Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd, rikkuma kettale salvestatud andmeid, tekitama teie arvutile juurdepääsu“häkkeritele“, koguma teie paroole ja saatma neid edasi jpm. Kuid siiski nime on ta saand tavalisest viirusest mis liigub inimeselt inimesele või loomalt loomale jne, aga erinveuseks on siiski see, et arvutiviirus, nagu nimigi, liigub arvutilt arvutile tekitades seal palju paksu pahandust.
Viirus - spetsiifiliste valkude kogunemine initseerib ümberlülitamise transkriptsioonilt replikatsioonile. Selle tõttu sõltub VSV replikatsioon aktiivsest ja kestvast viirus- spetsiifilisest valgusünteesist (eriti N- ja P valkude süntees). Replikatsiooni käigus ignoreerib RdRp liider- RNA-le järgnevaid ja geenide vahelisi “stop-signaale”. Kahe polümeraasi mudel:
Viirus - indutseeritud apoptoos Vektorites on infektsioon persistentne ja mittetsütotoksiline Kasutamine geenitehnoloogias Head mudelobjektid: 1. Lihtne genoom 2. Laboratoorsed tüved inimesele vähepatogeensed 3. suur mahutavus (kuni 6 kb) 4. Kasutatavad paljudes eri rakutüüpides Kasutamine: 1. Geeniekspressiooni vektor 2. Rekombinantsed vaktsiinid
Viirus on jaotatud kahte suurde genotüüpi: I genotüüp (tsütopaatilised viirused – rakkude hävimine, atsütopaatilised viirused – persistentne produktiivne ehk viirus paljuneb rakus ja rakk ei hävi), II genotüüp (TPV ja ATPV). Levik: Levib otseselt ja kaudselt, esimene replikatsioon on tonsillides.
Viirus – bioloogiline objekt Viirushaigus – viiruse poolt põhjustatud haigus VIIRUSTE ESINEMINE Taimeviirus (TMV, 1886 Mayer) Loomaviirus Inimeseviirus Putukaviirus Seeneviirus Bakteriviirus Haruldastel ja ohustatud liikidel viiruseid tavaliselt ei ole! Taimedel esinevad viirused:
Viiruse dna - d hakatakse paljundama ja lisaks kasutab peremehe transkriptsioonisüsteemi ja translatsiooniaparaati oma komponentide sünteesiks 3. Viirus pakib oma genoomi kapsiidi ja sellal võib sagedusega 10 -6 pakkida oma geenide asemel hoopis bakter geneetilist materali.
Viirus - spetsiifiliste valkude süntees on nakatatud rakkudes detekteeritav ca 2 tundi peale infitseerimist. Samaaegselt algab raku translatsiooni mahasurumine, umbes 10 tundi peale infitseerimist sünteesitakse nakatatud rakus ainult reoviiruse valke.
Viirus on juba organismis, kuid haigusilmingud alles puuduvad) 11-24 päeva (keskmiselt 18 päeva).   Kaelakukla lümfisõlmede suurenemine,kurguvalu, palavi k kuni 38C, halb enesetunne, nõrkus japeavalu.   Haigus paraneb iseeneslikult.
Viirus - koosneb nukleiinhapetest ja valkudest, paljunevad elusorganismi arvel , viirused kujutavad endast üht või mitut DNA või RNA molekuli, mida ümbritseb valkudest kapsiid, mõnel juhul sisaldavad ka lipiide.
Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd, rikkuma kettale salvestatud andmeid, tekitama juurdepääsu õigusi teistele kasutajatele/häkkeritele, koguma paroole ja saatma neid edasi ning tegema muud sarnast.
Viiruse rna - ga. Viirus võtab RNA järjest enam muutva ensüümi ja see tekitab viiruses mutatsiooni. Pärast 3-4 replitseerumist ei suuda viirus toota ühtegi funktsionaalset valku. Viiruste vastu võitlemine.
Viiruse proteaasiks on VP4, kuid on tõenäoline, et VP2a lõplikuks protsessinguks (VP2 moodustumine, toimub vahetult enne virionide moodustumist või juba moodustunud virionides) on vajalik ka raku proteaaside osalus.
Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd , rikkuma kettale salvestatud andmeid , tekitama teie arvutile juurdepääsu häkkeritele , koguma teie paroole ja saatma neid edasi ning tegema muud sarnast.
Viirus - pahatahtliku häkkeri kirjutatud programmijupike, mis on lülitatud mingi normaalse programmi koosseisu ning põhjustab ootamatuid ja sageli kasutajale äärmiselt ebameeldivaid tagajärgi.
Viirus - viiruse geenid asendatakse inimese normaalsete geenidega ja kuna viirus on suuteline sisenema paljudesse inimese rakkudesse, siis koos viirusega läheks rakku kohale ka soovitud geen.
Viirus - spetsiifilised tubulaarsed struktuurid (NS1-valk) ja - viiruse replikatsioonisaidid (IB-d), milles asuvad viiruse ssRNA, NS2-valk (ka mingil hulgal NS1-valk) ja struktuursed valgud.
Viirus - 100 nanomeetrit 4.Mille poolest erineb valgusmikroskoobi töö elektornmikroskoobi omast? Mille poolest erinevad elektronmikroskoobid? Konstrueerimisajad, maksimaalne suurendus.
Viirus – poolsfääriline, lipiidse ümbrisega, diameetriga 150 nm, 2-ahelaline bihelikaalne DNA , paljuneb rakutuumas, intranukleaarsed eosinofiilsed inklusioonid, indutseerivad
Viiruse kasutamine - viiruse geenid asendatakse inimese normaalsete geenidega. Kuna viirus on suuteline sisenema paljudesse inimese rakkudesse, siis sel viisil läheks rakku ka soovitud geen.
Viirus - rakulise ehituseta bioobjektid, elusa ja eluta looduse piirimail paiknevad objektid, mis koosnevad nukleiin happest ja valkudest. Viroloogia-viirusi uuriv teadusharu.
Viirus on joonisel ….. 6.7. Joonis kujutab viiruse paljunemise etappe (A-D). Kirjeldage, mis toimub vahemikes A-B ja B-C. Mis toimub pärast joonisel D-ga kujutatud etappi?
Viiruse koodis on lahtiselt näha teksti: Shifting Objective Virus 3.0 © 1994 Stormbringer [Phalcon/Skism] Kudos go to The Nightmare! Viirusega seoses tekib üks probleem.
Viirus on programmeeritud nii, et ta aina oma koodi muudab lisades sellele juhuslikke tekstikatkendeid. See kasvatab viirust levimisel aina suuremaks ja suuremaks.
Viirus - bioloogiline objekt millel puudub rakuline ehitus ning koosneb valkudest ja nukleiinhappest inversioon kromosoomi segemendi järjestuse ümberpöördumine
Viiruse dsdna - lt sünteesitakse viiruse ssRNA, mis liigub peremeesraku tsütoplasmasse, kus teda transleeritakse ja kasutatakse uute viirusosakeste assambleerimisel.
Viirus on keskkonnas viirusosakesena, mis koosneb kuni kolmest ehituslikust osast: 1) Genoom – geenide kogumik, mis moodustub kas DNA või RNA molekulis.
Viiruse kapsiid - viiruse genoomi ümbritsev tihe ja tugev kapsel koosneb kindlast arvust valkudest, mis on omavahel seotud füüsikaliste ja keemiliste sidemetega.
Viirus - nukleiinhappest ja valkudest koosnevad bioloogilised objektid, millel puudub rakuline ehitus ning mis paljunevad nakatades elusorganismide rakke.
Viirus on muutunud immuunsemaks, mis raskendab oluliselt edasisi uuringuid. Peale selle, et olemasolevad haigused ümber moonduvad, tekib ka uusi juurde.
Viiruse geenid - replikatsioonigeenid, regulaatorgeenid, struktuurgeenid. Viirusvalgud- replikatsioonivalgud: vastutavad viiruse genoomi paljunemise eest.
Viirus on köhib ja võibki olla oht et saad selle ka endale,sest see on piisknakkus, kuigi mõni inimene põeb seda täiesti endale teadmatult.
Viiruse ehitus - 2. Viiruse talituse iseärasused- 3. äited viiruste kohta looduses- 4. Inimeste elus- 5. Tunneb jooniselt ära viiruse- 6. Vaktsiin-
Viirus on rakuta moodustis, tema koostises on vähemalt: • genoom (nukleiinhape- DNA või RNA)- nikleiinhaped säilitavad pärilikku info.
Viirus on arvutikoodijupp, mis kinnitab end programmi või faili külge, et arvutist arvutisse paljuneda ja nakkust edasi levitada.
Viirus on vastupidav väliskeskkonna teguritele, külmutatult säilitab eluvõime kuni aasta, toatemperatuuril kuni kuus kuud.
Viirus ehk tubaka mosaiigiviirus, kinnitusniitidega viirus ehk sabaga viirus, saabasviirus ehk kahekordse kapsiidiga viirus.
Viiruse resultaadiks on see, et pärast mõne käivitusfailide kontrollprogrammi käivitamist on enamus käivitusfaile korraga nakatunud.
Viiruse tähtsus - Viirused on rakuparasiidid, nad on nakatunud organismile kahjulikud, põhjustades haigusi ja ka rakkude surma.
Viirus - elus ja eluta looduse piirimail olev rakulise ehituseta ainult elusrakkudes paljunev bioloogiline objekt
Viirus - indutseeritud rakkude arvukuse tõus põhjustab naha basaal- ja ogakihi (stratum spinosum) paksenemist.
Viiruse allikas on peamiselt marutõbise looma hammustus, aga minoorselt ka marutõbiste nahkhiirte koobaste aerosoolid.
Viiruse genoom on umbes 104 nukleotiidi pikk ja mutatsioonikiirus umbes 1 104 nukleotiidi kohta ühes replikatsioonis.
Viiruse genoom - kõige tähtsam komponent ja kõigi omaduste määraja viirusel, milleks on DNA või RNA molekulid.
Viirus on resistentne paljude desinfitseerivate ainete suhtes ja säilib väljaspool organismi 8-10 päeva.
Viiruse levikul on oma osa ka haigusega saastunud seemnel ja mullal. Mullas levitavad viirusi seened ja nematoodid.
Viirus – elus ja eluta piirimail paiknev bioloogiline objekt, mis koosneb nukleiinhapest ja valkudest
Viirus e. arvutiviirus on programm, mis on võimeline end iseseisvalt kopeerima ning arvutit nakatama.
Viirus on võimeline nakatama teatud tüüpi rakke, seondudes rakupinna spetsiifiliste retseptoritega:
Viiruse abil on võimalik rakku toimetada vajalikud geenid ja muuta raku omadusi inimesele sobivas suunas.
Viirus - ja mükoplasmahaigused Nende vastu tõrjet pole, taimed tuleb üles kaevata ja hävitada.
Viiruse elimineerimiseks on organismis spetsiifilised effektor-mehhanismid ja mittespetsiifilise vastuse mehhnismid.
Viiruse nukleiinhape on mõni aeg inaktiivses olekus; 7. Bakterirakk paljuneb; 8. Järgneb lüütiline tsükkel.
Viirus - ja külmetushaigustesse haigestumise riski ja on eriti efektiivne haiguse algstaadiumis.
Viirus on levinud seal, kus on kehvadtoiduvalmistamise võimalused ja ebasanitaarsed tingimused.
Viirus – Arvutiviirus ehk viirus on programm, mis suudab ennast kopeerida ja arvuti nakatada.
Viirus on peremeesraku sees piisavalt paljunenud, siis rakk lõhkeb ja uued viirused vabanevad.
Viirus – bioloogiline objekt Viirushaigus – viiruse poolt põhjustatud haigus Viirused…
Viirus on tähendanud mürki, mida toodab elusorganism, ning mis on organismidele kahjulik.
Viirus – eluta ja elusa looduse vahepealsel tasemel levad rakulise ehituseta organismid.
Viirus - On programm, mis on võimeline end iseseisvalt kopeerima ning arvutit nakatama.
Viiruse genoom on väiksem, siis renatureerub ta kiiremini kui bakteri 4Mb suurune kromosoom.
Viirus on isoleeritav platsentast, ta võib hõlbustada platsenta funktsioneerimist.
Viiruse genoom on tihedalt pakitud viirusvalkudest koosnevasse kindla struktuuriga kapsiidi.
Viirus - organism interaktsioonid Viirused on obligatoorsed rakusisesed parasiidid.
Viirus - üliväikesed bioobjektid, mis asuvad eluta ja elusa looduse piirimail.
Viirus on programm, mis võib väga lihtsalt interneti, e-posti vms teel levida.
Viirus - indutseeritud agressiivne käitumine loomadel promob viiruse levikut.
Viirus on aktiivne ainult peremeesrakus ja paljuneb vaid elusates rakkudes.
Viirus on vähenakkav, esineb puhangutena 7-12 aasta järel, enam kevadeti.
Viirus on veel nakkusohtlikum kui mõned teised hepatiidiviiruse vormid.
Viirus on keemiliste ainete kogum, mis on võimeline tungima elusrakku.
Viirus - mitterakulise ehitusega obligatoorsed rakusisesed parasiidid.
Viiruse identifitseerimine – SNR, ELISA, IF, PCR. Antikehade määramine – ELISA, VNR.
Viirus on tundlik ka enamlevimnud desinfitseerivate vahendite suhtes.
Viirus - , seen- ja teiste infektsioonide vastu (rakuline immuunsus).
Viirus on võimeline peremeesrakust lahkuma ja nakatama teisi rakke.
Viirus - ning seenhaiguste suhtes vastupidavaid leivavilja sorte.
Viiruse nukleiinhape on mõni aeg inaktiivses olekus; 7. Bakterirakk paljuneb;
Viirus on parasiit, kuna ta toitub teistest eluorganismidest.
Viirus on inaktiivne hetkeni, mil ta puutub kokku elusrakuga.
Viirus - ja mükoplasmahaigusi levitavad tirdid ja lehetäid.
Viirus on inaktiivses seisundis, ei avaldu, aga paljuneb.
Viirus on inimesele levinud tõenäoliselt ahvidelt.
Viiruse genoom on kas üksikahelaline või kaksikahelaline :
Viirus on kerajas, hulktahukas või silindriline.
Viirus on ülemaailmne, v.a. mõned saarerahvad.
Viiruse dna - le lisatakse geen, mille ta rakku viib.
Viirus on zoonootiline ja levib endeemiliselt.
Viiruse isoleerimine – harva, viirus transpordil labiilne.
Viirus - rakk interaktsioonid: produktiivne
Viiruse nukleiinhape on mõni aeg inaktiivses olekus
Viirus on ülemaailmne, sesoonsuseta.
Viiruse isoleerimine – rakukultuuride nakatamine.
Viirus – tekitab ka tuulerõugeid.
Viiruse suhtes on liikvor harva positiivne.
Viirus on rakusisene parasiit.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Viiruse paljunemine - Peremeesraku genoomiga ühinenud viiruse genoom võib käituda 2 moodi: a) Jääb passiivseks ega hakka paljunema ehk on lüsogeenses olekus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Viiruse nakatumine on võimalik viiel erineval moel: • Kaitsmata suguline vahekord.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun