Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Valikutel on järgmine tähendus: • 3P – teatada ringjoone kolm punkti, mida ring- joon läbib; • 2P – teatada ringjoone diameetri otspunktid; • Ttr – olemasolevatel sirgjoontel, ringjoontel või kaartel tuleb näidata kaks punkti, mis on loo- dava ringjoone puutepunktideks; lisaks tuleb teatada raadius (NB! ringjoone asukoht sõltub näidatud punktide valikust oluliselt). Joonis 14. Vaikimisi sisestatav punkt saab uue ringjoone keskpunktiks.
V6imalikultlihtsa - ja pool- Joonisel5.16on antudp66rdkoonuse maidjooni m66da(eelistadasirg-ja ringjooni). sfddri l6ikumismotiiv.Abitasandite valikul Niitena analUusime Uldasendilise sirgjoone ja v6etakseenne vaatlusealla koonusejaoks p66rdkoonuse l6ikumise lahenduskdiku sobivad variandid,sest sfddri tasandilised fioon.15).Selgub,et sirgetprojekteerivaid abi- l6ikedon alati ringjooned.
Vanemad autocad - id seda ei võimaldanud, vajalik oli, et mõlema liidetava joone otspunktid langeksid liitumispunktis MATEMAATILISELT kokku, mille eeltingimuseks on, et liidetavad jooned oleksid joonestatud kas SNAP / ON kasutami- sega või koordinaadid sisestatud arvuliselt või punktide asukoha täppismääramise abil;

Vaadeldaval dialoogaknal on ka valikuga Options… avatav alamaken, mille vasakpoolsel osal saab teha käsu ‘OSNAP mõningaid ümber- häälestusi (näiteks muuta ikoonikeste värvust ja suurust). Käsu ‘OSNAP käsurea kaudu töötavat varianti ‘–OSNAP lähemalt ei käsitleta.
Valikud on paigutatud [ ]-nurksulgudesse, igaüks omaette hallil väljal, mis on eraldatud üksteisest valgete triipudega: (seni, kuni liitjoonest on vaid esimene osa olemas, puudub valikureas sulgemise võimalus, s.t. valik Close)
Varjatud joon – see on nähtamatu joon, mis muutub nähtavaks siis, kui muudetakse tema joonetliiki või värvust ja kui eelnevalt oli kasutatud selle joone nähtamatuks või nähtavaks muutmiseks käsku HIDE või SHADEMODE.

Valik a – minekuks kaare joonestamise alamprogrammi ja teeme sealt valiku CE, s.t. joonestame ringi-kaare tema otspunktide ja keskpunkti järgi: see on võimalik, kuna liitjoone kaar kulgeb vastu kellaosuti suunda,
Vanemates autocad - vormingutes oli see nõue täidetud automaatselt, uuemates enam mitte ja, nagu edasi näeme, muutub joone laiuse muutmisel vaid joone üksikosade suurus risti joone kulgemise suunale.
Vahemälu – (Clipboard sõna-sõnaline tõlge – Lõikelaud) – osa arvuti operatiiv- mälust mis on kättesaadav ka teistele programmidele siis, kui need programmid üheaegselt avatud.

Vaikimisi – liitjoone antud kaarja osa lõpp-punkt, vaja sisestada ainult koordinaadid või hiirega asukoht, kaar tehakse eelmise osa (kaarjas või sirglõik) suhtes puutujana.
Vasusena on vaja sisestada: {uus joone üksikosade pikkuste kordaja valitud joontele} ↵ Arvuti kordab käsu esialgset valikurida ja alles tühivalik viib käsust välja:
Vastavalt sellele on ka tahkude arv meridionaalsuunas vaikimisi nüüd mitte enam 16, vaid 8. Rõngaspinna ehk toori ai_torus joonestamine algab keskpunkti sisestamisega.

Valikurea lõpul on tavaliselt noolsulgudesse < > paigutatud arvutipoolne valik, mida nimetetekase ka „vaikimisi” valikuks või siis „senikasutatud” valikuks.
Vaikimisi – valida lähtepunkt) Selliseid X-jooni kasutatakse konstruktsioonjoontena nii kahe- kui ka kolme- mõõtmelisel joonestamisel.
Vaatenurka xy - tasandi suhtes (nurk  joonisel 1). Teise moodusena võib vaatesuuna määrata vaatepunkti sisestamisega.

Valikuhul - ga moodustamise järel tuleb näidata peegeldamistelg – selleks tuleb anda tema kaks punkti.
Valikurida – arvuti vastus käsu sisestamisele, millest on võimalik valida edasise tegevuse suundi.
Value – omaduse (arvuline) väärtus, antud juhul värvus ja selle eelvaatlusruuduke;

Vastav kooli - geomeetriline konstruktsioon on küll olemas, kuid see on küllaltki keeruline.
Vaikimisi – arvuti soovitus arvväärtuse suuruse, võtmesõna või tegevussuuna kohta.
Valimisel on tähise X asemel X... . Vaata joonis “Sihiku” suurust saab muuta käsuga

Vaikimisi – eelmisel korral kasutatud võtmetäht – kas N või P. Töö 3 Klamber 59
Vasakpoolne joonis – enne kärpimist, parempoolne – pärast kärpimist joone nõgusal poolel.
Vaikimisi – senine olek, esmaväljakutsel 0.5 (aga võib olla ka 10) ]; vanematel

Vanadel autocad - vormingutel ei olnud mõlemal juhul võimalik selliste osade liitmine.
Veelgi lihtsam on aga teha seda eelvalikuga, vajutades seejärel klahvile Delete.
Vaikimisi on kõigi nimetatud omaduste ülekand- mine sisse lülitatud.

Vaateakende töötlemiseks on eeltoodud käskude asemel käsud ‘REDRAWALL ja
Vaikimisi – sirgjoonelise osa lõpp-punkti asukoht
Vastavalt kooligeomeetriale on sirglõik määratud kahe otspunktiga.

Vastavalt x - , Y- ja Z-koordinaadi eraldamiseks.
Vaikimisi on assotsiatiivsus sisse lülitatud.
Vaikimisi – sirglõigu lõpp-punkti asukohtTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun