Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjaleLOE EDASI
0
Valgustus – periood Euroopa kultuuriajaloos 1680. aastatest kuni 1780. aastateni; seda iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning tradsitsioonide ja autoriteetide hülgamine Valgustatud absolutism – monarhi ainuvalitsuslik võim, mis seadis ülesandeks valgustuslike reformide teostamise üldise hüveolu saavutamiseks ühiskonnas Varanduslik tsensus – teatud jõukuse tase, mis on eeltingimuseks poliitliste õiguste, eeskätt valimisõiguse saamiseks
Valgustus – tasakaalustatud enesearmastuse ning indiviididevahelise armastuse võimalikkus, inimarmastuse mõiste, hea riigi (vabariigi) võimalikkus • Romantism – armastus ainulaadsete inimeste vahel; samas kogu loodust ja inimkonda siduv printsiip; suunatud riigi kui kunstliku moodustise vastu, nõuatakse selle asendamist “loomuliku” ehk armastusel põhineva kogukonnaga V loeng 19.10.2012
Valgustus – tasakaalustatud enesearmastuse ning indiviididevahelise Ent meie teod suunatud nende hüvele armastuse võimalikkus, inimarmastuse mõiste, hea riigi (vabariigi) võimalikkus Kõrgem “kohustuste” tasand kui õiglusest tulenev Romantism – armastus ainulaadsete inimeste vahel; samas kogu loodust ja Sõpruse vastastikusus.
Valgustus – see on periood Euroopa kultuuriajaloos 17. sajandi lõpust kuni 18. sajandi lõpuni (u 1680-1780), mida iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ja progressi ning traditsioonide hülgamine; tuntuimad esindajad (kes sillutasid teed modernistlikule mõtlemisele) on Jean-Jacques Rosseau, Voltaire, Denis Diderot, Paul Holbach.
Valgustus – suurim vaimne liikumine euroopas pärast reformatsiooni 1680-1780ndatel. • Tugines humanismile ja loodusteaduslikule maailmakäsitlusele • Valgustajad püüdsid oma teostega rahvahulki harida ehk valgustada, õpetades kuidas senisest paremini ühiskonda korraldada.
Valgustus on heakorrastuse üks tähtsamaid osi. Asulates kasutatakse valgustust põhiliselt tänavavalgustusena, arhitektuurse-kunstilise valgustusena, reklaamvalgustusena, signaal-ja turvavalgustusena. Valgustus on vajalik mugavaks ning ohutuks liiklemiseks asulates pimedal
Valgustus – Valgustusele esitatavad nõuded: 1) peab olema küllaldane ja vastama tehtava töö iseloomule 2) pea olema ühtlane, ei tohi tekitada liigseid varjusid 3) objekti ja fooni vahel peab olema kontrast 4) valgusallikas ei tohi esile kutsuda objekti läikimist.
Valgustus on vajalik koridorides, treppidel, kaldteedel ja kõikides kohtades, kus võivad viibida inimesed Parem valgustatus treppidel ja koridorides aitab ära hoida õnnetusi Soovitav on vältida nägemisväljas suuri heleduste erinevusi töökoha valgustamisel.
Valgustus - oli ajajärk 18.sajandi Euroopas, mil vähenes usk traditsioonidesse, religioossetesse printsiipidesse, kirikusse ja seisuslikesse autoriteetidesse ning hakati rohkem väärtustama ratisonaalset mõtlemist, demokraatiat, inimõigusi ja teadust.
Valgustus – mõste kuulub saksa klassikule I.Kant-ile (1724-1804). Kirjutas ühe töö (artikkel) 1784 „Mis on valgustus?“ („Was ist Aufklärung?“) – Tema pidas valgustuseks inimese vaimses mõttes täiskasvanuks saamist.
Valgustus - vaimne liikumine Euroopas *usk mõistusesse ratsionalism *deistlik lähenemine jumalale *jumal, kui maailma looja mitte arendaja *hariduse edendamine *usk, et ühiskonda paremaks muuta Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa
Valgustus - mõtteviis, millega taheti väljendada inimkonna väljumist vaimupimedusest Valgustatud absolutism - riigikord, mille korral valitseja kujundab ühiskonda ümber filosoofide nõuannetest juhindudes
Valgustusaeg – 18. saj, esitati realistlikkuse ja loomulikkuse nõuet, teater peaks olema elulähedane, 60-aastane ei peaks last mängima (nt enne oli ampluaasüsteem, kus 1 näitleja terve elu samas rollis)
Valgustus - hakatakse hindama haritust, valgustajaks peab olema filosoof või valitseja Uued terminid * Õhtumaa ja Hommikumaa = Lääne-Euroopa + katoliku kirik ja hommikumaa = Kreeka katoliku kirik ja
Valgustus on ühtlane Madal (1) Kontori valgustid tagavad hea valgustuse I madal (1) - Paiksete töökohtadega ruumides ja ka puhkeruumis on olemas I - 1.7 Loomulik aknad, sisse tulev valgus ei häiri.
Valgustus - Valgustus ruumis on paigutatud väga hästi, lambid asetsevad nii, et valgus ei suundu otse monitorile, olemas ka loomulik valgus (akna olemasolu), seda saab vajadusel kata rulooga.
Valgustus – inimkonna väljumine vaimupimedusest, uue maailmakäsitluse tulek, eelduseks teaduse areng, tõstis esile inimmõistuse, kahtlemine vanades tõdedes; kõrgaeg 18.saj.
Valgustus - periood Euroopas kultuuriajaloos 1680. aastatest kuni 1780.aastateni. Seda iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning traditsioonide ja autoriteetide hülgamine.
Valgustus 1670 - 1790- Empirism-kõik teadmised saadakse kogemustest ja ratsionalism-teadmisi maailma kohta on võimalik saada ka üksnes mõistuse abil, ilma kogemustele viitamata.
Valgustus – 18. Sajandil Euroopas levinud vaimne liikumine, mida iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning traditsioonide ja autoriteetide hülgamine
Valgustusaeg on periood, mis tõstis Euroopa, hiljem terve maailma välja keskaja tumeda loori alt. Inimeste igapäevane energia, mida seni kasutati usule, sai nüüd uue suuna.
Valgustus on periood Euroopa kultuuriajaloos aastatest 1860-1780. aastateni , seda iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning traditsioonide ja autoriteetide hülgamine.
Valgustus on 18. sajandi (täpsemalt 1680.-1780. aastatel) vaimne suundumus Euroopas , mis sai alguse Inglismaalt, kuhu prantsuse haritlased sõitsid uute ideedega tutvuma.
Valgustus - ja signaalseadmed -l e e r i m i s e g a k a t k e s t i IlM-0,5, mida käsutatakse kahesilindrilistel mootoritel MT-9. ja M-66. Kontaktide alusplaat 7 on kere.
Valgustus on periood Euroopa kultuuriajaloos 17. saj. lõpust 18. saj lõpuni, mida iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning seniste traditsioonide ja autoriteetide
Valgustus on vaimne liikumine, mis tähistas Lääne-Euroopas 18. sajandil kodanluse tormilist vastuseisu iganenud poliitilistele süsteemidele, eelkõige absolutismile.
Valgustus – 18. sajand – vastus Hobbesile ja Mandeville'le Inimese loomupärane sotsiaalsus Nad tunnevad naudingut seltskonnast, harmoonia, hoolitsemine teiste eest.
Valgustus – periood Euroopa kultuuriajaloos (u 1680. – 1780. aastad), mida iseloomustab usk mõistuse võimalustesse ning traditsioonide ja autoriteetide hülgamine
Valgustus – suurim vaimne liikumine Euroopas pärast reformatsiooni, mis tugines humanismile (inimene tähelepanu keskpunktis) ja loodusteadlikule maailmapildile.
Valgustus - ja harvendusraietega on metsa omanikul võimalik kujundada uuendusraiesse jõudva puistu koosseisu ja tõsta metsa majandamise pikaajalist tulukust.
Valgustusajastu on periood 18. sajandil Euroopas, sellega kaasnes religiooni ebapopulaarsus, ratsionaalne mõtlemine, demokraatia ning inimõiguste väärtustamine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.