Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Teeni kõndimisega krüptot! Sweatcoin on tasuta ja paneb sind rohkem liikuma TÕMBA ÄPP Sulge
Add link
Viirused - kõhulahtisuse puhul oluline küllaldane vedeliku ja elektrolüütide asendamine b. laktoosi või fruktoosi talumatus c. valu- ja põletikuvastaste ravimite pikaajaline kasutamine, suured magneesiumi annused d. koormusaegne vedeliku kaotus e. suur emotsionaalne stress f. paksenenud niude – nimmelihasemehhaaniline ärritus soolele 3. Mittespetsiifised seedetraktipõletikud –ösofagiit (gastroösofogaalrefluks), gastriit.
Viirused on haiguste põhjustajad(näiteks gripp, tuulerõuged, mumps, HIV)Bakterid: 1.Limakapsel2.Rakukest3.4.ribosoomid(seal samas ka tsütoplasma)5.rõngaskromosoon6.viburidToit:org.ained ->saproobid(surnud org.ainetest) ja parasiidid(toitub elus org. ainetest)Hapniku kasutamine järgi-aeroobid(->hapniku tarbivad) ja anaeroobid(ei tarbi hapniku)Paljunevad lihtpooldumise teel.
Viirused - nohu, entsefaliit, hepatiit,HIV-nakkus. PRASIITUSSID-solge, laiuuss, paeluss.ALGLOOMAD-toksoplasmoos,malaaria. Päriliku eelsoodumusega haigused: rasvtõbi, alkoholism,kõrgevererõhutõbi, teisttüüpi suhkruhaigus. Pärilikud haigused: Daltonism, hemofiilia, pärilik kurtus, albinism, lühinägelikkus, Martin Belli tõbi, kassikisa sündroom.

Viirused on suunatud erinevatele failidele ja meediumitele, näiteks: • Binaarsed käivitatavad failid (nagu COM ja EXE failid MS-DOS’is, kaasaskantavad käivitatavad failid Microsoft Windowsis, Mach-O formaat OSX’is ja ELF failid Linux’is). • Sketsiooni alglaadekirjed floppy ketastel ja kõvaketastel.
Viirused on endoparasiidid, mil pole rakulist ehitust: - Väljaspool elusat rakku ei ole viirus bioloogiliselt aktiivne, - Viiruse paljunemine rakus toimub viiruse struktuursete osade sünteesi ja kokkupanemise teel (mitte pooldumise teel). - Viirus ei kodeeri tervikliku translatsioonisüsteemi.
Viirused - koosnevad nukleiinhappest ja valkudest, puudub rakuline ehitus (rakkude vahel rändavad parasiitgeenid), väljaspool peremeesrakku elutunnused puuduvad, olemas DNA või RNA, seega ka pärilik muutlikus ja evolutsioonivõime, valgusmikroskoobis nähtamatud, läbivad bakterifilterid.

Viirused evolutsioneeruvad - uute omadustega viirustüvede teke Viimased olid SARS (kokku paarsada surnud üldse), linnugripp (praegu olemas vaid linnult inimesele minev vorm, kui läheb inimeselt inimesele, on jama majas) 4. Ka viirustel endal on parasiidid, ehk viirustel parasiteeruvad viirused.
Viirused - elusa ja eluta piirimail paiknevad bioloogilised objektid - koosnevad nukleiinhappest ja valkudest - puudub rakuline ehitus - paljunemine seotud peremeesrakkudega(taime- ja loomaviirused, bakteriofaagid) - sisaldavad DNA või RNA molekulides paiknevat pärilikku infot
Viirused on enamasti spetsiifilised ehk nakatavad vaid kindlat peremeesorganismi Evolutsiooni käigus on viirused tekkinud peaaegu kõikidele organismidele: viirused, mis nakatavad inimest, ahve, baktereid . Viiruseid on erineva korrapärase kujuga (kera, pulk, bakteriofaag).

Viirused - Bakterid- tähtsad aineringes, tähtsad lagundajad Algloomad- olulised maakera geoloogilise mineviku uurimisel, olulised settekivimite moodustamisel, osalevad looduses aineringes, algloomad võivad tekitada haigusi.
Viirused on korrapärase ehitusega ja kujult sarnanevad nad kristallide, kerade või pulkadega. Iga viirus koosneb pärilikkusainest (kus on info uute viiruste moodustamiseks), mis on ümbritsetud valgulise kattega.
Viirused – nukleiinhapetest ja valkudest koosnevad bioloogilised objektid, mille puudub rakuline ehitus ning mis paljunevad nakatades elusorganismi rakke Viiruse ehitus:1)ümbris, 2)kapsiid, 3)genoom

Viirused on tsütolüütilised, põhjustavad süsteemset infektsiooni ja vireemiat; suudavad hästi indutseerida interferooni tootmist, millest tulenevad ilmselt infektsiooni gripilaadsed sümptomid.
Viirused on jagatud 6 alagruppi (A-F). Kaheahelaline DNA, suur genoom (36000 aluspaari). Virion ümbriseta ikosaeedriline, diameeter 70…90 nm. Kapsomeere 240, heksonitest ja pentonitest.
Viirused on elus molekulid või struktuuriüksused, päris elusorganismideks neid nimetada ei saa. Viirused on väga väiksed geneetilised elemendid, mis paljunevad teise organismi rakus.

Viirused - mitterakuline biol objekt,koosneb nukleiinhappes&valkudest. Ümbritseb valkudest kapsiid. Herpes, marutaud, mumps, leetrid,HIV. Viiruse seondumine rakuga-vabanemine
Viirused on tavalise mikroskoobi all nähtamatud mitterakulised, elavad, valku ja nukleiinhappeid sisaldavad ained, mis võivad esile kutsuda teiste organismide haigusi.
Viirused on pahavara liik, mis suudab end ise paljundada ning poogivad end teiste failde külge, et teise süsteemi levida ning seda koormata ja seal faile kahjustada.

Viirused - on nukleiinhappest ja valkudest koosnevad bioloogilised objektid, millel puudub rakuline ehitus ning mis paljunevad nakatades elusorganismide rakke.
Viirused on nukleiinhapete supramolekulaarsed kompleksid, mis on kapseldatud kattevalkudega (kapsiidid) ning mõningatel juhtude ümbritsetud membraaniga.
Viirused on rakusisesed parasiidid, kelle elutegevus sõltub täielikult peremeesraku valgusünteesiaparaadist ja energiat genereerivatest süsteemidest.

Viirused - koosnevad nukleiinhappest ja valkudest ( moodustamie on seotud peremeesrakkudega) Sisaldavad pärilikku infot(DNA,RNA) DNA viirus(1molekul)
Viirused - on elusaine, nad on valgusmikroskoobis nähtamatud, ainult elusrakkudes paljunevad parasiidid (viirused on nukleiinhappe - valkkompleksid).
Viirused on bioobjektid millel puudub rakuline ehitus ning mis paljunevad nakatades elusorganismide rakke. Nad vajavad paljunemiseks peremeesrakke.

Viirused on rakusisesed parasiidid, mis tungivad peremeesrakku, lasevad välja pärilikkusaine ja panevad raku tootma massiliselt uusi viiruseid.
Viirused on evolutsiooni käigus muutunud sarnaseks rakkude vahel liikuvate signaalmolekulidega ja rakk seob siis ekslikult selle viiruse.
Viirused on bioloogilised objektid, mis omavad pärilikku infot ja on võimelised seda realiseerima ainult teiste organismide rakkudes.

Viirused on eluta ja elus organismid, bakterid on elus organismid; viirustel puudub paljunemisvõime; viirusel puudub ainevahetus.
Viirused on eluta ja elusa looduse piirimail olevad rakulise ehituseta ainult elusrakkudes paljunevad bioloogilised objektid.
Viirused – tänapäevani klassifikatsioon võtab arvesse morfoloogilisi, füsioloogilisi ja bioloogilisi omadusi.

Viirused - taimedes on krüptoviiruse kontsentratsioon väga madal ja nakkusega ei kaasne märgatavaid sümptoome.
Viirused - on elus ja eluta piirimail olevad bioloogilised objektid, mis koosnevad nukleiinhappest ja valkudest.
Viirused on objektid looduses, mis omavad pärilikku infot, kuid iseseisvalt talitleda ei saa (hulkuvad geenid).

Viirused - Kontaktist erinevate inimestega nakkushaiguste puhangute ajal (viirus, gripp) infektsioonioht.
Viirused – ehk viroosid on võikjal laialt levinud ja tekitavad põllumajanduskultuuridele suurt kahju.
Viirused on elusa ja eluta piirimail paiknevad biloogilised objektid, mis koosnevad nukleiinhappest ja

Viirused on väga väiksesed (0.01-0.3µm), enamik on KERAJA, SILINDERJA või HULKTAHUKA kujulised.
Viirused on elus molekulid või struktuuriüksused, päris elusorganismideks neid nimetada ei saa.
Viirused on korrapärase ehitusega ja kujult sarnanevad nad kristallide, kerade või pulkadega.

Viirused on looduses laialt levinud ja nad on äärmiselt olulised ökosüsteemi regulaatorid:
Viirused on elus ja eluta looduse vahepealsel tasemel olevad rakulise ehitusega bioloogilised
Viirused on rakusisesed parasiidid kuna nad kasutavad paljunemiseks teiste organismide rakke.

Viirused on spiooniprogrammid muutunud üha enam ja enam keerulistemateks ja kahjulikemateks.
Viirused on mitterakulised bioloogilised objektid, mis koosnevad valgust ja nukleiinhappest.
Viirused on   mitterakulised,   ainult   elusrakkudes   paljunevad   bioloogilised 

Viirused on rakusisesed parasiidid, kuna nad kasutavad paljunemiseks teist peremeesrakku.
Viirused on väga väiksed geneetilised elemendid, mis paljunevad teise organismi rakus.
Viirused on elusorganismid, sest neil on pärilikkuse aine ja võime ja jooksul areneda.

Viirused - mitterakulised parasiidid, kes suudavad paljuneda vaid elusate rakkude sees.
Viirused on suutelised elama ainult elavas organismis, paljunedes seal väga kiiresti.
Viirused on elusad? : 1. Viirustes on erinevad valgud ja vähemalt üks nukleiinhape.

Viirused on valusmikroskoobis nähtamatud, ainult elusrakkudes paljunevad parasiidid.
Viirused – üliväiksed bioobjektid, mis asuvad elusa ja eluta looduse piirimail.
Viirused on mitterakulised ainult elusrakkudes paljunevad bioloogilised objektid.

Viirused – millest koosnevad, miks pole elusorganismid; viiruse elutsükkel.
Viirused on organismidele kahjulikud, põhjustades haigusi ja tihti ka surma.
Viirused – nohu [-> sinusiid], Pärilik rasvtõbi, olla haiguskandja.

Viirused – on elusaine, nad on valgusmikroskoobis valmiku staadiumid.
Viirused on bioobjektid, mis paiknevad elus ja eluta looduse vahepeal.
Viirused on rakulist ehitust mitteomavad obligatoorsed endoparasiidid.

Viirused on bioobjektid, mis asuvad elus ja eluta looduse piirimail.
Viirused on palju väiksemad ja lihtsama ehitusega kui bakterid.
Viirused on väga vastupidavad kemikaalidele ja kuumutamisele.

Viirused on isegi lihtsamad kui bakterid ja palju väiksemad.
Viirused on keskmiselt 0,01 – 0,3 mikromeetri suurused.
Viirused on endoparasiidid, kellel pole rakulist ehitust.

Viirused on eluta ja elusa piirimail olevad objektid.
Viirused on rakust rakku rändavad parasiitgeenid.

Viirused on obligatoorsed rakusisesed parasiidid.
Viirused on üliväikesed elusorganismid.
Viirused on erineva korrapärase kujuga.

Viirused on elutu ja elusa piirimail.
Viirused on obligatoorsed rakusisesed

Viirused on rakusisesed parasiidid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun