem, kus aineringete kaudu on omavahel seotud BIOTSÜNOOS ja ÖKOTOOP.
Ökosüsteem - Samal alal ja ajal elavate organismide vastastikud suhted ning koos eluta keskkonnaga moodustuv tervik.

Ökosüsteem on isereguleeruv kooslus, kus kõik teatud territooriumil elavad organismid ja keskkond seda mõjutavad.
Ökosüsteem - süsteem, mis haarab endasse Sümbioos,Kommensalism,Parasitism, ei saa reguleerida oma sisekeskk.
Ökosüsteem on isereguleeruv, sinna kuuluvate populatsioonide omavaheliseed suhted avalduvad toitumisseostena.

Ökosüsteemi tasand - kindlalt piiritletud ja kindlate omadustega keskkond, mida asustavad selleks sobilikud liigid.
Ökosüsteem – Esimesena kasutas seda sõna Tansley 1935. eluskooslus ja selle abiootiline keskkond.
Ökosüsteem - toitumissuhete kaudu seotud organismid ja neid ümbritsev keskkonna tegurite kompleks.

Ökosüsteem – isereguleeruv funktsionaalne süsteem omavahel toitumissuhetes olevate organismidega
Ökosüsteemi tasand - Ühel territooriumil olev elusloodus ja eluta keskkond, mis on aineringe kaudu seotud.
Ökosüsteem - ühel territooriumil olev elusloodus ja eluta keskkond, mis on aineringe kaudu seotud

Ökosüsteem on isereguleeritav süsteem ning selle arvukus säilib pikema aja jooksul stabiilsena.
Ökosüsteem – isereguleeruv tervik, milles biotsönoos ja ökotoop on omavahel seotud aineringe
Ökosüsteemi elusosa nimetatakse elukoosluseks. Sellesse kuuluvad kõik ökosüsteemis elavad organismid.

Ökosüsteem - isereguleeruv tervik, mis koosneb looduse eluosast (kooslusest) ja eluta osast.
Ökosüsteem – ühe tüübiline maaala (veeala) ja seal elavad populatsioonid ning suhted.
Ökosüsteem - isereguleeruv tervik, iseloomustab popul koosseisu ja arvukuse pikaajaline s

Ökosüsteem - Funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete kaudu seostunud organismid.
Ökosüsteem on isereguleeriv süsteem, mille moodustavad ühisel territooriumil omavahel
Ökosüsteem – arenev ja isereguleeriv looduslik süsteem, mille moodustavad aine- ja

Ökosüsteemi lihtsustumine - elukeskkondi jääb vähemaks, organismide liigirikkus ja hulk väheneb.
Ökosüsteem on isereguleeruv, sest kõik organismid on seal seotud toitumisahelatega.
Ökosüsteemi insenerid - organismid, kes muudavad keskkonna just selliseks nagu nad ise tahavad.

Ökosüsteemi elusosa nimetatakse elukoosluseks. Elukoosluse peamisteks osadeks on taime-,
Ökosüsteem - suured kooslused koos eluta keskkonnaga (meri, järved, metsad
Ökosüsteem – bioloogiline kooslus oma füüsikalises/keemikalises kk-s.

Ökosüsteemi n - ringe on lahtine – pidevalt tuleb juurde ja läheb ära.
Ökosüsteem - hõlmab antud territooriumil nii elusorganismid kui eluta
Ökosüsteemi dünaamika – ökosüsteemi koosseisude ajaline kestus ja järgnevus.

Ökosüsteem - looduse elus- ja eluta osa hõlmav isereguleeruv tervik.
Ökosüsteemi näitajad on liigiline koosseis liigi rikkus, tominantliik, biomass,
Ökosüsteem on ju lindude,loomad,putukate,taimede ja seente koduks.

Ökosüsteem – isereguleeruv süsteem kus erinevad populatsioonid.
Ökosüsteemi määramatus on suur ja seda on raske kui mitte võimatu vähendada.
Ökosüsteem - looduse elus ja eluta looduse isereguleeriv tervik

Ökosüsteem – järv, jõgi, raba, põld, kõik metsatüübid.
Ökosüsteemi elusosa nimetatakse biotsöoos ja eluta osa ökotoobiks.
Ökosüsteeme rannikuv – pinnav maismaa pool moodustumise tõttu.

Ökosüsteem - on isereguleeruv süsteem, milles biot.
Ökosüsteem on salvestaja (sisse läks rohkem kui
Ökosüsteem – kõige suurem ökosüsteem.

Ökosüsteemi raamides on biotsönoos selle elusosaks.
Ökosüsteem on tasakaalustatud tervik.
Ökosüsteem on isereguleeruv süsteem.

Ökosüsteem – bioom – biosfäär

Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteem - kindlal territooriumil koos eksisteerivad erinevad liigid (loomad, linnud) ning neid ümbritsev elutu keskkond (muld, vesi, kivid). Ühisel territooriumil samal ajal elavad ühe liigi isendid moodustavad populatsiooni.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteem on isereguleeruv talituslikult terviklik süsteem, mis koosneb elusorganismidest ja eluta loodusest, neid ümbritsevast keskkonnast ja nendevahelistest suhetest ning neid siduvaist aine- ja energiaringetest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteemi struktuur on järgmine ja ökosüsteem koosneb: Elusloodusest e. biotsönoos, millesse kuulub taime-, looma- ja seenekooslused.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökosüsteem on isereguleeruv süsteem, kus aine- ja energiavahetuse kaudu on omavahel seatud nii elus, kui ka eluta loodus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun