Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Võrdeteguriks on Plancki konstant h. See • Luks (lx) vastab valgustatusele üks asjaolu oli tolleaegsete teooriate abil luumen ruutmeetri seletamatu. Planck pidas sellist energia kohta; kvanditust aine, mitte valguse enda omaduseks. Tema meelest puutus valgus • nitt (nt) vastab asjasse ainult nii palju, et valgus saab ainega heledusele 1 cd kiirgava pinna energiat vahetada ainult kvantide kaupa sellepärast, et aine võimaldab ainult teatud kindlaid energianivoosid.
Võrade tihedus - mida tihedam on võra, seda varjutaluvam on puu 2. tüvede laasumine- algab valgusnõudlikel liikidel varem ja kulgeb intensiivsemalt kui varjutaluvatel liikidel 3. puistu tihedus (ja puistu loodusliku harvenemise kiirus)- mida valgusnõudlikum liik, seda kiiremini puistu hõreneb ja muudes võrdsetes tingimustes on puude arv pinnaühikul väiksem 4. järelkasvu areng puistu all- varjutaluvate liikide järelkasv peab vastu pikka aega
Võrdeteguri pöördeväärtust nim. vahelduvvoolu ringi kogutakistuseks: I=U/Z ja Z= Faaside vahe pinge ja voolutugevuse vahel: Kui φ = 0 siis cosφ = 1 ja võimsus on maksimaalne, Kui φ = 90° siis cosφ = 0 ja võimsus on 0 Võimsus vahelduvvooluringis: N=I*U*cos φ (cos φ on võimsustegur) Pingeresonants on olukord pooli ja kondensaatorit sisaldavas jadaahelas, kus ahela reaktiivtakistus on null.
Võrdetegur a on positiivne arv, siis paikneb sirge I ja III koordinaatveerandis; kui võrdetegur a on negatiivne arv, siis paikneb sirge II ja IV koordinaatveerandis.
Võrdetegur on mõlemal juhul k 2 m . Algmomendil oli masspunkt M punktis M0, mille koordi-naadid on (l ; 0) ja ta suundus kiirusega v0 punkti A poole.
Võrdhaarne hüperbool on siis, kui a = b, selle hüperbooli asümptoodid on risti; võrrand on x 2 – y 2 = a 2 , asümptoodid y = ±x , c = a 2 , ekstsentrilisus ε = 2. X2 Y2 84. Kui hüperbooli fookused asetsevad y-teljel, siis võrrand on – + = 1 ja valemid 83,84 muutuvad a2 b2 2c c b ε= = 1 < ε < ∞ ja y = ± 2b b ε
Võrdhaarne kolmnurk on sümmeetriline oma tipunurga poolitaja suhtes, seega selle sirge suhtes, mille joonestasid.
Võrdelised ehk PROPORTSIONAALNE SÜSTEEM Proportsionaalse valimissüsteemi idee esitas esmakordselt üks Prantsuse revolutsiooni juhte Honore Mirabeau 1789. aastal, kuid Euroopas võeti see süsteem esmakordselt kasutusele rohkem kui sada aastat hiljem 1899 Belgias parlamendi esindajatekoja valimistel.
Võrdeline jaotamine on mingi suuruse jagamine osadeks, mis on võrdelised võrrandiks. etteantud arvudega.
Võra – on tüve ladvaosast, jäme- ja peenokstest ning lehtedest või okastest koosnev puu osa. Võra täidab järgmisi funktsioone: o Puittaime rohelistes osades toimub fotosüntees, mille käigus puu assimileerib õhust süsihappegaasi ja pinnasest vett koos mineraalsooladega.
Võrdhaarne kolmnurk on sümmeetriline haarade ühisest otspunktist joonestatud kõrguse suhtes.
Võra on munajas kuni ümar, tihe, eluiga 150….200 (300) aastat. Võrsed: punakas- kuni helepruunid, siledad, läikivad, võrse lõpeb ühe tipu- ja kahe külgpungaga. Tipupungad kuni 10 mm pikad, munajad, tömbid, külgpungad väiksemad, punakad kuni punakasvioletsed.
Võrdetegur on mk 2 . Liikumise ajal arvestada ka keskkonna takistavat mõju,  takistusjõud R on võrdeline kiirusega ja võrdetegur on 2mk1 . Alghetkel asus punkt x-telje positiivsel poolel kaugusel l tsentrist 0 ning algkiirus v0 = 0 . Leida punkti liikumise seadus.
Võrdetegur k – kaks ühe kuloni suurust laengut mõjutavad vaakumis teineteist 1m kauguselt jõuga 9 x 109N. Aine di elektriline läbitavus – ainet iseloomustav suurus, mis näitab mitu korda nõrgeneb elektrilaengute vastastikmõju keskkonnas võrreldes vaakumiga.
Võra on püramiidjas, okste Käbid asuvad külgvõrsete Areaalis toimub Perekond ja ladva tipp tavaliselt longus, koor pikisuunas tipul, kerajad 0,6-1,2cm tolmlemine aprillist Chamaecyparis ebaküpress kiuliselt ketendav.
Võra on tihe, lai, sügisel, on varrelised, Tolmlevad veebruaris/ Perekond või munajas, laimunajas, pikad, tugevad kerajad peakesed 6-14 Taxus märtsi lõpus/ aprillis/ jugapuu horisontaalsed oksad ei asu männastes.
Võrades - lehtedes, okastes). Fotsünteesitava orgaanilise aine hulk on ühelt poolt määratud väliste tegurite poolt (valgusenergia intensiivsus, temperatuur, vesi, CO 2 jne.) ja teiselt poolt lehtede, okaste massiga.
Võr - r.eldes sätete arr^'läärtuste numbrilise etteandnrisega ott potentsiorneetrite eeliseks käsitsemise lrlrtsu-s, samuti on sätted pidevalt rräha potentsiomeetrite rrrrppttde asencliga.
Võra kuju on väga varieeruv, sõltudes puu vanusest, kasvukohast ja muudest tingimustest. Lõuna pool on puud okslikumad ja laiema võraga, põhja pool saledamad, peenemate okste ja kitsama võraga.
Võrdeteguriks on lagunemistõenäosus λ. Selline seos viib pärast integreerimist eksponentsiaalse seoseni: N = N0 exp(-λt), kus N on aja t jooksul lagunenud tuumade arv ja N0 tuumade arv alghetkel.
Võra on pikkade okstega ja koonusjas, vanemas eas muutub laiuvaks kuni vihmavarjukujuliseks. Võra on kompaksem ja tänu suurtele okastele tumedam kui harilikul mänil.
Võra on plastiline s.t kujutab oma võra vastavalt sellele, kuidas tal on ruumi ja valgust kasvamiseks. Metsa ja häilu servas kasvavate puude võrad on ühepoolsed.
Võrdeline seos – kahe muutuja x ja y vaheline seos, milles muutujate vastavate väärtuste jagatis on konstant a. Graafikuks on koordinaatide alguspunkti läbiv sirge.
Võrdeteguriks on eritakistus. o Aine eritakistus ρ näitab, kui suur on sellest ainest valmistatud ühikulise pikkuse ja ühikulise ristlõikepindalaga keha takistus.
Võrdeline seos on lineaarse seose erijuht, mistõttu ka iga võrdelise seose graafik on sirge. Võrdelise seose korral läbib see koordinaadistiku alguspunkti.
Võrdanalüüs on vahendiks, mille abil saab kehtestada sihtväärtused, prioriteedid ning operatsioonid, mis viivad konkurentsieeliste saavutamisele.
Võra kuju on väga varieeruv, sõltudes puu vanusest, kasvukohast ja muudest tingimustest. Mõnevõrra sõltub see ka piirkonna genotüübist.
Võrdeliseks sõltuvuseks nimetatakse kahe suuruse x ja y vahelist sõltuvust, mille korral nende jagatis on konstantne: 𝑦 = 𝑎 → 𝑦 = 𝑎𝑥 𝑥
Võraalune valgusvaegus on arendanud mükotroofsust ja mõjutanud üleminekut saprotütismile, nagu see on hästi jälgitav käpalistel ja uibulehelistel.
Võrdetegur l - kontuuri induktiivsus kirjeldab magnetvoo olenust kontuurist, selle kujust, mõõtmetest ja keskkonna magnetilistest omadusetst.
Võra on väga sale ja püstjas, mis hiljem kujuneb silinderjaks. See võimaldab kompositsioonides saada ühtlaseid vertikaaljooni.
Võrded võimalused on meil kõigil siis, kui oskame hinnata oma võimaluste väärtust, mitte kõrvutada neid teiste piirkondade võimalustega.
Võr - randeid (4) nim aga momentide võrrandeiks, mis väljendavad tingimust, et ei esineks pöörlemist nende telgede ümber.
Võra on kitsaskoonusjas, oksad paiknevad peaaegu horisontaalselt (eriti noorelt). Noored võrsed kollakas- või punakaspruunid.
Võrdeteguriks on aine eritakistus ρ : R = ρ l / S . Metallide takistust põhjustab laengukandjate vastastikmõju võnkuvate ioonidega.
Võra on tihe ja lai. • Lehed ovaalsed, terava tipuga, tugevatel pikkvõrsetel lehed äraspidised, nõrgalt kolmehõlmased.
Võrdelised valimised on õiglased, sest tagavad kõigi erakondade esinduse vastavalt nende arvamuste ja huvide toetusele valijate seas.
Võrdeline seos on teepikkuse ja aja vahel: s = vt; pöördvõrdeline seos on ideaalse gaasi rõhu ja ruumala vahel: pV = const.
Võrdetegur – näitab reaktsiooni kiirust tingimustes, kus kõigi reageerivate ainete kontsentratsioonid võrduvad ühega.
Võra on kitsaskoonusjas ja oksad paiknevad peaaegu horisontaalselt (Harilik kuusk – täiendav info, 2011).
Võrdeline jõuga - seega peaks valemis olema võrdetegur - konstantne kordaja, millega korrutatakse jõu ja massi suhet.
Võrdetegur on k m . Alghetkel oli keha kiirus v0. Leida ajahetk, millal kiirus on 4 korda väiksem algkiirusest.
Võrdelised valimised e. Proportsionaalne valimissüsteem Selle süsteemi puhul on mitme mandaadilised valimisringkonnad.
Võrdetegurit g nimetatakse juhtivuseks • Tema pöördväärtust aga juhi või vaadeldava vooluringi takistuseks.
Võra - Tüvest kasvavad välja tihedalt paiknevad peenikesed oksad, mis moodustavad hargneva võra.
Võrdeliseks sõltuvuseks nimetatakse kahe suuruse x ja y vahelist sõltuvust, mille korral nende jagatis on konstantne:
Võrdetegurit g nim. juhituvuseks, tema pöördväärtust aga juhi või vaadeldava vooluringi osa takistuseks.
Võrdetegur on 6 N/s2. Leida keha liikumise võrrand, kui algkiirus on 0,25 m/s ja see on jõu suunaline.
Võrdeline intensiivsusega – mida rohkem footoneid ajaühikus pinnaühikule langeb, seda suurem on valguse rõhk.
Võrdetegur on k. Punkti algkoordinaat on x0 ja kiirusega v0 suundus ta x-telje positiivses suunas.
Võrdetegur on seejuures 0,04 g . Leida kuulikese liikumise võrrand ja keha ülesliikumise aeg.
Võrde põhiomaduseks on see, et jagatisena esitatud võrduse korral on diagonaalide korrutised võrdsed.
Võrdetegur on k S . Leida allveelaeva sukeldumise võrrand ja maksimaalne sukeldumiskiirus.
Võrdetegur g on kõikjal maailmaruumis ühesugune, seda nimetatakse gravitatsioonikonstandiks
Võrdeteguriks on hõõrdetegur. See on suunatud vastassuunas potentsiaalsele liikumissuunale.
Võra suurus on piiratud, kui ta peab tihedas metsas teiste puudega võistlema (joonis 1).
Võrdetegurit nimetatakse takistuseks. Ohmi seadust saab väljendada järgmise valemi abil:
Võra on lai, munajas või ümarovaalne, vahel silinderjas, oksad tugevad, harvad.
Võrdeline seos ON NÄITEKS KAUBA KOGUSE JA KAUBA HINNA VAHEL, TÖÖAJA JA TÖÖHULGA VAHEL,
Võrdeline temp - ga. 55 Sisehõõre – keskkonnas liikuvale kehale mõjuv takistusjõud.
Võrastiku pindala on seetõttu märksa suurem, kui see oleks ühekõrguse võrastiku puhul.
Võrdetegurit g nimetatakse juhtivuseks, tema pöördväärtust R aga juhi takistuseks.
Võrdetegurit k nimetatakse deformeeritud kehajäikusteguriks ehk lihtsalt jäikuseks.
Võra – tihe, kitsas- kuni laikoonusjas, korrapäraselt pakevate oksaega.
Võra on madallaudjas, lai- või piklikmunajas, oksad on sageli kaardunud.
Võra on hõrenenud.Lehed on väikesed, hallid ning varisevad varakult.
Võra on koonusjas, oksad asetsevad männasjalt, ulatudes sageli maani.
Võra – rohelistes osades toimub fotosüntees, et koguda toitaineid.
Võrdeks nimetatakse tõest võrdust, mille mõlemad pooled on jagatised.
Võrdekujuliseks võrrandiks nimetatakse võrdust, mis on võrde kujul ja mille üks liige on
Võrdeline jagamine – mingi suuruse jagamine antud arvudega võrdelisteks osadeks.
Võrades on üksikuid kuivanud oksi, kahel vahtral on ladvad kuivanud.
Võrdeteguriks on pöörlemise nurkkiirus ümber kiiruste hetkelise tsentri.
Võra on korrapärane ja tihe, alt märksa laiem kui siberi nulul.
Võra on munajas kuni ümar, tihe, eluiga 150….200 (300) aastat.
Võrdetegurit k nimetatakse jäikusteguriks. Jäikustegur iseloomustab keha.
Võra on kitsaskoonusja või kitsasmunaja kuni silinderja kujuga.
Võrdeline seos – muutujad x ja y on seotud valemiga y=ax, kus (a≠0)
Võrdeline sõltuvus – y = ax a • Pöördvõrdeline sõltuvus – y= x
Võrdhaarne on kolmnurk, mille vähemalt kaks külge on võrdsed.
Võras on märgata murdunud oksi aga lõigatud oksi ei ole.
Võrd - ne kombineeritud rasestumisvastaste pillide omaga.
Võrdhaarne on kolmnurk, mille kaks külge on võrdse pikkusega.
Võra on ovaalne, ning puu kõrgus küündib 12 meetrini.
Võra on tunduvalt kitsam, oksad lühemad ja peenemad.
Võr on lineaarne lahendi ja selle tuletise suhtes.
Võrdhaardne kolmnurk on kolmnurk, mille kaks külge on võrdsed.
Võrdeline emj - ga ja pöördvõrdeline kogutakistusega.
Võravool on alguses alati väiksem kui algetapis.
Võrdetegurit g nimetatakse materjali nihkemooduliks.
Võra on noorelt kooniline, hiljem laiuv.
Võrdeliseks seoseks nimetatakse muutujate võrdelisust.
Võra koonusjas - munajas kuni kitsassilinderjas.
Võrdetegurit k nimetatakse plancki konstandiks.
Võra on tihe varjutaluvate liikidel.
Võra – lehed, okkad ja oksad.
Võra on madallaudjas, lai- või
Vote UP
-1
Vote DOWN
Võrdhaarne kolmnurk – kolmnurk, millel on kaks võrdset külge, kolmandat külge nimetatakse aluseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Võrdhaarne kolmnurk on kolmnurk, mille kaks külge on võrdse pikkusega.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun