Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Valimissüsteeme on mitmeid, kuid laias laastus võib need jagada kahte suurde gruppi: enamusvalimised ja võrdelised valimised (mõlemal on oma eelised ja ideaalset varianti pole olemas). Raske on väita, et mõni valimissüsteem on teistest oluliselt parem või halvem, kuid samas on selge, et valimistulemus oleneb mõnikord üsna palju just valimisreeglitest.
Valimissüsteem eestis - Riigikogu n 12 valimisringkonda (6-...12-mandaadilised) n Valimistel osalevad erakonnad esitavad n üleriigilise valimisnimekirja (suletud) n ringkondade valimisnimekirjad (avatud) n Lubatud ka üksikkandidaatide osalus n Peale valimisi summeeritakse igas ringkonnas kehtivate häälte
Valimissüsteem – seadusega sätestatud põhimõtted, mille alusel korraldatakse hääletamist ja mandaatide jagamist parlamendi-, omavalitsuse või presidendivalimistel; on kaks põhimõtteliselt erinevat süsteemi – majoritaarne ehk enamusvalimise ja proportsionaalne ehk võrdelise valimise

Valimissüsteem – põhimõtted, mille järgi valijate hääled saadikukohtadele jagunevad • Majoritaarne e. enamusvalimise süsteem – valituks osutub kandidaat, kes saab oma valimisringkonnas kõige rohkem hääli.
Valimissüsteem on oluline võrdse valimisõiguse rikkumine siis kui Parlamendist märgatav osa moodustatakse selle süsteemi alusel, näiteks on Indoneesia 500-kohalises Parlamendis sõjaväelastele eraldatud 100 kohta.
Valimissüsteemid - majoritaarne ehk enamusvalimiste süsteem (nt. Suurbritannia, USA, India). Moodustatakse ühemandaadilised valmisringkonnad, st igast ringkonnast pääseb parlamenti 1 saadik.

Valimissüsteem - Majoritaarne Levinud valitsustüüp – Üheparteiline enamusvalitsus Valitsusparteil on parlamendis enamus: Jah Parlamendi roll – Valitsuse käepikendus
Valimissüsteem –  seadusega kehtestatud põhimõtted, mille järgi moodustatakse  valimisringkonnad, seatakse üles kandidaadid ning jagatakse saadikukohad.
Valimissüsteemile on Riigikogu koosseis olnud erakondlikult võrdlemisi kirev ning alates 1992.a. ei ole ühelgi juhul suudetud moodustada ainuparteilist valitsust.

Valimissüsteemid – enamusvalimine ja proportsionaalne süsteem (Eestis) Valimissüsteemid koosnevad valimisreeglitest ja poliitikute oskusest neid kasutada.
Valimissüsteem – seadusega kehtestatud põhimõtted, mille järgi moodustatakse valimisringkonnad, seatakse üles kandidaadid ning jagatakse saadikukohad
Valimissüsteem on meetod, millega jaotatakse esindusorgani kohad kandidaatide ja parteide vahel vastavalt nende poolt antud häälte arvule.

Valimissüsteemi valik on küllalt subjektiivne ja sõltub traditsioonist aga ka võimul oleva poliitilise jõu soovist ja võimalusest.
Valimissüsteem on mandaatide jagunemise mitmemandaadilistes valimisringkondades vastavalt saadud häälte proportsioonidele.
Valimissüsteem on PR. 1 valimisringkonnaga kahevooruline, mitme valimisringkonnaga kolmevooruline.

Valimissüsteem ehk need põhimõtted, mille järgi valijate hääled saadikukohtadele jagunevad.
Valimissüsteem on PR, üks valimisringkond üle Eesti, ühevooruline mandaatide jaotus.
Valimissüsteeme on Eestis mitmesuguseid kuid ideaalselt ei ole: 1. Isiku valimine.

Valimissüsteem on sageli seotud kohalike poliitiliste olude ja traditsioonidega.
Valimissüsteem on üks mõjutajatest parteisüsteemi väljakujunemisele.

Valimissüsteemidesse on sisse kirjutatud automaatsed eelistused.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun