Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Võimendi faasi - sageduste karakteristik ehk faasikarakteristik - sisend ja väljundsignaali vahelise faasinihke ϕ sõltuvus sisendisse antava siinuselise signaali sagedusest f. Kui faasikarakteristik on lineaarselt tõusev sirge, st. võimendi poolt tekitatud faasinihe on võrdeline sagedusega, siis võimendi ei moonuta signaali, vaid ainult nihutab teda ajaliselt hilisemaks.
Võimendi väärtus on seda suurem, mida suurem on piirsäästmise kalduvus – VALE Süstideks majandusse on: investeeringud, valitsuse kulud ja eksport; leketeks on: sääst, maksud ja import – ÕIGE Maailma suurtest majandustest on vaid USA jooksevkonto olnud viimased kümmekond aastat
Võimendil on kaks väljundit, üks väljund ja teda toidetakse kahe polaarse sümeetrilise pingega (+, - maa Inventeerivvõimendi: suhtes). Plussiga tähistatud sisendit loetakse mitte inventeerivaks sisendiks ja sinna antav signaal tekkitab väljundis samafaasilise signaali.

Võimendil on alati kaks sisend-, kaks väljundklemmi ja temaga peab olema ühendatud alati energiaallikaks olev alalispinge allikas (joon.1.1). Sisendklemmidega ühendatakse signaaliallikas mille signaal vajab võimendamist.
Võimendi amplituud - sageduse karakteristik ehk sagedusekarakteristik - võimedusteguri k sõltuvus võimedi sisendisse antavast US sagedusest f. Ideaalne sageduskarakteristik on x-telje suhtes paralleelne horisontaalne joon.
Võimendi skeem on Kui kasutada elementaarset võimendit siis võib tekkida järgmine: tema toimes sisend vooludest toime viga, sest sisend voolud -I kulgeb sisendisse läbi takistuse +I aga otse maast.

Võimendi väärtus on seda suurem, mida suurem on piirsäästmise kalduvus vale 5. Eesti maksebilansis on alates 1992.aastast teenuste konto olnud kogu aeg plussis ja kaupade konto kogu aeg miinuses.
Võimendi korral on generaatori sisetakistuseks võimendus astme väljund takistus. Ja selleks, et rahuldada sobituvuse tingimus ühendatakse koormus võimendus astmega väljundtrafo kaudu.
Võimendi põhisuurused on võimendustegur, moonutustegur ja kasutegur. Võimendustegur avaldub K = Uv / US ning kasutegur η = PV / Pt Elektronvõimendi põhielemendiks on transistor.

Võimendirühma kohta on kujutatud sellele rühmale tüüpiline amplituudi- sageduskarakteristiku KU = f (f) kuju, kus KU on võimendi pingevõimendustegur KU = Uvälj / Usis.
Võimendi siiber on tema jaoks juhtpea keresse tehtud avast pikem, mistõttu siiber ja kruvi saavad telgsuunas nihkuda keskasendist mõlemale poole 1 mm võrra.
Võimendi on seade, mille abil toimub signaali amplituudi suurendamine sel määral, et signaalist piisaks võimendi väljundisse ühendatud tarbijale.

Võimendiks nimetatakse seadet mille abil toimub signaali amplituudi suurendamine võimalikult väikeste signaali kuju moonutustega.
Võimendi talitussagedusala on soovitav valida kummaltki poolt ühe kuni kolme astme võrra laiem signaaliallika sagedusalast.
Võimendi on seade ,mis on mõeldud-signaali amplituudi suurendamiseks,väikeste signaalikuju moonutustega

Võimendi amplituudi - sageduse tunnusjoon näitab võimendusteguri K sõltuvust võimendatava signaali sagedusest.
Võimendi on seade milles teostatakse sisendsignaali võimsuse suurendamine välise energiaallika abil.
Võimendi sisend - ja väljundtakistuste sõltuvust vastuside liigist ja tugevusest illustreerib joonis 6.16.

Võimendi on võimeline arendama tarbijal nõutavat pinget või võimsust.
Võimendi on elektroonikalülitus või seadis, mis teostab võimendamist.
Võimendi on soovitav valmistada ühe kvaliteedi tasemega plokkidest.

Võimendi väärtus on seda suurem, mida suurem on piirsäästmise kalduvus.
Võimendi 1 – Ku=20 dB =10 x Võimendi 2 – Ku=26 dB =20x
Võimendid on üldjuhul väiksemad ja ökonoomsemad.

Võimendi põhiosa on diafragmaga poolitatud paun.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun