Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Tõmba moblasse sammulugeja! Tragimatele auhinnad Kõnni terviseks Sulge
Add link
Veneetsia –  avati esimene avalik ooperiteater, kus heliloojatele esitasid soove publik ja solistid.  Meespeaosad olid tavaliselt kirjutatud kastraatidele. Dramaatiline ja vaatemänguline. Ooperis palju  tegelasi, lavaefektid, süžee pärit mütoloogiast. Intermedium, opera seria. Antonio Cesti – „Kuldõun“ 
Veneetsia komisjon on seisukohal, et juhul, kui peaprokuröriks nimetamisel on teada ka töökoht, kus on võimalik peaprokuröril jätkata pärast ametiaja lõppu (nt kohtunikuna), siis tuleb see avalikustada koos ametisse nimetamisega, et nii samuti vältida küsimusi võimaliku poliitilise poolehoiu otsimise kohta seoses uue ametikohaga.
Veneetsia filmifestival – koguni viis auhinda, kaasa arvatud Kuldlõvi ja Luigi De Laurentiisi Samuti on film võitnud erinevaid auhindu Thessaloniki, Palm Springsi, Ljubljana, Locarno ja Pimedate Ööde filmifestivalilt.

Veneetsia ooper – tavaliselt ajaloolise või mütoloogilise sisuga, palju tegelasi, suurejoonelised dekoratsioonid ja lavaefektid; Napoli ooper – valitses 18. sajandi I poolel enamikus Euroopa maades.
Veneetsia komisjon on asunud suhteliselt jäigale seisukohale, et peaprokuröri uuesti ametisse nimetamine ei tohiks olla lubatud, seda vähemalt juhul, kui seda teeb seadusandlik või täitevvõim.
Veneetsia komisjon on sellise organina näinud näiteks prokuratuuri nõukogu*51, mille moodusta- mise põhimõtete aluseks võiks võtta Eesti oludes näiteks kohtute haldamise nõukoja.

Veneetsia ooper - ajaloolise/mütoloogilise sisuga, palju tegelasi, suurejoonelised dekoratsioonid ja lavaefektid Napoli ooper- valitses 18. Saj I poolel enamikes Euroopa maaades.
Veneetsia koolkond – Püha Markuse kirik –> mitmekooritehnika Peale Roomas tegutsenud meistrite, oli ka Veneetsias oma koolkond, mille vaimu väljendab uhke Püha Markuse kirik.
Veneetsia ooper - tavaliselt ajaloolise või mütoloogilise sisuga, palju tegelasi, suurejoonelised dekoratsioonid ja lavaefektid.

Veneetsiaist on pärit ka esimesed kontsertlikud instrumentaalvormid canzon, sonata, ricercar, toccata jt ning seegi muus.
Veneetsia ooperikoolkond - 1700. Ndal aastani tegutses seal 16 ooperimaja, kõrgajal 7 teatrit ühel ajal.
Veneetsiale on iseloom. värvi- ja varjundirohkus, tööd on väga maalilised ja kaunid.

Veneetsia on vaiadele ehitatud linn, kus algselt elasid kaupmehed ja käsitöölised.
Veneetsia – Veneetsias tahaksin ma külastada Doodžide paleed.
Veneetsia - oli rikkaim ja toretsevaim linn Euroopas.

Veneetsia on üks maailma kaunimaid linnu.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun