Sõnu seletav sõnaraamat

Vaimustus - > 2. kriitika (ahviti järele läänt, proovite sisse tuua midagi, mis ei ole meile loomu omane) -> 3. süntees (kultuur suudab laenatud nähtuse kohandada, nagu keel kohandab hääldusviisi järgi laensõnasid) Jaapani kultuuris on palju, mis on mandrist Hiinast, Indiast ülevõetud, kuid kõik muutub ruttu äratuntavalt jaapanlikuks, sest need kohandatakse ruttu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Vaimustus - poolehoid- sallivus- taluvus -võõristus -vihkamine Aktiivne nõustumus (vaimustus)– passiivne nõustumus(poolehoid) –positiivne nõustumus/otsustamatus(sallivus) Negatiivne neutraliteet/otsustamatus(taluvus )– passiivne mittenõustumus(võõristus) – aktiivne mittenõustumine (vihkamine) Aforism Äraspidine maksiim, mis näitab tõde ootamatu nurga alt. Propagandavõttena efektiivne. Ajend Väärtuspõhine käitumise motivaator 1) Negatiivsed 2) Positiivsed
Vaimus - tusega kirjeldanud “läbimurret kapitalistlikust piiramisrõn- gast”, mida VSFNV-le tähen- dasid lepinguga saadud Eesti-poolne de iure tunnustus ja vaba koridor Venemaa suht- lemiseks ja kaubavahetuseks muu maailmaga.

Vaimuseisundite ega - sündmustega ega ka mitte seletama käitumist sisemise infotöötlusega. Kuna vaimuseisundid on privaatsed, siis ei saa neid empiiriliselt uurida. Metodoloogilise biheiviorismiga tuli välja J. Watson.
Vaimus on meie ajal võtnud niivõrd erilise ja niivõrd, võib öelda, subjektiivse vormi, et ta allutab endale kõik ja määrab tervikuna ette vaate kõigele ümbritsevale.
Vaimuseisundid ON SAMASED AJUSEISUNDITEGA Samasus esineb tüübi tasemel, mitte eksemplari tasemel. Näiteks valu kui tüüp on samane c-kiudude ärrituse kui tüübi.

Vaimusündmused on seotud lugematute seoste ja vastastikku sõltuvate kirjeldustega, kusjuures sama tegu võib olla täiesti erineva kirjeldusega ja vastupidi jne.
Vaimustusvõime on ta tugevaim külg, kiirgab sära nii kõigele sellele, mida ta ise on kirjutanud, kui ka kogu eesti kirjanduse sünniajale, kogu ärkamisajale.
Vaimusfääris on olemas põhjused ja tagajärjed, asjad, seisundid jne. Selle tulemusel hakati vaimunähtusi käsitlema füüsikaliste asjade eitusena.

Vaimuseisundid on põhjuslikus vastasmõjus ajuseisunditega.See saab olla võimalik vaid siis, kui vaimuseisundid on füüsikalised seisundid.
Vaimustavas on ta natüürmordid, erinevate materjalide kujutamises on raske talle võrdset leida.
Vaimuseisundid ON SAMASED AJUSEISUNDITEGA Samasus esineb tüübi tasemel, mitte eksemplari tasemel.

Vaimuseisunditel on kvalitatiivseid omadusi, mida ei saa taandada funktsionaalsetele seostele.
Vaimusilmas on kõike enne võimalik selgeks õppida ja ette mängida.
Vaimuseisundid on alati millelegi suunatud, seotud üldise nähtusega.

Vaimuseisundid on põhjuslikus vastasmõjus ajuseisunditega.
Vaimus on midagi enamat, kui lihtsates hingedes.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto