Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Vananemine –  üldine bioloogiline seaduspärasus, mis kehtib eluslooduse kõigil organiseerituse tasemetel • organismi tasemel tingitud pärilikest teguritest ja keskkonnatingimustest • organismi areng lõpeb surmaga • enne surma agoonia – pulss lakkab, teadvus kaob, hingamine aeglustub • kliiniline surm – südame­ ja hingamistegevus, kesknärvisüsteemi talitused lakkavad • bioloogiline surm – hiljemalt 5 minutit peale kliinilist surma
Vananemine – DNA otstes telomeerid mis poolduvad, kriitilises pikkuses enam mitte, organism hakkab „kuluma“, keskonnategurid, *juuste hõrenemine *nägemise, kuulmise halvenemine *kopsumahu vähenemine *naha elastsuse vähenemine *luude hõrenemine *seedehäired *lihasjõu vähenemine *võimetus *
Vananemine tähendab pikemat tööelu, paremaid töötingimusi, aktiivse kodanikuna ühiskonnaelus osalemist ja iseseisvust igapäevaelus (www.sm.ee). Tervisliku toitumise ja mõõduka sportimise näol olemas tohutute vahendite valik oma tervisliku seisundi ja füüsilise vormi parandamiseks.

Vananemine on üldine bioloogiline seaduspärasus, mis kehtib eluslooduse kõigil organiseerituse tasemetel: molekulaarsel, rakulisel, organismilisel jne. Eri liikide isenditel on erinev keskmine eluiga, mis sõltub mitmesugustest geneetilistest mehhanismidest ja keskkonnateguritest.
Vananemine on organismi arengu paratamatu lõpuperiood ja vananemismuutused toimuvad inimeses tervikuna, läbides kolme protsessi: • Bioloogiline- füsioloogiline eluvõime langus • Psühholoogilise adaptatsioonivõime vähenemine • Sotsiaalne võime kahanemine:
Vote UP
-1
Vote DOWN
Vananemine - Enamus organisme ei ela nii kaua kui inimene - Kromosoomide jagunemise lõplikus - DNA kahjustumine keskkonna tingimuste mõjul - Vabade radikaalide ühinemine hapnikuga - Väheneb meeste viljakus - Naistel kujuneb menopaus (munarakud saavad otsa umbes 45-55) - Luustiku kulumine - Liigesepõletikud (80% üle 65 aastased) - Osteoporoos = luude hõrenemine Töö – antakse mingi aine ja pean kirjutama mida mäletan

Vananemine on keerukas protsess, mida lisaks bioloogilistele teguritele mõjutavad ka keskkonnategurid. Inimesed, kel on rohkem võimalusi füüsiliseks tegevuseks ja kelle vaimne ärksus säilib, vananevad harilikult aeglasemalt.
Vananemine on üldine bioloogiline seaduspärasus, mis kehtib eluslooduse kõigil organiseeritusetasemetel. Eriliiki isenditel on erinev keskmine eluiga, mis sõltub geneetilistest mehhanismidest ja keskkonna teguritest.
Vananemine - pidev ja vältimatu protsess ◦ rakud ei suuda enam jaguneda ja uueneda  makrobioloogilised teooriad (eluviisidest tulenev), nn sekundaarne vananemine - võimalik kulgu muuta ja edasi lükata

Vananemine on seotud ka muutustega veresoonte seina mehaanilistes ja struktuursetes omadustes, mis viivad arteriaalse elastsuse vähenemisele, mille tagajärjel võib välja kujuneda südame koronaartõbi.
Vananemine on üldine bioloogiline seaduspärasus, mis kehtib eluslooduse kõigil organiseerituse tasemetel: molekulaarsel, rakulisel, organismilisel, liigilisel ja ökosüsteemilisel.
Vananemine – üldine bioloogiline seaduspärasus, koosluses, mis kujuneb suhetes teiste liikide ja mis kehtib eluslooduse kõigil organiseerituse keskkonnaga.

Vananemine on loomulik protsess, mis kulgeb läbi aastate ning mida iseloomustavad kindlad biokeemilised, histoloogilised ja füsioloogilised muutused kehas.
Vananemine on lõiv, mida läbielatud aastad inimeselt nõuavad. Mõned inimesed paistavad oma kronoloogilise vanuse kohta üsna noored välja.
Vananemine on normaalne bioloogiline protsess, mis seisneb organismi kõikide kudede, organite ja organsüsteemide degeneratiivsetes muutustes.

Vananemine – elundkondade talitlused häiruvad, elutegevusprotsessid aeglustuvad, tekitavad haigused ja surm.
Vananemine on üldine bioloogiline seaduspärasus, mis kehtib eluslooduse kõigil organiseerituse tasemetel.
Vananemine on füsioloogiline protsess, mitte haigus, mis viib siiski rakkude ultrastruktuuride häireteni.

Vananemine on pärilikult määratud protsess, mis järgib teatud graafikut, nagu ka kasv ja areng.
Vananemine on kronoloogiline elutsükkel ja põhimõtteliselt algab vananemine sünnist alates.
Vananemine on elu paratamatu osa, sest keha väsib, kellel kiiremini ja kellel aeglasemini.

Vananemine on geneetiliselt määratud, kuid on oluliselt mõjutatud väliskeskkonna poolt.
Vananemine - elundkondade talitlused häiruvad, elutegevusprotsessid aeglustuvad.
Vananemine on iseeneslik muutus, mille käigus muutuvad polümeeri omadused.

Vananemine on protsess, mille käigus muututakse enam kulutatumaks.
Aeg
Vananemine – haigused, ainevahetus aeglustub, välised muutused.
Vananemine on lõiv, mida läbielatud aastad inimeselt nõuavad.

Vananemine on lai mõiste ja hõlmab paljusid kehalisi muutusi.
Vananemine on kannatus, haigus on kannatus, surm on kannatus.
Vananemine - statistika, terminoloogia, vananemise teooriad.

Vananemine on elu igavese ringkäigu vältimatu etapp.
Vananemine on kiirem , sest vahe keskustega suureneb.
Vananemine on seotud paljude tunnete ja mõistetega.

Vananemine on loomulik elusorganismide omadus.
Vananemine on geneetiliselt programmeeritud.

Vananemine on kas osaline või täielik.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun