Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Waldorfkoolis on oluline õppeprotsess mitte hindamine 8. Õppekava on selgelt kohandatud lapse ealistele iseärasustele 9. Väga hästi toimib õpilase tundmaõppimine, individuaalne lähnemine ning õpetajate kollektiivne eneseareng 10. Waldorfkoolid sobivad lastele, kes vajavad rahulikku (stressivaba) arengukeskkonda 11. Intellektuaalne õppimine- käsitöö ja kunst, draama, muusika ning liikumine on õppekavas tähtsal kohal ning nad on omavahel lõimunud.
Waldorf - kool koosneb algastmest (1.-8. klass) ja ülaastmest (9.-12. klass). Kooli juurde võib kuuluda ka 6-aastaste eelklass ja 13. lisaklass, kus valmistutakse ülikooli astumiseks, Waldorf- kooli majandusliku külje eest vastutab kooli juhtkond ja pedagoogilise külje eest õpetajate kolleegium.
Waldorf - EHK STEINERPEDAGOOGIKA PÕHIIDEE 4 1.1 Mis on waldorfpedagoogika? 4 1.2 Kuidas saaks tavalasteaias rakendada waldorfkasvatust? 4 2. MONTESSORI PEDAGOOGIKA 6 3. KOKKUVÕTE 7 4.KASUTATUD KIRJANDUS 8 TALLINNA PEDAGOOGILINE SEMINAR Alushariduse ja täiendusõppe osakond

Waldorf - pedagoogika individuaalsusõpetuse nõue ei tähenda õpilaste grupeerimist andekuse järgi mitmeks erinevaks rühmaks, vaid individuaalsusele tuleb õpetajal mõelda tundi ette valmistades ja kogu antud klassi õpetajaskond peab nõrgemaid õpilasi järele aitama.
Waldorf - meetod vaatleb õpilast tema arengus, püüdes vastata küsimusele, missugust kasvuetappi ta parajasti läbib, missuguseid impulsse ta sel perioodil vajab, mille suhtes on ta vastuvõtlik ja kuidas on vastaval arenguetapil võimalik hilisemale alust panna.
Waldorf - koolid, kus arendatakse lapse isikuomadusi, mis suurtes riigikoolides sageli unarusse jäävad. Loovuse arendamine lastel annab kindlasti positiivseid tulemusi ka täiskasvanuna hakkamasaamisel. KASUTATUD KIRJANDUS

Waldorf - koolides on õpetus isiksusest lähtuv, loova lähenemisega õppetööle ning tänu pidevale mitme kunstiga tegelemisele arenevad lapses need isiksuseomadused, mis suurtes riigikoolides tihti unarusse jäävad.
Waldorf - kool koosneb algastmest (1.-8. klass) ja ülaastmest (9.-12. klass). Kooli juurde võib kuuluda ka 6-aastaste eelklass ja 13. lisaklass, kus valmistutakse ülikooli astumiseks.
Waldorf - kooli õppeprogramm põhineb teadmisel, et iga inimene läbib oma sisemises arengus perioodid, mis oma olemuselt vastavad inimkonna ajaloolistele kultuuriperioodidele.

Waldorf - kooli eesmärgiks ei ole õpilastele antroposoofilise vaimuteaduse õpetamine, vaid soodsa põhja loomine inimese vabale vaimsele kasvamisele, mis jätkub kogu elu.
Waldorf - pedagoogika ja selle praktika kodus, lasteaias ja koolis lähtub esimeste eluaastate ja lapsepõlve tähendusest kogu biograafiale ja arengule.
Waldorf - meetodil põhinev arenguõpetus liigendab lapsepõlve ja nooruse kolmeks põhiperioodiks, millest igaüks kestab umbes seitse aastat.

Waldorfkoolis on õpetaja ülesandeks arendada lapse keha, toetada selle loomulikku arengut, hinge harmoonilist tasakaalu ja vaimu kui tõeotsijat.
Waldorf - meetod soodustab lapse järk-järgulist ning kõiki arenguastmeid arvestavat terviklikku õppimist ning mitmekülgset arenemist.
Waldorf - lasteaede eesmärk on luua lapsele soodne ümbrus arenemiseks ning “õpetada” last mängima, süüdata lapse oma aktiivsus.

Waldorfkooli õpetajad on selge filosoofilis-pedagoogilise vaatega 5. Waldorfkooli õpetaja: „Inimtaime kasvamine vajab rahu, soojust, järjepidevust.
Waldorf - meetod näeb ette, et õppe- ja kasvatusülesandeid lahendatakse diferentseeritult ühe ja sama kooli erinevatel astmetel.
Waldorfkoolides on õpetaja ülesandeks tõlkida õpisisud elamuse ja kogemuse keelde ning siduda kõiki aineid üheks suureks tervikuks.

Waldeni reduktor – Ag, HCl hapet sisaldavad lahused, tekib AgCl kiht Ag pinnale 55. Täiendavad oksüdeerijad, nende kasutamine.
Waldorf - meetodi suureks plussiks on see, et ta arvestab lapse üldiseid arenguetappe ning samuti iga õpilase eripära.
Wal - Mart koordineerivad oma varude juhtimist suhteliselt madalate muutumatute hindadega.

Waldorf - meetodi ülesandeks on anda igale normaalselt andekale inimesele 12.aastane haridus.
Wal - Mart x Ligipääs väärtuslikule koolitusele/väljaõppele ja töövahenditele.
Waldorf - koolile on iseloomulik kunstiainete suur osakaal, seda ka vanemates klassides.

Waldeni reduktor – Ag, HCl hapet sisaldavad lahused, tekib AgCl kiht Ag pinnale
Waldorf - meetod ei näe ette hinnete panemist ega ka istuma jätmist.

Waldorf - meetod ei pane eriti suurt rõhku sportlikule tegevusele.
Wal - Mart Stores 2. Ford Motor Co. 3. Samsung 6. Fiat Group.
Waldorfkoolid on seega suurim riigist ja kirikust sôltumatu

Waldorf - meetod ei näe ette hinnete panemist.
Waldorflasteaias on valmistehtut nii vähe kui võimaik.
Waldorf - ehk steinerpedagoogika põhiideeTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun