Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd, rikkuma kettale salvestatud andmeid, tekitama teie arvutile juurdepääsu“häkkeritele“, koguma teie paroole ja saatma neid edasi jpm. Kuid siiski nime on ta saand tavalisest viirusest mis liigub inimeselt inimesele või loomalt loomale jne, aga erinveuseks on siiski see, et arvutiviirus, nagu nimigi, liigub arvutilt arvutile tekitades seal palju paksu pahandust.
Viirus - indutseeritud apoptoos Vektorites on infektsioon persistentne ja mittetsütotoksiline Kasutamine geenitehnoloogias Head mudelobjektid: 1. Lihtne genoom 2. Laboratoorsed tüved inimesele vähepatogeensed 3. suur mahutavus (kuni 6 kb) 4. Kasutatavad paljudes eri rakutüüpides Kasutamine: 1. Geeniekspressiooni vektor 2. Rekombinantsed vaktsiinid
Viirus – bioloogiline objekt Viirushaigus – viiruse poolt põhjustatud haigus VIIRUSTE ESINEMINE Taimeviirus (TMV, 1886 Mayer) Loomaviirus Inimeseviirus Putukaviirus Seeneviirus Bakteriviirus Haruldastel ja ohustatud liikidel viiruseid tavaliselt ei ole! Taimedel esinevad viirused:

Viirus on juba organismis, kuid haigusilmingud alles puuduvad) 11-24 päeva (keskmiselt 18 päeva).   Kaelakukla lümfisõlmede suurenemine,kurguvalu, palavi k kuni 38C, halb enesetunne, nõrkus japeavalu.   Haigus paraneb iseeneslikult.
Viirus - koosneb nukleiinhapetest ja valkudest, paljunevad elusorganismi arvel , viirused kujutavad endast üht või mitut DNA või RNA molekuli, mida ümbritseb valkudest kapsiid, mõnel juhul sisaldavad ka lipiide.
Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd, rikkuma kettale salvestatud andmeid, tekitama juurdepääsu õigusi teistele kasutajatele/häkkeritele, koguma paroole ja saatma neid edasi ning tegema muud sarnast.

Viirus on mõeldud häirima arvuti tööd , rikkuma kettale salvestatud andmeid , tekitama teie arvutile juurdepääsu häkkeritele , koguma teie paroole ja saatma neid edasi ning tegema muud sarnast.
Viirus - viiruse geenid asendatakse inimese normaalsete geenidega ja kuna viirus on suuteline sisenema paljudesse inimese rakkudesse, siis koos viirusega läheks rakku kohale ka soovitud geen.
Viirus - rakulise ehituseta bioobjektid, elusa ja eluta looduse piirimail paiknevad objektid, mis koosnevad nukleiin happest ja valkudest. Viroloogia-viirusi uuriv teadusharu.

Viirus on joonisel ….. 6.7. Joonis kujutab viiruse paljunemise etappe (A-D). Kirjeldage, mis toimub vahemikes A-B ja B-C. Mis toimub pärast joonisel D-ga kujutatud etappi?
Viirus on programmeeritud nii, et ta aina oma koodi muudab lisades sellele juhuslikke tekstikatkendeid. See kasvatab viirust levimisel aina suuremaks ja suuremaks.
Viirus on keskkonnas viirusosakesena, mis koosneb kuni kolmest ehituslikust osast: 1) Genoom – geenide kogumik, mis moodustub kas DNA või RNA molekulis.

Viirus - nukleiinhappest ja valkudest koosnevad bioloogilised objektid, millel puudub rakuline ehitus ning mis paljunevad nakatades elusorganismide rakke.
Viirus on muutunud immuunsemaks, mis raskendab oluliselt edasisi uuringuid. Peale selle, et olemasolevad haigused ümber moonduvad, tekib ka uusi juurde.
Viirus on köhib ja võibki olla oht et saad selle ka endale,sest see on piisknakkus, kuigi mõni inimene põeb seda täiesti endale teadmatult.

Viirus on rakuta moodustis, tema koostises on vähemalt: • genoom (nukleiinhape- DNA või RNA)- nikleiinhaped säilitavad pärilikku info.
Viirus on arvutikoodijupp, mis kinnitab end programmi või faili külge, et arvutist arvutisse paljuneda ja nakkust edasi levitada.
Viirus ehk tubaka mosaiigiviirus, kinnitusniitidega viirus ehk sabaga viirus, saabasviirus ehk kahekordse kapsiidiga viirus.

Viirus – elus ja eluta piirimail paiknev bioloogiline objekt, mis koosneb nukleiinhapest ja valkudest
Viirus on levinud seal, kus on kehvadtoiduvalmistamise võimalused ja ebasanitaarsed tingimused.
Viirus – Arvutiviirus ehk viirus on programm, mis suudab ennast kopeerida ja arvuti nakatada.

Viirus - üliväikesed bioobjektid, mis asuvad eluta ja elusa looduse piirimail.
Viirus on programm, mis võib väga lihtsalt interneti, e-posti vms teel levida.
Viirus on aktiivne ainult peremeesrakus ja paljuneb vaid elusates rakkudes.

Viirus on vähenakkav, esineb puhangutena 7-12 aasta järel, enam kevadeti.
Viirus on veel nakkusohtlikum kui mõned teised hepatiidiviiruse vormid.
Viirus on keemiliste ainete kogum, mis on võimeline tungima elusrakku.

Viirus - ning seenhaiguste suhtes vastupidavaid leivavilja sorte.
Viirus on parasiit, kuna ta toitub teistest eluorganismidest.
Viirus on inaktiivne hetkeni, mil ta puutub kokku elusrakuga.

Viirus on inaktiivses seisundis, ei avaldu, aga paljuneb.
Viirus on inimesele levinud tõenäoliselt ahvidelt.
Viirus on rakusisene parasiit.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun