Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Valimi suurus on 1000 inimest, mille puhul on küsitlustulemuste laiendamisel üldkogumile maksimaalne valimiviga 95%-lisel usaldusnivool 3,10%. Küsitluse sihtrühmaks olid Eesti elanikud vanuses 15-74 (ESA 01.01.2009 andmetel 1 038 848 inimest). Valimi suurus on 1000 inimest, mille puhul on küsitlustulemuste laiendamisel üldkogumile maksimaalne valimiviga 95%-lisel usaldusnivool 3,10%. (Haridus- ja Teadusministeerium 2011) Uuriti avalikku arvamust Tallinna juhtimisest.
Valim – üldkogumi osahulk, mida tegelikult uuritakse Statistiline rida – katse tulemustel saadud tabel, mis sisaldab katse jrk numbreid ja vastavaid katsetulemusi. k 1 2 3 4 ... n xk x1 x2 x3 x4 ... xn Sagedustabeli geomeetriliseks vasteks on histogramm, mille silumisel saadakse jaotustiheduse hinnang ehk empiiriline jaotustihedus.
Valimi suurusjärgus on samuti tehtud üsna kitsas valik ja küsitletud võrdsete võimaluste alusel nelja tantsukunstiga tihedalt seotud inimest, kelle ütluste põhjal ei saa luua vigastatud tantsija elukvaliteedist tervikpilti, vaid pigem aitavad intervjueeritavad mõista seoseid töö teoreetilise poolega ning on kvalitatiivsuse aluseks.
Valim on juhumeetod, suvaliselt valitud objektid(telefoniintervjuu grupid), tunnused peavad olema varem fikseeritud, tuleb vahendada lisamuutujaid(ei arvestada eriti nõrku ja väga tugevaid). Kvalitatiivsete meetodite ja statistika omavaheline seos või seosetus Mis on sotsiogramm ja kuidas seda vormistada?
Valim on antud üldkogumist teatud viisil eraldatud objektide kogum (üldkogumi osahulk, statistiline kogum). NB! Selleks, et valimi uurimise alusel teha tõepäraseid järeldusi üldkogumi kohta, peab valimi moodustamisel üldkogumi igal elemendil olema võrdne võimalus (tõenäosus) valimisse sattuda.
Valime mlt – 0,125 – 3,6koomi +/- 5%  Rd – Dünaamiline takistus =ΔU/ ΔI  R = staatiline takistus = U/I  β= R/Rd  Voolu temperatuuritegur väljendab varistori läbiva voolu suhtelist muutust 1 K kraadi kohta püsival pingel ja see tegur on enamikel varistoridel + 0,7% 1 K kraadi kohta.
Valimi varieeruvust ehk hajuvust haiguste riskitegurite uurimisele, haigustel mitu tekkepõhjust). esimene koht on täht ja iga täht kuulub kindla peatüki iseloomustavaks statistikuteks on valimi dispersioon s2 (tähist. ka σ2, Tervisega seotud andmed: kogumine ja analüüs *Sotsiaalministeerium juurde.
Valim – mõõtmiseks võetud üldkogumi osa. 5. Tunnus – omaduste seisukoht, mille kohaselt uuritakse objekti 6. Sagedus-jaotustabel – tabel, mis näitab, mitmel korral on antud tunnus saanud antud väärtuse ning nende väärtuste sagedust protsentides.
Valimiks on inimesed, kes käivad tarbivad toiduained tavapäraselt ehk pidevalt sarnaseid tooteid . KAHTLANE???:( 6. Kuidas uuring läbi viia? Uusun et tuleks koostada küsimustik ja seda tuleks levitada meili teel või siis postkirjana koju inimestele.
Valim on ainult osa üldkogumist, siis tehtud järeldused ei saa olla absoluutsed Mida tähendab juhuslik valim? Juhuslik oluline on see et kõikidel inimestel on tõenäoline võrdsus sattuda valimi hulka, nt mõne andmebaasi põhjal tehtav uuring.
Valim – mõõtmiseks võetud üldkoogumi osa. arv, õpilaste arv klassis) Juhuslik valim – koostatud üldvalimi Järjestustunus – tunnus, mille väärtusi saab nimekirjast juhusliikult välja valitud uuritavad sisu põhjal järjestada.
Valimilt üldkogumile ehk järleduste tegemine üldkogumi kohta valimi põhjal Valimi moodustamine Järeldamine statistikas Valimite keskväärtuste jaotus Üldkogumi keskväärtuste hindamine Teiste üldkogumi parameetrite hindamine
Valimata – nn. „eesmärk pühitseb abinõu“ (Niccolo Machiavelli). • Ühemõõtmelist maailma õpitakse tundma kogemuslikult, ka meelelisi naudinguid hakatakse väärtustama – hinnatakse keha kui sellist.
Valimikeskmised on alati normaaljaotusega isegi kui ning see on võrdne sündimuse üldkordaja ning suremuse üldkordaja y-telge kuni 1-ni, ning siis paremale kuni x-telje väärtuseni 1. valim pole normaaljaotusega.
Valim ehk väljavõtukogum (sample) on teatud elementide (inimesed, firmad, kauplused jne) koguhulgast uurija poolt valitud alamhulk, mille põhjal saab teha järeldusi kogu üldkogumi kohta.
Valimid on reeglina oluliselt väiksemad. Kvalitatiivuuring on tutvumisuuringu üks vorme ja selle eesmärgiks on välja selgitada inimeste motiivid, põhjused, arvamused, suhtumised.
Valimil on   kaks   erinevat   osa:   formaalne   ja   kvalitatiivne,   mida  Flick  (2011b,   lk   120)  nimetab   vastavalt   statistiliseks   ja   teoreetiliseks.
Valimi määramine - etapis tuleb kindlaks määrata valikumeetod ja valimi suurus. Siin arvestatakse uuringu iseloomu ja kasutada olevate vahenditega, nõuetega tulemuste täpsuse
Valimiks on vaid tüdrukute nimed, kuna Pärnu Tütarlaste gümnaasiumi vilistlaste seas poisse ei leidu ning ka Sütevakas on neid tunduvalt vähem kui tüdrukuid.
Valimiseks on kaks võimalust: 1) klõpsates nupule Pick point ja valides seejärel soovitav punkt kursoriga 2) Andes ise ette sisestuspunkti koordinaadid X, Y, Z
Valim – mõõtmiseks võetud üldkogumi osa. Valim peab olema küllalt arvukas ja igal üldkogumi objektil peab olema võrdne võimalus valimisse sattuda.
Valim - Üldkogumist kindlate kriteeriumite ning reeglite põhjal välja valitud uurimisobjektide hulk, mille põhjal tehakse järeldusi üldkogumi kohta.
Valimikus on paljudele nimedele lisatud rööpvorme: nime eestikeelseid sünonüüme, vasteid kohalikus keeles (endonüüme) ja vananenud nimekujusid.
Valim - juhuslik alamhulk üldkogumist (nt õpilaste seast tüdrukute hulk), valimi vaatluse läbi püütakse teha järeldusi üldkogumi kohta.
Valimi moodustamisel on seatud tingimuseks, et uuritavatel paaridel oleks vähemalt üks ühine laps ning et mees oleks välismaal töötanud vähemalt aasta.
Valimi keskväärtus ehk valimikeskmine, milleks on aastate algusest on toimunud nii epidemioloogiliste printsiipide kui ka interpreteerimist ja võrdlemist.
Valim on väike, sest tegu on pilootuuringuga, mille eesmärk on õppida küsima õigeid küsimusi ja testida, kas meie meetod on õige.
Valim - Üldkogumist väljavalitud väike objektide grupp, kellelt saadud andmete põhjal tehakse järeldus terve üldkogumi kohta.
Valim – liikmed tuleb valida juhuslikult, st igal üldkogumi liikmel peab olema võrdne võimalus saada valitud valimisse.
Valimiseks on 8 võimalust (keelatud on kahe eelmise rühma liikmed ja D). 2 Ülejäänud 6 inimesest tuleb moodustada 2 rühma.
Valim on üldkogumist eraldatud objektide hulk, mille mõõtmise ja vaatlemise alusel tehakse järeldusi üldkogumi kohta.
Valime punk - ¨ aa tiks 1 koonduvad vasak- ja parempoolsed jadad ning arvutame neile vastavad funktsiooni v¨¨rtuste jadad: aa
Valim - mõõtmiseks valitud üldkogumi osa, mille kohta kogutud andmete baasil tehakse järeldusi kogu üldkogumi kohta.
Valimi moodustamiseks on vaja üldkogumi liikemete lihtvalim nimekirja , millest valimisse arvatakse liikmed juhusliku loosimise käigus.
Valim on ainult osa üldkogumist, siis valimi põhjal vastu võetud otsus üldkogumi kohta võib olla õige või vale.
Valimi liikmetele ehk küsitletavatele saadetakse koju küsimused, inimene vastab neile ja saadab täidetud küsitluslehed tagasi.
Valim – väike objektide grupp, mis valitakse üldkogumist, et selle põhjal teha järeldus kogu üldkogumi kohta.
Valim - mõõtmiseks võetud üldkogumi osa. Binaarsed tunnused – kaks teineteist välistavat suurust (nt sugu).
Valimised eestis - Mitmemandaadilised valimisringkonnad: mandaatide arv sõltub hääleõiguslike kodanike arvust ringkonnas.
Valimimaht – Valimisse valitavate objektide arv. Tunnuste- all mõistetakse liikmeid kirjeldavaid erinevaid omadusi.
Valim on üldkogumist kaasatud üksikobjektid ehk isikud, keda on vaadeldud, küsitletud, testitud, mõõdetud.
Valimisel on aga varanduslik tsensus, seetõttu domineerib kodanlus ning aadlikud, kes ei ole suguvõsad peamehed.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Valim - mõõtmiseks valitud (uuringusse kaasatud) üldkogumi osa • Valimit kasutatakse, kuna koguvalimit mõõta on liiga kallis ja mahult võimatu • Tõenäosuslikud valimid – igal ühikul on võimalus sattuda valimisse ja saab teha kehtivaid üldistusi. Representatiivsed e esindluslikud valimid.
Valim on objektide kogum, mis on valitud üldkogumist ja mille kohta tahame statistilist infot saada.
Valim - populatsiooni alamhulk, mida teadlane uurib, et populatsiooni kui tervikut tundma õppida.
Valim – mõõtmiseks võetud üldkogumi osa. Valimi maht N - uuritavate objektide koguarv.
Valim – vajalikus suuruses ja igal tasandil olevate liikmete valik, antud uurimisrühmas.
Valim – teatud *triangulatsiooni- uurimistehnikad,uurijad,andmeallikad. perioodi vältel.
Valim on statistiline termin, mis näitab kui suur osa üldkogumist on haaratud uuringuga.
Valim – valik populatsioonist, peab esindama populatsiooni (representatiivsuse küsimus)
Valimi kasutamisel on rida eeliseid ja puuduseid võrreldes kõikse uuringuga: 1. Valikuuringu eelised.
Valimi esinduslikkus on eriti tähtis siis, kui uuritakse indiviididevahelisi erinevusi (nt: arvamusi).
Valimisel on enamasti kriteeriumideks kauba ruumala ,kaal,kogus,ühikud ja pakendi eripära.
Valimisel on tähise X asemel X... . Vaata joonis “Sihiku” suurust saab muuta käsuga
Valim on alati sobiva suurusega, kui tema dispersioon on suurem kui 100 ühikut
Valim on üldkogumi alamhulk, millelt kogutakse andmed järelduse tegemiseks.
Valim on üks osa meid huvitavast sarnaste objektide hulgast - üldkogumist.
Valimi elemendil on valimisse kaasamise tõenäosus 1/n. c. Parameetrilisuse eeldus.
Valimidisaini määratlemine on üks raskemaid ja tähtsamaid samme valimvaatluse läbiviimisel.
Valimisel on ta võimeline sellega kaasnevad täiendavad kulutused hüvitama.
Valimi varieeruvus – mõõdab üksikute andmepunktide hajuvust keskmisest punktist.
Valimi teema on sarnane hüpoteeside teemaga (eksamil on need läbipõimunud)
Valim - 1 valim-2 maht, n 50 30 keskmine 3.1 3.6 st. hälve 2.12 2.13
Valimi kohta on kindlasti ka ülesanne (vahemikhinnang või valimi suurus)
Valimis süsteem - meestel ja naistel ei olnud võrdsed valimis õigused.
Valim – uurimiseks valitud populatsiooni e üldkogumi osa.
Valim on niivõrd täpne, kui õiged on uurija otsustused.
Valimisel on ikkagi näha „meeste“ ja „naiste“ tööd.
Valim – koosneb valimi elementidest, N on valimi maht.
Valimise funktsioonideks on võimu legitimeerimine ja võimu kontrollimine.
Valimised 24 - 25.02.1938. Valimistulemused: väga omapärased.
Valimiks nimetatakse mõõtmiseks võetud üldkogumi osa.
Valim on väljavõte huvipakkuva elanikkonna hulgast.
Valima – Tõde või sõprus/suhted või mis iganes.
Valim on juhuslik,võib esineda erinevaid tulemusi.
Valim – väljavõte huvipakkuvast elanikkonnast.
Valim - grupp keda küsitletakse, välja valitud.
Valim – osa populatsioonist, mida me uurime.
Valim - mõõtmiseks võetud osa üldkogumist
Valim – üldkogumist võetud uurimisgrupp
Valim - uuritavad isikud/objektid. Vastajad
Valimi suurus – 16 Tõenäosus pigem 50 kui 90 %.
Valim on vildakas. • Normid on aegunud.
Valimiseks on tal 3·5=15 erinevat võimalust.
Valime i - profiili IPE400. 2. Koormused
Valime vööd – 330×18 mm (Af = 5940 mm2).
Valime x - telje veduri kiiruse suunas.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun