Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Veeringe - vee ringkäik maakeral Miks kulgeb veeringe kõige kiiremini ekvaatori lähedal? Sest ekvaatori lähedal on soe. Kas on õige väide, et ookean on mageda vee allikas? Põhjenda Jah, sest aurumise käigus jäävad soolakristallid ookeani.
Veeringe – vee ringkäik maakeral ; väikesest veeringest võtavad osa ainult maailmameri ja atmosfäär, suurest veeringest võtavad peale nende osa ka maismaa ja organismid
Vote UP
-1
Vote DOWN
Veeringe - vee liikumine Maa sfääride või keskmise eluea indeksist 42 nende osade vahel Majanduse struktuur- Raamistik, mille Jätkusuutlik ja säästev areng- alla kuuluvad transpordi- ja looduskeskkonna ja loodusvarade säästlik kommunikatsioonivõrgud, tööstused, kasutamine inimesi rahuldava haridus ja tehnoloogia, mis lasevad riigil elukeskkonna ja majanduse arenguks või piirkonnal toota kaupu, teenuseid või vajalike ressursside tagamise eesmärgiga muid resursse, mida saab müüa.

Veeringe – vee ringkäik ehk hüdroloogiline tsükkel on Maa vee järjepidev liikumine maapinnal, üleval ja all. Jätkusuutlik ja säästev areng - mõistetakse sihipärast arengut, mis tagab inimeste elukvaliteedi parandamise kooskõlas loodusvaradega ja keskkonna talumisvõimega.
Veeringe käivitajaks on Päike, mis soojendab ookeanide vett, kuni see hakkab aurustuma (jää ja lumi võib sublimeeruda vahetult veeauruks). Tõusvad õhuvoolud kannavad veeauru atmosfääri, kus see kõrguse kasvades hakkab jahtuma kuni kondenseerumiseni, mille tagajärjel moodustuvad pilved.
Veeringe - vee ringkäik maakeral Maailmameri- katkematu veeväli Ookean- maailmamere kõige suurem osa Väin- merekitsus mis ühendab ookeane, meresid või nende üksikuid osi Sisemeri- meri, mis on ümbritsetud maismaaga ja mis on suurema veekoguga ühenduses väinade kaudu.

Veeringe - vee pidevalt korduv ringlemine Maal ( atmo, hüdro, lito ja biosfääris) Veeringe toimub Päikeselt saadava energia ja raskusjõu mõjul; ta seisneb 1. vee aurustumises, 2. veeauru edasikandumises, 3. kondenseerumises 4. sademete langemises ning äravoolus.
Veeringe – s.o. vee pidev ringlemine Maal Päikeselt saadava energia ja raskusjõu mõjul ning organismide vahendusel. Enamik maailmamere pinnalt aurunud vett kondenseerub ja langeb sademena merre tagasi – see on väike (okeaaniline) veeringe.
Veeringe lülid - sademed, aurustumine, äravool Kuna suur osa veest aurustub ookeanidelt ja langeb sinna ka tagasi, nimetatakse seda väikeseks veeringeks. Suure veeringe moodustab aga ookeanidelt aurunud veehulk, mis jõuab maismaale.

Veeringe käivitajaks on Päike, mis soojendab ookeanide vett, kuni see hakkab aurustuma Tõusvad õhuvoolud kannavad veeauru atmosfääri, kus see kõrguse kasvades hakkab jahtuma ,kuni kondenseerumiseni, mille tagajärjel tekivad pilved.
Veeringe on vee pidev liikumine maapinnal, taevas ja maa-all. Selles ringluses on osa ka mõningatel bakteritel, näiteks osaleb jääkristallide moodustumise protsessis taimedelt veekeskkonda sattunudPseudomonas syringae.
Veeringe – vee ringkäik maakeral; väikeses veeringest võtavad osa ainult maailmameri ja atmosfäär, suurest veeringest võtavad peale nende osa ka maismaa ja organismid jätkusuutlik ja säästev areng -

Veeringe on vee pidev ning korduv ringlemine Maa, atmo-, hüdro-, lito-, ja biosfääri kaudu. Veeringe seisneb vee aurustumise, veeauru edasikandumise, kondenseerumise, sademete langemise ja äravoolus.
Veeringe - vee ringkäik maakeral; väike veeringe: maailmameri, atmosfäär; suur veeringe: maailmameri, atmosfäär, maismaa, organismide vesi
Veeringe – vee pidev ringlemine Maal, see on võimalik tänu Päikse energia ja raskusjõule, samuti aitavad sellele kaasa ka organismid.

Veeringe – s.o. vee pidev ringlemine Maal Päikeselt saadava energia ja raskusjõu mõjul ning organismide vahendusel.
Veeringe muutumine on esmane, milles ilmneb inimmõju loodusele ning mis vahendab lokaalseid ja globaalseid inimmõjusid.
Veeringe – on olemas väike ja suur veeringe . Suure veeringe moodustavad okean-atmosfäär-

Veeringe - vee liikumine vedelal, tahkel või gaasilisel kujul Maa sfääride või nende osade
Veeringe – Eluta looduses toimub veeringe päikeselt saada energia ja raskusjõu mõjul.
Veeringe - vee ringkäik maakeral maailmamere, atmosfääri, maismaa ja organismide vahel.

Veeringe - vee pidev ja korduv liikumine Maa põhilistes sfäärides ja nende vahel.
Veeringe – vee pidev ringlemine Päikese, gravitatsiooni ja organismide mõjul.
Veeringe – suurimad fondid: ookean → jää → põhjavesi → atmosfäär.

Veeringe käivitajaks on Päike, mis soojendab ookeanide vett, kuni see hakkab aurustuma.
Veeringe on toiminud miljardeid aastaid ning sellest oleneb kogu elu Maal.
Veeringe looduses - atmosf toimuv veeringe jahedad, sügis ja kevad pikad.

Veeringe - vee liikumine Maa sfääride või nende osade vahel
Veeringe ON VÕIMALIK TÄNU VEE ERIN EVATELE OLEKUTELE.
Veeringe on üks osa Maa üldisest aineringest.

Veeringe – vee ringkäik oleku muutudes.
Veeringeid on kahte liiki: suur ja väike.
Veeringe - vee ringkäik maakeral.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun