Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Valdkondade õppe - ja kasvatustegevuse eesmärke, eri valdkondade sisude ja tegevuste lõimimist, tegevusteks vajalikke vahendeid ning pedagoogide ja personali kaasamist ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUSE KAVANDAMISE ALUSED Koolieelse lasteasutuse tegevuse alused on määratletud Koolieelse lasteasutuse seaduses (1999). Seadusest tulenevalt on vajalik õppe- ja kasvatustegevuse kavandamine ja korraldamine Koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava (2008) alusel.
Valdkondi –  majandus (feodaalsuhted, eestlasest saavad talupojad), ühiskond  (kujunes Lääne­Euroopale iseloomulik killustatus), linnade teke (hakkas  kujunema keskaegne linnakultuur), religioon (paganluse asemel ristiusk,  paganlike traditsioonide segunemine katoliku kommetega), ilmalik kultuur  (tuginemine kristlikule kultuurile, lääneeuroopalike ehitiste rajamine. Juurdusid  euroopalikud arusaamad.
Valdkond on ettevõtjate ja ettevõtjate ühenduste ja riigi vahel sõlmitavad keskkonnakokkulepped . Selliste kokkulepete sõlmimiseks on mitmeid põhjuseid, eelkõige on siin ajendiks üha karmistuvate KK nõuete täitmisega seotud majanduslikud aspektid, samuti on põhjuseks KK probleemide otsese õigusliku reguleerimise kohatine ebaefektiivsus.

Valdkond on võetud ELi tasandile, siis kolmel institutsioonil (nüüd tegelikult neljal, kuna Lissaboni lepinguga lisandus ELi Ülemkogu). Viimaks, kui seadus on läbinud EP ja Ministrite Nõukogu, siis on ta subjektiks a Euroopa Kohtule ja liikmesriikide kohtutele.
Valdkondade alusel – müügi plaanid, tootmisplaanid, finantsplaanid 14. Mis on strateegiline planeerimine? Strateegia määrab organisatsiooni põhieesmärgid ja peamised teed nende saavutamiseks, andes organisatsioonile kindla tegevussuuna.
Valdkondi on mitmeid: põllumajandus, arhitektuur, kriminaalõigus, loodusõnnetused, tööhõive, meedia, looduskaitse jm. Teadlased peavad aitama põlisrahvastel tänapäeva muutuvas olukorras kohaneda.

Valdkondadega on ta kõrgemal positsioonil, et leida üles ta tugevad küljed, sest nõrgemaid on tal niikuinii, tuleks näha positiivsust, Aga olulisem on see, et sellele saab toetuda tema õpetamisel.
Valdkondaega nagu on öeldud ka raamatus "Laps ja lasteaed":kunstitegevusi tuleks võimaluse integreerida teiste valdkondadega nii kunsti eesmärkide saavutamiseks kui ka teisi valdkondi toetava tegevusena.
Valdkondadele on aga mõjutatavad erinevatest teguritest ja antud töös uuritaksegi seda, millised tegurid mõjutavad ühte tarbimiskulutuste valdkonda: kulutusi riietele ja jalanõudele.

Valdkondadeks on kloonimine (nii paljundamise kui ravi eesmärgil), keskkonna puhastamine, isikute tuvastamine, transgeensete organismide ehk GMOde loomine ning haiguste geeniteraapia.
Valdkond on veel uus ja teaduslikult vähe uuritud, siis uuriti eetilise juhtimise selgitamiseks sarnaseid juhtimisstiile nagu muudatuste juhtimine, autentne ja vaimne juhtimine.
Valdkond on Taastumatu ja taastamatu või Kahju raske/E kannatanute arv ületab täielikult lakanud lokaalset elukeskkonna suurus riikliku tervishoiusüsteemi toimimast.

Valdkond - viirusekindlad viinamarja sordid, A-vitamiini rikkas riis,Fluorestseeruvad kalad; Eelised-haiguskindlamad ja paremini säilivad taimed;tootlikumad loomad;
Valdkond - see võib olla näiteks võõrkeeltenädala korraldamine sõpruskoolide vahel. Sellisel juhul võib koolipoolseks juhendajaks olla võõrkeeleõpetaja.
Valdkondade määratlemisel on vajalik vältida paralleelset regulatsiooni ja teatud kattuvate valdkondade puhul tuleb otsustada, millises koodeksis, millist küsimust käsitleda.

Valdkond on Diltheyl väga lai. Need teadused ei uuri mitte ainult individuaalse mõtlemise iseärasusi, vaid ka ajastu mõtlemise iseärasusi.
Valdkond on profaanne (maine, arusaadav, mõistetav). Igas ühiskonnas on inimesed, kes on pandud vastutama sakraalsete asjade ja kohtade eest.
Valdkondade probleemidega – nt vaeste hoolekanne, kirikuasjad jne). Kuna kolleegiumide töö oli väga mahukas, siis kopteeritakse lisaliikmeid suurgildist.

Valdkondi on hea siduda nii avaliku kui erasektoriga, just selliseid, mis on kodanikule olulised, nagu raudteed, televisioon, mobiilside.
Valdkondi – nt arheograafia (publitseerimine), diplomaatika (ürikuteadus), allikakriitika on saanud ajalooteaduse vundamendiks, jne.
Valdkond on suhtelisel lai ja tänu sellele saan ma hariduse, mis avardab kindlasti minu väljavaateid tulevikus.

Valdkond on organiseeritud. Kristlus on eksklusiivne, välistab teised religioonid.
Valdkond on sõnatud suhtlemisvahendid - näoilme, keha-, eriti käteliigutused.
Valdkondade fookus on küll mõnevõrra muutunud, kuid uurimisvaldkonnad on püsivad.

Valdkond on film, kus peegeldub tavaliselt rootslaste enda mõttemaailm.
Valdkond on koorimuusika, kuid nad proovisid kätt ka soorvormidega.
Valdkond on samuti sagedane seda tüüpi inimeste pärusmaa.

Valdkondade vahel on koostöö, mis kujundab süsteemse käsitluse.
Valdkond on konsultatsioon, kus on süsteemi muudetud.

Valdkond on ka käitumishäired koolis.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun