Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Väljund on üheliigiline 2. väljundi kvaliteet on stabiilne 3. lõpetamata väljund puudub või on selle jäägid püsivad 4. ressursside erikulu ei muutu 5. tootmise spetsialiseerimise ja koopereerimise tase on stabiilne NATURAALSE mõõtmismeetodi modifikatsiooniks on tingnaturaalne mõõtmine, mis on kasutatav sarnase (ühelaadse) väljundi puhul, nt teravili kaeraühikutes, baasilise piima näitaja jne. Tootlikkuse VÄÄRTUSELINE mõõtmismeetod on praktikas ja ettevõtte tasandil enamkasutatav.
Väljund - pinge on UR1 ja diood VD2 kos C4 ja R2-ga moodustavad teise diooddetektori, mille alalisväljundpinge on UR2. VD 1 Tööpõhimõtte selgitamiseks vaatame aseskeemi, kus C2` C3 R1 sekundaarvõnkering on U 2 /2 U VD1 U R1 L 2 /2 näidatud kahe sümmeetrilise L3 Rk poolina. Diooddetektorite sisendisse rakenduvad pinged C5 C2" A B C4 R2 UVD1 ja UVD2, mis L 2 /2 U 2 /2 U VD2 U moodustavad pingete U3 ja ± C6 R2
Väljumisel on [12] ΔcväljaO2 = cväljaO2 - cO2 , kus c O 2 = 8,25 mg/l = 0,00026 mol/l - hapniku keskmine kontsentratsioon lahuses vaadeldaval ajavahemikul Δcsisse = 0,000277 – 0,000246 = 0,000031 mol/l Δcvälja = 0,000262 – 0,000246 = 0,000016 mol/l 0,000031 + 0,000016 ∆c kesk = = 0,0000235 mol/l 2 molO2 0,00010625 K VL = min = 0,452 min-1 mol 10l ⋅ 0,0000235 l III. Kiirendusteguri χ arvutus
Väljund - ja sisestus-seadmete puhul tähistatakse seda DPI – dots per inch – "punkti tolli kohta". Näiteks DPI = 9600 tähendab, et väljundseade on suuteline 25.4 mm pikkusele alale paigutama 9600 punkti, ehk teisisõnu ≈ 380 punkti millimeetri kohta (vahega ≈ 2.6 µm!). Vahemärkusena olgu öeldud, et silm eristab lugemiskaugusel (25 cm) kahte punkti siis, kui nende
Väljumisbarjäärid – konkurentsitase ei lange, kui kõrged väljumisbarjäärid takistavad ettevõtte minekut teisele tegevusalale isegi siis, kui tööstusharul tervikuna ei lähe hästi.
Väljunddiagrammi ehk väljundpinge ja koormusvoolu vahelisi sõltuvusi Ud (Id) voolu-pinge tasandil. Need sõltuvad koormuse vastuelektromotoorjõust ja muunduri sisetakistusest Ud = U0 – δU, kus δU on voolujuhtide arvust k, pooljuhtseadiste pingelangust UF, koormusvoolust Id, faaside arvust m ja trafo aktiivtakistusest Rt sõltuv pingelang, mida vaadeldi eelnevalt trafo arvutuse
Väljund pinge on ligilähedane positiivse toitepingega, kui aga anda sama pinge inveneerivasse Inventeerivalvõimendil antakse sisend signaal läbi takistuse R1 inventeerivasse sisendisse ja sellesse sisendisse, siis tekkib väljundis negatiivne küllastus, kus väljundpinge on ligilähedane negatiivse samasse sisendisse tuuakse väljundist takistusega R2 tagasiside pinge.
Väljund on sisendist sõltuv, sisendmuutuja aga ei sõltu üldse süsteemist. Mudelid: 1. Diferentsiaalvõrrandid (nullised algtingimused) 2.Ülekandefunktsioon (sisend t),(komplekssignaal,-muutuja) 3.Hüppekaja(U=l(t)) 4.Impulsskaja (U =5(t)), 2)4)süsteemifunktsioonid, algtingimused=O Lineaarse statsionaarse pidevaia süsteemi ülekandemudeli kirjeldamine.
Väljundiks on aktiivne osalus rahvusvahelistes rahutagamis- ning kriisioperatsioonides.Mitmerahvuselised rahuoperatsioonid on osutunud tõhusaks vahendiks stabiilsuse ja julgeoleku tagamisel piirkondades, mis vajavad rahvusvahelist abi. Koos teiste demokraatlike riikidega väärtustab Eesti avanenud võimalusi panustada rahu ja stabiilsuse tagamise.
Väljundile on oluline Dispersioonanalüüsiga seotud arvutuste ülevaatlikuks esitamiseks ja ka teatud kontrolliks kasutatakse tavaliselt nende koondamist nn dispersioonanalüüsi tabelisse, milles koguhajuvus ja selle komponendid esitatakse vastavate hälvete ruutude summade SS kaudu.
Väljumistöö - fotoefekti korral elektroni vabanemise juures tehtav töö, mis on võrdne elektroni vabastamiseks vähima vaja mineva energiaga Einsteini valem fotoefekti kohta , kusjuures A on väljumistöö Fotoefekti punapiir-piirsagedus, mille korral fotoefekt tekib
Väljundil on tagasilöögiklapp, mis peab ära hoidma pumba ja automootori vahelise torustiku tuhjenemist siis , kui automootor ei tööta . Pumbal on ka kaitseklapp , mis avaneb juhul, kui süsteemis tekib mingil põhjusel (nt õnnetuse korral) ummistus.
Väljund ajukoorde – primaarsesse motoorsesse koorde (4) lisa- ja premotoorsesse koorde ja • oluline väljundroll autonoomsele NS - sümpaatiline NS stimulatsioon PF-i. PE osaleb liikumise juhtimisel, vahendades teavet jäsemete asendist.
Väljundaste on sellest tipust väljuvate kaarte arv. Orienteerimata graafi tipu aste on selle tipuga soetud kaarte arv. Tee on orienteeritud graafi kaarte järjestus, kus iga järgmise kaare algustipuks on eelmise kaare lõpptipp.
Väljund on kõrgel nivool siis, kui vähemalt ühe sisendi nivoo on madalal ja vastavalt väljund on madalal nivool, kui kõik sisendid on kõrgel nivool. Valmistatakse kuni kaheksa sisendiga loogikaelemente.
Väljund on madalal nivool siis, kui vähemalt ühe sisendi nivoo on kõrge ja vastavalt on ta väljund kõrge nivool, kui kõik sisendid on madalal nivool. Kahe sisendiga skeem koosneb neljast transistorist.
Väljund - maatriksis). Süsteemi hilistumine on nähtus, mis avaldub selles, et süsteemi väljund teatud hetkel sõltub ainuüksi sisendi vähemalt T (hilistumisaeg) võrra varasematest hetkväärtustest.
Väljund - režiimis kasutada aga siis saab katkestust tekitada vaid kontroller ise). Välise katkestuse seadistusregistrites tuleb ära märkida kas lubada katkestuste tekitamine ja mille peale seda teha.
Väljund - ja sisendsuuruse muutuse suhet nim. võimendusteguriks K u=Uv/Us Sageduspiirkonda, mille ulatuses võimendi võimendus ei lange allapoole ettenähtud väärtust, nim võimendatavaks sageduseks.
Väljub vedelikust e. aurustub. Temperatuuri alandades igale vedelikule iseloomulikul temp-l osakeste tõmbejõud ületavad tõukejõud ning vedelik tahkub. Moodustuvad kas kristallid või amorfse aine osakesed.
Väljundi hindamine - iseloomulik siseprotsessidele suunatud organisatsioonides, positiivne-kui väljundit saab mõõta ja keskkond vajab piiramatult teenust, negatiivne- kui nõudlus ja pakkumine ei ole omavahel
Väljund on ühendatud esimese astme sisendiga Kui pingestada taoline lülitus siis tekivad mõlemas transistoris kolektori voolud ja kolektoritega ühendatatud kondensaatorid C1 C2 laetakse pingega.
Välju – majandus, õigus, poliitika, kunst, haridus jne. Kõik need väljad võistlevad teatud määral omavahel ja igal välja sees omakorda toimub võitlus võimu ja staatuse pärast.
Väljumistöö – Elektronil endal ei ole metallis energiat piisavalt, et väljuda metallist, sest väljumiskohal tekib ju kohe laengu ülejääk, millega tõmmatakse elektron tagasi.
Väljundfunktsioone on kolm: vasakule (Yv), paremale (Yp) ja pidurdus(Ypd). Jällegi tuleb appi võtta graaf ja otsida sealt vastavad “pallid”, millest funktsioone tuletama hakata.
Väljundiks on kogu elu. Seesmiselt väljendub see rahu, harmoonia, tasakaaluna ja väliselt väljendub see võimes rakendada elus neid printsiipe, mida õpetab meile Piibel.
Väljundid on reaalarvud x1 ,K, xn , y1 ,K, ym ∈ ℜ . Närvivõrgu sisendid moodustavad meetrilise ruumi ℜ n alamhulka ja väljundid kuuluvad meetrilise ruumi ℜm .
Väljundipõhine õpe on mugav ja praktiline millest lähtutakse õpetamisel ja õppetöö tegemisel. Hindamine on aga vahend, mis aitab osutada kui hästi on õppetöö toimunud.
Väljund - tunnusjoonteks on kollektorivoolu IK (väljundvoolu) sõltuvus kollektori ja baasi vahelisest pingest UKB emitterivoolu IE erinevate väärtuste juures.
Väljundiks on uimastisõltuvusest vabade ja kinnistunud uimastivabade eluviisidega isiksuste kujundamine, valmistamaks ette nende edukat hakkama saamist vabaduses.
Väljund on positiivses küllastuses siis muutub mitteinventeeriva sisendi pinge tugi pingest veidi positiivsemaks, ning rakendumis pinge on tugipingest suurem.
Väljundis on 1 kui x2=0. kui x2=1 siis on väljundis 0 sõltumata x1-st f 2  x1 gx2 & Y x2 f3 x1 kordus 0011 f 3  x1 x1 1 Y f4 x1 keeld 0100 f 4  x1 gx2
Väljund on orienteeritud süsteemi muutuja, mida mõõdetakse või jälgitakse või mida kasuta-takse teiste süsteemide juhtimiseks (nende sisen-dina).
Väljumishommikul on kõigil asjad pakitud ja valmis minekuks, lastel silmad säravad ja suud on naerul ning juba kaugele on näha laste elevust.
Väljumine regionaalkonfliktidest - uhete soojenemine toob kaasa väga selgelt desarmeerimise, see toob kaasa NL väljumise enamikest regionaalkonfliktidest.
Väljumistööks nimetatakse vähimat energiahulka, mis tuleb anda elektronile, et teda tahkest kehast või vedelikust vaakumisse viia.
Välju nimetatakse pöörisväljadeks.Magnetväli mõjub elektrivoolule, see tähendab ainult liikuvatele laetud osakestele.
Väljub jõud – mõõtühik 1N. Et mehanism saaks teha tööd vajab ta energiat-mõõtühik 1J. 32.Siis kui hapniku on piisvalt.
Väljund - tulemused strateegia elluviimisel (tooted, teenused, majandustulemused (aruandlus)); väliskeskkonna mõjuTAMINE
Väljumistöö on töö, ida valgus peab tegema elektroni väljalöömiseks ainest ja elektronile kineetilise energia andmiseks.
Väljund tähendab poliitiliste otsuste vastuvõtmist ühiskonna poolt ja on paratamatult seotud uute nõudmiste tekkega.
Väljundiks on matemaatiliselt korrektne, kvantitatiivne hinnang analüüsitavatele alterna- tiividele. (Forman 2002: 43).
Väljund mahtuvus on toitepingest mõnevõrra väiksem, kuna tuleb arvestada ka pingelanguga takistusel vähemalt 5 amprit.
Väljund - ja sisendsuuruste operaatorkujutiste suhtega teisendatud süsteemivõrrandeis nulliste algtingimustel.
Väljund on koguprodukt (TP), mis kujutab endast firmas teatud perioodi jooksul valmistatud hüviste koguhulka.
Väljumise hakatus – selles üheaegsuses ja järgnevas on paatos, mis kannab Kangro luulet juba õige vara.
Väljumistöö on alati võrdne vähima energiahulgaga, mis on vajalik elektroni ainest välja viimiseks.
Väljumisel on [12] ΔcväljaO2 = cväljaO2 - cO2 , kus c O = 3,4 mg/l = 0,00010625 mol/l - hapniku 2
Väljumistöö – töö, mida footon peab tegema aine positiivsete ioonide tõmbejõudude ületamiseks.
Väljumistöö on footonite poolt tehtav töö elektronide väljalöömisel aine pinnast (tähistatakse
Väljund ehk oodatav tulemus: Klienditeenindajate hoiakud ja suhtumine klientidesse on muutunud.
Väljumistööks nimetatakse vähimat energiahulka, mis on vajalik elektroni ainest väljaviimiseks.
Väljumistööks a nimetatakse vähimat energiahulka, mis on vajalik elektroni ainest väljaviimiseks.
Väljund tunnusjooneks on sõltuvus Ik=f(Uke) ja Ib=const. Sisendtunnusjooneks on Ube=f(Ib) ja Uke=const.
Väljumistöö — töö, mis tuleb teha ühe osakese lahkumiseks vedeliku või tahkise pinnalt.
Väljund – Mararov Muusik Managmendi näitel äriimpeeriumi tekkimine, tõus ja langus.
Väljundava on madalamal vedeliku vabast pinnast, siis saab sifooni abil tühjendada anumat.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Väljumistööks nimetatakse energiat, mida elektronil on minimaalselt vaja ainest väljumiseks. Kui ühendada kaks erineva väljumistööga ainet, siis elektronid liiguvad sellesse ainesse, kus väljumistöö on suurem, kuna nad pääsevad väiksema väljumistööga (kergemini) ainest liikuma.
Väljund – Koguprodukt (total product, TP) kaupade, teenuste koguhulk (q) teatud aja
Väljundi poolel on kiirguse vastuvõtjaks fotodiood, fototransistor, türistor või takisti.
Väljumistöö - on energia, mis tuleb anda elektronile, et see metallist välja lüüa.
Väljumistöö – vähim energiahulk, mis on vajalik elektroni ainest väljaviimiseks.
Väljund on välise magnetvälja mõjul tekkiv proportsionaalne Halli pinge UH.
Väljund on sisendist sõltuv, sisendmuutuja aga ei sõltu üldse süsteemist.
Väljumis - ja sisenemiskallakud peavad olema võimalikult väikese kaldega.
Väljund – väljahingatav veeaur, piim (lehm), uriin, väljaheide, higi.
Väljund - andmeid (parameetreid). Protseduuri deklaratsioon on üldkujul
Väljumistöö - on töö, mida tuleb teha elektroni eemaldamiseks metallist.
Väljundi hindamine on nt. kui mitu patsienti raviti ja vabastati vaimuhaiglast.
Väljundiks on mobiiltelefon või piirdub kogu tegevus tekstiaknaga.
Väljundiks on võimalus jagada faile, fotosid, videosid, muusikat.
Väljundipõhist õpet on smastatud mõnikord pädevuspõhise haridusmudeliga.
Väljund on otseselt seotud sisendiga ja sõltub selle hulgast.
Väljund - tüüpi esimesel juhul kogutakse ja hinnatakse teat.
Väljumine helsingi - Osaka AY077/JL5074 /17:20-8.55, kestus 9h ja 35 min
Väljund - naturaalne (tk, inimene); väärtuseline (rahaline)
Väljundandmeid on vaja säilitada arvuti töö ajaks ja ka kauemaks.
Väljundiks on anarhia, kui igasugused piirangud üldse puuduvad.
Väljundid on ühendatud seitsmesegmendilise ledindikaatoriga.
Väljumine tallinn - Helsingi.AY3926/14:45-15:20, kestus 35 minutit
Väljund - seadusalgatus,riigieelarve eelnõu koostamine
Väljundid pf - ist hoidatähtsama suhtes suurem tundlikkus.
Väljumis - ja saabumisajast niipea, kui see on teada.
Väljundahela induktiivtakistus – reguleeritakse tekkivate pritsmete hulka
Väljundiks on organisatsiooniväline edu turunduses.
Väljuda – ta võib virguda ehk saada buddhaks.
Väljund on mootori kiiruse seadesuuruseks.
Väljundandmetele ehk tagastatavatele väärtustele.
Väljund – eesmärk, kuhu peame jõudma.
Väljund indeksid on lihtsalt spetsialiseeritud.
Väljund on muundamise lõpptulemus.
Väljund - ja sisendsignaali graafik
Väljund on arvuline lõpptulemus.
Väljund on toodete/teenuste segu.
Väljund - tootmine vs teenindus.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun