Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Vietnamiseerimine - 1973 USA regulaarvägede väljaviimine Vietnamist, Eisenhoweri doktriin-1957- tagasitõrjumisdoktriin oli USA välispoliitiline doktriin, mille kohaselt Usa oli valmis kasutama sõjalist jõudu tõõrjumaks komminismi levikut( aasias ja lähis-idas) Brežnevi doktriin – 1968- Nõukogude Liit takistab edaspidi kõigi vahenditega mõne riigi võimalikku väljasaatmist Varssavi Lepingu Organisatsioonist ja katset kõigutada kommunistide võimumonopoli phes või teises riigis.
Vietnam on maavarade poolest rikas maa, kuid tema arengut on takistanud Vietnami sõda, mis kujunes 20. Sajandi pikimaks, ning kommunistlik diktatuur, sotsialismi juurutamise plaanidega. Riigi peamiseks ülesandeks on olnud pikka aega sõdadest laastatud maa ülesehitamine. Sõja ajal visati lennukitelt Vietnami linnade pihta rohkem kui 7 miljonit pommi, mille tagajärjel hävitati linnad peaaegu täielikult.
Vietnamiseerimine - 1968-Nixoni korraldus- sõjapidamise ülekandmine lõunavietnamlastele(said lüüa)- Vietnami pooled ühendati-kommunism Praha kevad: 1968 liider-Alexander Dubcek- Tsehhoslovakkias toimunud sündmused- D. Nn inimnäolise sotsialismi rajamine-sotsialism jäi, aga muudeti-Kaotati tsensuur, ideoloogiline järelvalve.NSV otsus- Lõpetada vabavolilisus- Arvati et tahetakse lahtiöelda sotsialismist, NSV

Vietnamvisa - easy.com/ckfinder/userfiles/images/vietnam%20tourist%20 visa%20in%20singapore.jpg http://www.travelweekly.com/uploadedImages/All_TW_News/Tour_Operators_and_W holesalers/410x232_photos/0506TravelingSolo410x232.jpg http://www.great-birthday-party-ideas.com/image-files/birthday-girl.jpg http://eofdreams.com/data_images/dreams/tourist/tourist-02.jpg Täname kuulamast!
Vietnami sõda – - USA soovis sõdides takistada kommunismi levikut Lõuna-Vietnami, mis oleks “doominoteooria” kohaselt muutnud kommunistlikuks ka Laose ja Kamodža - USA pidas kommunistliku laiendamise tõkestamiseks Vietnami sõda - Vietnam vabanes Prantsuse kolonialistidest ja rajati Vietnami Sotsialistlik Vabariik
Vietnami sõda on ajaloos suuruselt kolams sõda • 2012. aasta mais väljastati president Obama teadaanne Vietnami sõja mälestamisest, kus ta rõhutas, et USA väed võitlesid kangelaslikult, et kaitsta ameeriklastele kalliks saanud ideaale, öeldes, et sõdurid on patrioodid ja kangelased, ülistades nende vaprust.

Vietnamiseerumine - USA väeüksuste lahkumine Vietnamist, mis jättis Vietnami sõja 1973.aastal vietnamlaste endi probleemiks. Miks kujunes Berliini müüd külma sõja sümboliks- Berliini müür soodustas kommunistliku propaganda läbikukkumist niihästi Ida-Saksamaal kui kogu kommunismileeris.
Vietnami sõda – 1960-1973, kommunstliku põhja-vietnami, keda toetas NSV liit ja vabariikliku lõuna-vietnami, keda toetas USA vahel, avalikkuse survel alustas USA vietnamlastega läbirääkimisi, mille tulemusel algas kommunistlike jõudude pealetund ning Lõuna-Vietnami valitsus kukutati.
Vietnamlastele on Dien Bien Phu koht, kus saavutati üks suurimaid võite rahvusliku vabadusvõitluse käigus, lääneriikidele tähendab see suurimat kaotust esimestel aastatel pärast Teist maailmasõda, mil koloniaalimpeeriumid Aasias hakkasid lagunema.

Vietnami sõda on järjekordseks tõestuseks sellele, et Külm sõda oli maailmasõda. Berliini blokaad, Berliini kriis, Kuuba kriis, Korea sõda ning Vietnami sõda on vaid mõned tõestused sellele, et Külm sõda oli maailmasõda.
Vietnami dv - ks Põhja-Vietnamis (pealinn Hanoi) ja lääneriikidele (st. ka kapitalismile) orienteeritud Vietnami Vabariigiks (pealinn Saigon). Kaugemas tulevikus oli ette nähtud ka mõlema riigi ühendamine.
Vietnami sündroom - Vietnami sõjas osalenud USA sõdurid, kes ei saanud sõjakoledustest üle. Hallsteini doktriin-SLV ei tunnusta SDV Tähtede sõda-USA kava luua kosmosesse kaitsekilp tuumarakettide vastu.

Vietnami sõda – vietnam kuulus Prantsusmaale, hiljem jagati kaheks (põhja NSVL ja lõuna USA. Tulemus: usa lõpetas, tõi väed välja (kaotas) a.iv. Praha kevad – A. Dubeck oli tsehho.
Vietnami sõda – põhjas kommunistlik, lõunas USAmeelne, lõunas partisanisõda e vietkongide toetas NSVL, USA pidi ära hoidma kommunistide edasitungi Aasiasse, kommunistid võitsid.
Vietnami sõda - USA abistas neid riike kus oli kommunistliku riigipöörde oht. USA toetas ka kommunismivastast liikumist NSV liidusja teistes idabloki maades.

Vietnami sündroom – Nixon/Vietnamis võidelnute hingeline kriis „Tähtede sõda“ – Reagan/ USA katse luua kosmosesse kaitsekilp tuumarakettide vastu.
Vietnam - langenuid 250 000, haavatuid 600 000. Sõda vältas kolme presidendi ajal - sõda alustas Johnson, siis oli Kennedy ja lõpetas Nixon.
Vietnam on kohalikus kirjapildis Viêt Nam, mis tõlkes peaks tähendama "Lõunamaa". Vietnam paikneb Indo-Hiina poolsaare lõunaosas.

Vietnami sõda – külma sõja pöördepunkt, sest see muutis Lääne rahvast, selle läbikukkumine tõi kaasa kommunismi laienemise Aasias.
Vietnamiseerimise periood - Nixon tuli võimule, kuna lubas sõja lõpetada ja selle tulemusel USA treenis Lõuna-Vietnamlasi ise sõjaga hakkama saama.
Vietnami sõda – 1954- jagunes Vietnam kahte ossa: Põhja-V (kommunistlik) ja Lõuna-V (USA toel) Kahe vietnami vahel algas kodusõda.

Vietnamiseerimine – Nixon/ USA väeüksuste lahkumine Vietnamist, mis jättis Vietnami sõja 1973.aastal vietnamlaste endi probleemiks.
Vietnami dv - le osutas suurt abi NSVL. Lõuna-Vietnam ei suutnud üksi kommunistlike partisanide ehk vietkongidega võidelda.
Vietnami sündroom – Lääneriikide noorsoo pettumine demokraatlikes väärtustes, levis Vietnami sõja ajal 1960. aastate lõpus.

Vietnam tähendab tõlkes "Lõunamaa". Vietnam asub Indo-Hiina poolsaare lõuna osas, enamuse moodustab Annami mäestik.
Vietnami sõda – USA ja Lõuna-Vietnam võitlesid NSV Liidu ja Põhja-Vietnamiga, kes tahtsid Vietnami kommunistlikuks muuta.
Vietnami puhul on tegu turumajanduslike elementidega sotsialistliku riigiga, mida valitseb parajalt totalitaarne kompartei.

Vietnami dv - d ei tunnistanud ning see viis sõja puhkemisi aastatel 1945-1954. Mõlemal poolel olid oma liitlased.
Vietnamiseerimine - Vietnami sõja jätkamine põhiliselt Lõuna-Vietnami sõjaväe jõududega, USA väed viiakse ära.
Vietnami sõda - NSV Liit ja Hiina – USA; USA kaotas Ungari ülestõus Nõukogude-vastane ülestõus Ungaris.

Vietnami sõda - jagatud kaheks: põhjas kommunistlik Vietnami DV ja lõunas USA-meelne Vietnami Vabariik.
Vietnamiseerimine – poliitika, mille kohaselt sõda toimub USA relvade, aga vietnamlaste kätega.
Vietnam – 1960-1970 – USA kaotas, Vietnam jäi kommunistide võimu alla.

Vietnami sõda on äärmiselt julm ja demoraliseeriv just USA sõdurite jaoks.
Vietnami kultuur on vanim omasuguste seas Aasias Vaikse ookeani piirkonnas.
Vietnami sõda on USA ajaloo suuruselt 3. sõda.

Vietnami dv - le osutas suurt abi NSVL.
Vietnami sõda on USA ajaloo suuruselt 3.
Vietnam on tihedalt Hiina kannul.

Vietnam - suurim Robusta tootja.
Vietnami sõda – aastad + seletused)
Vote UP
-1
Vote DOWN
Vietnami kriis – 1960-1970 Mitme aasta jooksul pidas USA seal edutut sõda Lõuna- Vietnamis ja neid toetanud Põhja-Vietnami vastu koos kommunistlike rühmituste vastu.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun