Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Vastavalt sellele on mullareesil järgmised ülesanded: 1) mulla intensiivne kobestamine ja segamine külvieelselt; 2) umbrohu hävitamine juurte läbilõikamise ja väljarebimisega, ning umbrohuseemnete mullaga katmisega; 3) väetiste mullaga segamine; 4) künniviilide ja -mätaste purustamine; 5) rohukamara (söödimaa) purustamine; 6) teravilja-, maisi jms tüüstiku purustamine ja mullaga segamine; 7) põllupinna tasandamine (kühmude mahalõikamise ja lohkude täitmise teel).
Vastavalt sellele on olemas positiivne ja negatiivne tagasisisde 2. sõltuvalt sellest kas tagasiside pinge on võrdne väljundvooluga või väljundvooluga, sõltuvalt sellele on olemas pingetagaside või voolutagasside Joonis 13 3. sõltuvalt sellest kas tagasiside pinge liitub järjestiku või paraleelselt, sõltuvalt sellest on olemas järjestik ja paraleeltagasiside.
Vastavalt sellele on keerulisemaks muutunud ka meie arusaam Galaktika ehitusest. On selgunud, et erinevate omadustega tähed moodustavad Galaktikas erineva kuju ja omadustega allsüsteeme, mis on omavahel ruumiliselt läbi põimunud ja ka oma füüsikalistelt omadustelt lähevad üksteiseks üle rohkem või vähem pidevalt.

Vastavalt sellele on erinevad ka kütuseelementide töötemperatuurid (80…900 °C). Kütuseelement koosneb katalüsaatorit (plaatina, nikkel) sisaldavatest poorsetest elektroodidest, mille vahel on elektrolüüt-ioonmembraan. Väga kõrgel temperatuuril töötavatel kütuseelementidel võib katalüsaator ka puududa.
Vastavalt sellele on mitteinventeeriva võimendi sisned takistus suur ulatudes praktiliselt kuni 100Moomini. Väljund takistus samal ajal väheneb. Kui suurendame võimendi koormust (vähendame väljundisse ühendatud takistust) siis tekib väljundvoolu suurenemine.
Vastavalt sellele on olemas 3 erinevat sidestus liiki RC-sidestus, otsene sidestus ja trafosidestus. Joonis 1.joonis 2 RC- võimendis on sidestusahelas RC-ahel, mille kondensaatoriks on lülitusviigud sidestuskondensaator ja takistuseks järgneva astme sidestus.

Vastavalt sellele on katkesti nukkmuhv esi - selle staatoriplaadil (hoorattageneraator), kahesilindrilis- mesel juhul ühendatud väntvõlliga, teisel juhul nukkvõl - tel neljataktilistel mootoritel aga jaotus võlli ajami kaanel.
Vastavalt sellele on erinevad ka kütuseelementide töötemperatuurid 50 °C kuni 1000 °C. Vesinik ja hapnik (tavaliselt õhk) juhitakse erinimelistele poorsetele katalüsaatorit sisaldavatele elektroodidele.
Vastavalt sellele nimetatakse neid tehnoloogilisteks, esemelisteks ja segatsehhideks või –jaoskondadeks Tehnoloogilised tsehhid on spetsialiseeritud ühelaadilistele tehnoloogilistele protsessidele.

Vastavalt sellele on ka tahkude arv meridionaalsuunas vaikimisi nüüd mitte enam 16, vaid 8. Rõngaspinna ehk toori ai_torus joonestamine algab keskpunkti sisestamisega.
Vastavalt sellele on hanked avatud NATO liikmesriikide asjasthuvitatud firmadele ning hangete-alast informatsiooni levitatakse liikmesriikide NATO esinduste kaudu.
Vastavalt sellele on "Kommete metafüüsikal" kaks osa: "Õigusõpetuse metafüüsilised lähtealused" ja "Voorusõpetuse metafüüsilised lähtealused".

Vastavalt sellele on neil ravimitel ühelt poolt nende soovitud toimed haigusseisundile, aga teisel poolt on neil soovimatud kõrvaltoimed.
Vastavalt sellele on ka kahesuguseid monomeere – DNA ehituses on desoksüribonukleotiidid ja RNA koostises ribonukleotiidid.
Vastavalt sellele on vajalik DNA kahekordistamine enne raku jagunemist. DNA kahekordistumist nimetatakse replikatsiooniks.

Vastavalt sellele on esimeseks faasiks konflikti latentne faas: konflikt on varjatud kujul olemas, kuid ta ei avaldu veel.
Vastavalt sellele on olemas järgmised reguleerimisprintsiibid: 1) Reguleerimine parameetri kõrvalekalde järgi.
Vastavalt sellele nimetatakse võrkgraafikusse kuuluva mistahes tee läbimiseks kuluvat aega selle tee pikkuseks.

Vastavalt sellele on raskema seisundi teke aeglasem ning patsient jõuab tavaliselt ise arsti poole pöörduda.
Vastavalt sellele on rakus erineval hulgal ka neile koodonitele antikoodoneid kandvaid tRNA molekule.
Vastavalt sellele on olemas dioodoptronid, transistoroptronid, türistoroptronid ja takistioptronid.

Vastavalt sellele on koostatud töögraafik, millal vastava lõigu töötaja peab tööd alustama.
Vastavalt sellele nimetatakse neid kas aeroobseteks või anaroobseteks mikroorganismideks.
Vastavalt sellele on siin kirjeldatud seisundist ettekujutust luua märksa keerulisem.

Vastavalt sellele on olemas elektrostaatilised ja magnetilised hälvitussüsteemid.
Vastavalt sellele on suurenenud ka võimalused rakkude siseehituse uurimiseks.
Vastavalt sellele on ka tagarindmik väike võrreldes keskrindmikuga.

Vastavalt sellele on keelatud lasta merre heitmeid, mürke, naftat.
Vastavalt sellele on raua oksüdatsiooniaste ühendites II ja III.
Vastavalt sellele on metallid väga head soojus- ja elektrijuhid.

Vastavalt sellele nimetatakse neid siinus- ja koosinusmähisteks.
Vastavalt sellele on ka kahesuguseid monomeere.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun