Sõnu seletav sõnaraamat

Võimuorgan on kahekojaline parlament (Cortes Generales), mis koosneb 350 liikmelisest alamkojast (Congreso de los Diputados) ja 259 liikmelisest ülemkojast (Senado). Valitsev partei on Hispaania Sotsialistlik Töölispartei (Partido Socialista Obrero Español), kes saavutas 14. märtsil 2004. aastal toimunud viimastel valimistel parlamendi alamkojas 162 kohta. Järgmised korralised üldvalimised toimuvad 2008. aasta kevadel.
Vietnamvisa - easy.com/ckfinder/userfiles/images/vietnam%20tourist%20 visa%20in%20singapore.jpg http://www.travelweekly.com/uploadedImages/All_TW_News/Tour_Operators_and_W holesalers/410x232_photos/0506TravelingSolo410x232.jpg http://www.great-birthday-party-ideas.com/image-files/birthday-girl.jpg http://eofdreams.com/data_images/dreams/tourist/tourist-02.jpg Täname kuulamast!
Vip - rahvusvaheline delegatsioon, organisatsioonide, reisifirmade juhid ja esindajad, teiste hotellide juhid, messide, konverentside korraldajad, kõrgete mugavuste ja kvaliteedinõudmistega külastajad CIP- püsiklient, tippjuht, oluline ajakirjanik, reisibüroode reisikorraldajad ja -juhid, potentsiaalsed partnerfirmad, kelle ettevõtted võivad tulevikus tuua palju kliente

Vastuseks on kujunenud, et juhil on tavaliselt 2-3 eelistatumat juhtimisstiili (suhetele või ülesandele orienteeritud) ja ta varieerib neid ehk kasutab vastavalt olukorrale. Situatiivsetest teooriatest tuntumad on: Evans, House, Mitchelli eesmärgi- raja teooria, Fiedleri sõltuvusteooria, Hersey-Blanchardi eestvedamisteooria, Vroomi otsustuspuu ja seonduv ootusteteooria.
Vastuvõtuosakonna töö - nähtavaim hotellist, esmane/viimane mulje, registreerimine, arveldamine, tšekid, telefonikõned, lisateenuste soovitamine, tagasiside, äratamine, igapäevased tööd ( sauna kütmine, võileivad vms ), info jagamine ( ilm, sõiduplaanid, üritused ) Vastuvõtuosakonda kuuluvad administraator, porterjee, informatsiooniteenistus, broneerimiskeskus
Visiooni kohaselt on Sangaste piirkond Eesti juhtiv toidu- ja agroturismi sihtkoht, mida lisaks ajaloolisele Sangaste lossile ja kaunile loodusele tuntakse maitsvate "Sangaste" rukkist ja kohalikust toorainest valmistatud toitude järgi ja kus saab külastada kohalikke talunikke ja väiketootjaid, kelle käe all kasulikke teadmisi ja oskusi omandada.

Verbaalsel suhtlemisel on tähtsad kontakti loomine kliendiga, vestluse arendamine, informatsiooni andmine, küsimustele vastamine ja õigete küsimuste esitamine, pauside pidamine, kliendi ehk suhtluspartneri kuulamine, soovitused, asjakohased vahepalad (ehk nn small talk) ja tähelepanuavaldused kui ka kontakti lõpetamine.
Vanuse poolest on Läänemere kruiisiturist maailma keskmisest vanem, seega värskemad kliendisegmendid on praegu Kariibi ja Vahemere järel alles hakkamas huvituma Läänemere regioonist. Olulise trendina võib välja tuua ka asjaolu, et keskmine kruiisituristi vanus on viimaste aastate jooksul noorenenud.
Vormidel on ka oma erinevad sihtgrupid – mägironijad võivad olla ka usulistel eesmärkidel reisijad (näiteks matkad Tiibetisse), kõrbematkajad otsivad lisaks suurele kuumusele ka ennenägematuid vaatepilte ja suur-linnadesse satuvad sageli niinimetatud seikluturistina ka tavalised ärimehed.

Välisturiste on olnud kõige enam: juuli 2010 (6 300) ja kõige vähem: oktoober 2010 (2 900). Sillamäe linn & Toila vald moodustab üks tase kõrgema haldusüksuse (Ida-Viru maakond) külastavusest 9%. Võrreldes eelmise aasta sama ajavahemikuga on välisturistide külastatavus langenud (-1%). .
Võimukandjad on inimeste Tavalisi inimesi peetakse võimulolijate ja teenindamiseks autoriteetidega võrreldes ebakompetentseteks Suure ebakindluse vältimissooviga maades on üles ehitatud bürokraatlikud süsteemid - nt. Saksamaa ja Prantsusmaa – reeglid muutunud eesmärgiks omaette.
Väikseim prokarüoot on mükoplasma (0,2-0,3 μm). Keskmise bakteri suurus on mõni μm. Kuju alusel eristatakse 6 põhitüüpi: 1) kokid ehk kerabakterid 4) spiroheedid ehk keeritsbakterid 2) pulkbakterid ehk kepikesed 5) niitjad bakterid 3) sprillid ehk kruvibakterid 6) jätketega bakterid

V tolmulapp – mööblilt tolmu eemaldamiseks; v üldine lapp – ustelt, seintelt jms. kohtadest määrdunud kohtade eemaldamiseks; v aknalapp – uretaan või kunstnahk, mida kasutada aknapesu juures; v seenlapp – kui on vaja kuivatada rohket vedelikku (nt. valamukappidelt).
Viljandi lõunapiiriks on Viljandi järv, linna poolitab põhjast lõunasse järve suubuv ja osaliselt tiikideks paisutatud Valuojaoja, linna kirdeosa läbib Kösti oja. Linna territooriumi ajalooline kujunemine on saanud alguse Lossimägedest ja seal asunud muinas-ja ordulinnusest.
Väärtushinnangud on organiseeritud reeglid otsuste tegemiseks, konfliktide vältimiseks jne. Mis on hea, mis on halb? õige ja vale? Nt. Skandinaavias (Norra, Rootsi, Taani) toimib nn. Iante seadus, mis rõhutab et sa pead olema tagasihoidlik ja sa oled teistega samaväärne.

Viljandi org on avatud edelatuultele, mis kannavad edasi Raudna oru soiste lammide kasemetsa õietolmu. Viljandi asub Riia lahe Pärnu jõgikonna ja Võrtsjärve-Peipsi vesikonna veelahkmest lääne pool. Linn paikneb orus asuva pikliku Viljandi järve loodekaldal.
Vastuvõtu - ja majapidamisosakonna tihe koostöö on väga oluline, sest info tubade kohta peab olema väga operatiivne, millised vabad ja müügiks, mis hõivatud, remondis või vabad, kuid koristamata. raamatupidamine, arved, aruanded, sisemine kontroll.
Võimalused lahter on väliskeskkonna kohta – ära kirjuta sinna sisekeskkonna asju nagu näiteks suurendada reklaami osakaalu või tõhustada personalitööd: need on sisekeskkonna teemad ja tuleb sõnastada sobivaiks tugevuste või nõrkuste lahtri jaoks.

Veel enam – kogema! Click to edit Master text styles Second level ● Third level ● Fourth level ● Fifth level Uuenenud tornis ootab sind: Korraga pääseb vaateplatvormi 21. ja 22. korrusele 100 inimest. Orienteeruv külastusaeg 1 tund.
Visooniks on pakkuda professionaalsete treenerite juhendamisel kaasaegseid treenimisvõimalusi parema enesetunde saavutamiseks puhtas ja sõbraliku õhkkonnaga head mainet omavas spordiklubis üle kogu Eesti (Arctic Sport Club ... 2010).
Võtmekaart - personaalne kaart nime, toanumbri ja saabumis, lahkumiskuupäevadega., kasutatakse ka võtme saamiseks vastuvõtust või hommikusöögile pääsemiseks. Toa numbrit ei tohiks öelda kõvasti, kuid juhatada, kus tuba asub.

Viljandi linna on vähe väljasõidukohti, kus turistid saaksid ööbida,eriti Põhja-Viljandimaal. Kui vaadata ööbimiste arvu 1000 elaniku kohta, siis Viljandimaa on üks 11 maakonnast, kus antud näitaja on vahemikus 0,2-4,9 inimest.
Väike taevaskoda on Suurest madalam, kõrgus ulatub vaid 13 meetrini, kuid pikkus kuni 190 m. Allikaveed on Väikese Taevaskoja kaljusse uuristanud kaks koobast, millest ühte kutsutakse Neitsikoopaks, teisest saab alguse Emaläte.
Vastuvõtuosakond - vastuvõtujuht, kes kontrollib igapäevaselt administraatorite portjeede, infotöötajate tegevust, tegeleb töögraafikute koostamisega ning vastuvõtuletti kompententsi jäävate üldprobleemide lahendamisega.

Viisa - ühe riigi valitsuse poolt teise riigi kodanikule antud õigus sissesõiduks ● turismiviisa ● ühekordneviisa ● mitmekordne viisa ● transiitviisa ● äriviisa ● teenistusviisa ● diplomaatiline viisa
Varajane väljaregistreerimine – enne kella 7.00 hommikul Hiline väljaregistreerimine – 12.00- 18.00 + 50% toa hinnast Kui inimene soovib varast sisseregistreerimist või hilist välja registreerimist, tuleb selles eelnevalt kokkuleppida.
Viljandis on olulisel kohal pärimsmuusika festival ja muud üritused, kus kõik majutusasutused on broneeritud, siis peredele ja reisigruppidele mõeldud majutusasutuste lisamine annab lisandväärtust Viljandi turismile.

Veinituristidele on kindlasti oluline veini kvaliteet, piirkonna atraktiivsus ning rahalised väljaminekud. Kindlasti on iga piirkonna jaoks oluline meelitada võimalikult palju uusi kliente ning võõrustada korduvkülastajaid.
Vautšer on alati 2 eksemplaris, majutusettevõttele jääb alati originaal, mis läheb arvega kaasa raamatupidamisele. 1koopia läheb arvega kaasa reisibüroole, ning kui klient soovib saab 1 koopia koos arvega endale.
Viljandi rippsilla on valmistanud 1879. aastal Riias firma Felser&Co. Sild asus algselt Tarvastu vallikraavil, kus see kergendas Tarvastu mõisniku von Mensenkampfide pereliikmete juurdepääsu linnuse varemetes asuvale kabelile.

Viimaseks uudiseks on 6.novembril välja antud teade, et 2015. aastal Pariisis välja kuulutatud Villegiature Awards 2015 valiti 6 "Kõige võluvam hotell Euroopas " nominendi hulka Villa Ammende Pärnust, mis on EHRL'i liige.
Võimaluseks on öelda, et (Türk 2001:19): juhtimine seisneb eesmärgi saavutamiseks vajaliku struktuuri ja süsteemi loomises ning selleks tarvilike põhimõtete ja protseduuride väljatöötamises ning arendamises.
Võimustamise kasusid on siiski enam või vähemalt on need olulisemad kui seonduvad kulutused. Liigsest kontrollist vabastamine aitab töötajatel oma vaoshoitud talenti ja võimeid rohkem avada ja paremini rakendada.

Vautšer - piiratud krediidiga vautšer-kindel summa Piiramatu krediidiga vautšer-avatud summa reisitsekk 42. Külalistsükkel • Saabumiseelne • Saabumine • Viibimine • Lahkumine/ lahkumisjärgne
Vastuvõtu - ja majapidamisosakonna tihe koostöö on väga oluline, sest info tubade kohta peab olema väga operatiivne, millised vabad ja müügiks, mis hõivatud, remondis või vabad, kuid koristamata.
Varjatud põhjuseks on see, et soovin ise Hiiumaad lähitulevikus külastada – tööd tehes tutvusin erinevate Hiiumaad tutvustavate saitide, huviväärsuste, teenuste ja sihtkoha kättesaadavusega.

Välisturistidest tarbijate - soomlaste ja rootslaste alkoholitarbimist Eestis. Eestis Statistikaameti andmetel külastas Eestis 2009.aastal 4,08 miljonit väliskülastajat, neist 59% olid pärit Soomest.
Veetmiseks maal on ümbritsev loodus, vaikus, isiklik kontakt perekonnaga, võimalus lastel maaelu kogeda, talus ja ümbruskonnas toimuvad tegevused ning suhteliselt madalad majutuse hinnad.
Vaheline koostöö on mitteküllaldane. Turismiasjaliste ülesandeks on koostada turismiarengukava, mis määratleks antud regiooni kitsaskohti ja arengupotentsiaali, ning luua tegevuskava.

Viru reisid on ka bussireisid,kuid nad pakuvad ainult Euroopa siseseid reise,erineb ta selle poolest ,et pole mainitud kui mugavad bussid on ja kas ööbimine on hotellis või mitte.
Välisturistide arv on 0,25% maailma välisreiside arvust, sealhulgas on 0,004% Viljandimaal ööbinud. Tabelist järeldub, et Euroopasse tehtavaid reise on palju arvestades Euroopa suurust.
Vastseliina piiskopilinnus on pärit 14. sajandist ning see on rajatud Tartu piiskopi ja Liivimaa ordumeistri poolt, mis tänu ümberrhitustele ja laiendustele kujunes võimsamaks piirilinnuseks.

Viljandist on Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km. Administratiivne staatus: Viljandi linn on iseseisev kohaliku omavalitsuse üksus ja Viljandi maakonna keskus.
Vulkaan on üks kolmest vulkaanist, mis on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 m kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi.
Vulkaaniline aktiivsus on perioodiline, perioodi kesvus on 50-80 aastat, ning vulkaaniline aktiivsus on viimasel kümnendil kasvanud, on suure tõenäosusega oodata uusi vulkaanipurskeid.

Vormsi kalmistu on Eesti omapärasemaid ja üks suurimaid säilinud, selle vanemas osas on säilinud hulgaliselt pae- ja liivakivist rõngariste, mida hakati kasutama Rootsi ajal.
Valitsustel on õigus ja kohustus eriti kriisiajal informeerida oma kodanikke sihtmaa raskustest ja ohtudest kahjustamata seejuures turismifirmade või sihtmaa majandushuve.
Veelendlane on suhteliselt väike, lühikeste kõrvadega nahkhiir, kelle selg on hele- või punakaspruun, kõhupool on hallikasvalge ning kõrvad ja lennunahk pruunid.

Viru konverentsikeskus on tänu oma soodsale asukohale otse linnasüdames ja seotusele Sokos Hotel Viru muude teenustega üks mugavamaid paiku Tallinnas ürituste korraldamiseks.
Vanematest ehitistest on imekombel säilinud vähesed, unikaalseimad neist on u. 13.-14. sajandil ehitatud Jaani kirik ning 15. sajandil valminud Toomkiriku varemed Toomemäel.
Vannitubadesse on ilmunud viisakas palve külastajatele: võimaluse korral kasutatagu sama käterätti paar päeva, säästmaks veekogusid täiendavast pesuainekogusest.

Vesipesu – märgiks on veega täidetud pesukauss Number kausi sees näitab vee temperatuuri (95, 60, 40, 30). Käsi kausi sees näitab, et pesta ainult käsitsi.
Von holstein - Becki kabel Maanõunik Gustav Adolf Von Glodt hauakabel ehitatud 1678 Peter August von Holstein-Becki kabel kiriku põhjaküljel,hilisbarokk 1773 .a.
Võtmeküsimus on jätkusuutlik kohalike ressursside kasutamine: tööjõud, loodus-, ajaloo- ja kultuuriressursid, toiduained, ehitus- ja muud materjalid, oskusteave.

Varre pikkus on reguleeritav ja peaks ulatuma töötajale ninani, mis tagab, et tööd on võimalik teha sirge seljaga, hoida käed keha ligi ja südamest allpool.
Viljandi linn on rahvaarvu poolest suuruselt kuues linn Eestis ning ligi 15 ruutkilomeetrise pindalaga ühtne, rahulik, looduskaunis ja ajalooliselt rikas keskkond.
Valgehobusemäe suusa - ja puhkekeskus, külastajaid kokku 33 166 inimest, ajakeskus Wittenstein 14 230 huvilist, A. H. Tammsaare muuseum 10 731 inimest www.puhkaeestis.ee

Vastandudes tava - ehk massiturismile on ökoturismile omased väiksem maht ja tundlikkus, taotluseks on reisijate teadmiste ja kultuurilise mõistmise suurendamine.
Voucher - on reisibüroo poolt väljastaud maksedokument, mis ei kehti ilma poolte kokkuleppeta. Lepingule märgitakse kõik külastajale tellitud teenused.
Vastuvõtu - kui ka raamatupidamisosakond üle kontrollida kõik tehingud, nende õigsuse ning vastavuse kliendi arve ning teiste osakondade koondaruannetega.

Viljandi linnas on üldkasutatavaid haljasalasid 417,9 ha, millest 144,3 ha (peamiselt haljasalad ja pargid) hooldatakse regulaarselt vastavalt hoolduslepingutele.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Vautser - (voutcher) reisiteenuste ettemaksu tõendav dokument, mille alusel osutatakse turistile teenuseid vautserile märgitud mahus VFR – visiting friends and relatives (sõprade ja sugulaste külastus), üks reisimise eesmärkidest Väljaminev turism - (outgoing, outbound tourism), riigi residentide reisimine väljaspool oma riigi territooriumi
Vautšereid on kahte tüüpi: *Avatud- limiteerimata – ülempiiriga – ehk piiramatu krediit, samas kirjas maksimum summa millest üle ei tohi arve minna.

Vastas e - kirjale 16.oktoobril kell 07.25. Päringu sisuks oli soov korraldada sündmust Pärnu Jahtklubis, broneerides üheks õhtuks terve restoran.
V milleks on käru vaja v millised puhastusaineid ja koristusvahendeid käruga transportima hakatakse v kas on piisavalt ruumi käruga liikumiseks.
Viimases lauses on tunda kerge üleolev ja noomiv toon, kuna klient ei ole tuttav kohviku menüüga ning lause lõpus on kasutatud ebasobivat tingmärki.

Viisa - , tolli-, tervisekontrolli jt formaalsusi tuleb minimeerida ning soodustada viisavabadust ja mis tahes tõkete kaotamist riikide vahel.
Vroomi teooriat on kritiseeritud seetõttu, et tasustamine sõltub juhist, mitte niivõrd alluvast ja et eeldatakse töötajate ratsionaalset käitumist.
Väljaspool hotelli on võimalik osaleda erinevatel kontsertidel ja kultuuriüritustel Haapsalu linnas ja väljasõitudel Läänemaa erinevatesse paikadesse.

Vastuvõtutöötaja on kohustatud tehingu autoriseerima kliendi juuresolekul ega tohi jagada korraga makstavat ostusummat mitme tehingu ja kviitungi vahel.
Võrdanalüüs on vahendiks, mille abil saab kehtestada sihtväärtused, prioriteedid ning operatsioonid, mis viivad konkurentsieeliste saavutamisele.
Vaikne ookean on kalarikas Mitmekesised kliimaolud võimaldavad kasvatada paljusid kultuurtaimi, millest tähtsamad on puuvillapõõsas ja kohvipuu.

Valgendavad komponendid on pesupesemisvahendites valge kanga jaoks, pleki eemaldajates ja valgendajates, et eemaldada plekke ja valgendada heledaid kangaid.
Varbla muuseum on loodud 2002. a. omaalgatuse korras ning tegutseb mittetulundusühinguna. Muuseumi asutajateks ja eestvedajateks on perekond Kask.
Vautšer – on dokument, mis tõestab, et külaline on maksnud teatud teenuste eest reisibüroole ja majutusettevõtte arvleb reisibürooga.

Visiooni sõnastamisest ehk uue juhina võiks järgida järgmisi samme: a) sõnastada organisatsiooni missioon, visioon ja strateegia (vähemalt esialgsed
Valik 1 - Energia paus 11.00 €/ in Šokolaadimüsli, maitsestamata jogurt, puuviljavalik, värskelt pressitud apelsinimahl, jäävesi,
Veiniturism on turismiliik, mille komponentideks on veini degusteerimine, tarbimine ja ostmine ning seda sageli veini valmistamise asukohas.

Vägagi oluline on hääl, selle tugevus, tempo, selge hääldamine – selle kõige jaoks on tähtis suu õige liigutamine ja õige hingamine.
Või rohkem on soodustus 20%. Majade hinnakiri: Jaanuar – aprill Mai - august September- detsember 1- magamistoaga puhkemaja 75€ 115€
Villa wessetis on kõik suurepärane, kuid kui ma tulen kallimaga romantikat otsima, siis vaevalt ma leian seda ööklubis või kuursaalis.

Veevoolul on tohutu jõud ja kui sa jääd puu taha kinni, on sul hetkega mitu tonni vett seljas ning sealt välja saada on võimatu.
Veevarud on aktuaalne teema ning tõsine probleem Lähis-Idas ja oluline aruteluobjekt nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil.
Välja registreerimine - kliendi arvete lõplik tasumine, siin on oluline kiirus ja täpsus! Küsida, kas külaline on rahul ja kas kõik õige.

Veerus kulud on välja toodud mõiste „laen.“ On selge, et 5000€ suuruse Starditoetusega maad ei osta ning hooneid ei püstita.
Veski - See tuuleveski on kolmest käesoleva sajandi esimesel poolel linna piirides töötanud tuuleveskist ainsana säilinud.
Vanuseliselt on keskuse andmete järgi kõige rohkem õnnetustesse sattunuid aastates 25-34, kes on just aktiivses elueas inimesed.

Viljandis on hulgaliselt puiesteid, mille laiaulatuslik istutamine algas 30-ndatel aastatel, kui linnapeaks oli August Maramaa.
Valik 4 - Vene paus 11.00 €/ in Heeringas röstleival, rosolje, seenepirukas, barankad, jõhvikajook, kohv/tee, jäävesi.
Vroom - Yetton-Jago nn. otsustuspuu teooria annab liidrile aga konkreetsed soovitused eri juhtimisstiilide rakendamiseks.

Viljandi juures on negatiivse poolena oluline see, et Viljandit kui kultuurpärandilist linna ei hoita enam nii palju pärandina.
Vallasisene teedevõrk on tihe, kuid probleemiks on tolmuvabade teede väike osakaal ja ühendusteed mõningate turismipiirkondadega.
Vaieldamatult on USA turism kodumaine - moodustades umbes 87%. USA lennutranspordi reorganiseerimine soodustab seda veelgi.

Veesisaldus 42 - 48%, soola 1-3%, rasva 3-50% (kuivaine kohta). Olenevalt valmistamise iseärasustele jagunevad järgmiselt:
Vallal on rohkelt loodusressursse, mis on meeldivaks ajaviitevõimaluseks ja vaatamisväärsuseks külastajatele.
Valmikute toiduks on peremeeste veri, mille saamiseks kirbud tema naha läbi hammustavad ja siis tekkinud augu kaudu imevad.

Võhandu on väga vaheldusrikka veepildiga olles ülem- ja keskjooksul kärestikuline ning alamjooksul vaga veega.
Valik 3 - Hispaania paus 7.50 €/ in Tapas serrano singiga, tapas lõhega, crema catalana, kohv/tee, jäävesi.
Võimlemissaal on loodud Sinule, kes sa hindad oma tervist, vaimset ja füüsilist tasakaalu, meelerahu ning mugavust.

Vahemere reostus on ka turistidele nähtav - prügi vedeleb populaarsemates randades ja sadamates läigivad õlilaigud.
Väiksem ajavahemik on kolm nädalat, mida tingis kolmekordne mahalõikamine kirikus kolmel järjestikusel pühapäeval.
Varbuse postijaam on ainus terviklikult säilinud postijaamakompleks Eestis - seda lihtsalt peab oma silmaga nägema.

Voldiku andmetel on Pärnu Jahtklubi restoranis 50 kohta, millele lisandub suvel väliterrassi näol veel 100 kohta.
Viljandis on 18 257 (Rahvastikuregistri andmetel seisuga 1. jaanuar 2015). (Viljandi linna arengukava 2013)
Vajavad remont - restaureerimist. Aknad on 2004.a. remonditud ja restaaureeritud ja osaliselt välja vahetatud.

Väljaminev turism - turismi liik, mis hõlmab riigi kodanike reisimist väljapoole oma elukohariigi territooriumi.
Vilsandi rahvuspark - 14. augustil 1910. aastal moodustati Vaika loodusreservaat, mis on Baltikumi vanim kaitseala.
Vastuvõtutöötajad on kohustatud külastajaid informeerima lisanduvatest tasudest hilisel väljaregistreerimisel.

Väljaregistreerimise faas – kiirus, täpsus, küsida inimeselt tagasisidet, kuidas meeldis, kas rahul, mida parandada.
V imemisvoolik - ja huulik, harjad puhastatakse v Puhtaveemahuti puhastaakse, masina kaaned jäetakse lahti
Varrest – töövahendi varre jämedus on sobiv, kui seta pole vaja töötegemise ajal pigistada.

Viibimisetapp - aeg, mil püütakse rahuldada kliendi soove , et klient oleks rahul, külastakse jälle.
Võrdlusanalüüsi aspektiks on aga see, et saadakse aru, kuidas teised ettevõtted oma kõrgema toimuvuse saavutavad.
Välisturism - välismaa elukeskkonnaga tutvumine, mis hõlmab sissetulevat ja väljaminevat turismi.

Vahepeal – kaasates töötajaid otsustamisse ja vajadusel võttes otsuseid vastu iseseisvalt.
Väravat on veel rekonstrueeritud 2003. aastal, kus parandati vahitornide katkised katusekivid.
Valik 2 - Eesti paus 5.50 €/ in Kiluvõileib, suupistepirukas lihaga, kohv/tee, jäävesi.

Viimased on segunenud varasemate regiooni asukatega moodustades tänapäeva Lähis-Ida rahva.
Võhandu jõgi on Eesti pikim, 162 km, mis algab Saverna küla lähistelt ning suubub Lämmijärve.
Vanausulised on need õigeusklikud, kes ei tunnista 17.sajandil Nikolai poolt algatatud reforme.

Varajane sisseregistreerimine – on 7.00- 14.00, see võib tähendada lisatasu, mis on reeglina 50% toa hinnast.
Veaolukorrad - Teenindusprotsessiga kaasneb hulk objektiivseid ja subjektiivseid mõjutegureid.
Värska kalmistul on peaaegu igal hauaplatsil pingid, mis enamjaolt ongi omane vaid Lõuna- Eestile.

Veelendlaste lend on hääletu ja kerge, nad teevad sageli pöördeid ja tiirutavad veepinna kohal.
Viksimine - õhtul annate mustad kingad ära ning hommikul saate läikivad ja puhtad vastu.
Virumaa rand on enamasti klibuline, vaid üksikutel lõikudel domineerib jämedateraline liiv.

Vaatamiseks on ka vana varemetest Balaclava küla, mille seinad on osaliselt merre ehitatud.
Võrdluseks on samal looduskaitsealal mõned kohad ka päris loomadest puutumatutena hoitud.
Võrumaa muuseum - Püsiekspositsioon annab ülevaate Võrumaa ajaloost, kiviajast tänapäevani.

Võõrandumine on tihedalt seotud usaldamisega – jaotav mõttelaad ei pea usaldust tähtsaks.
Visioon on ebareaalne. Ettevõtte missioon on hea kuigi tahaks sinna juurde täiendust.
Võimsaim kindlustus - kompleks, mille ümber hakkas kasvama ka kaupmeeste ja käsitööliste asula.

Valmistamise aeg ehk kääritamine juustukeldris ning igasugused lisandid (nt paprika, pähklid
Värava kohal on puidust nimetahvel, kuhu on raiutud majutusettevõtte nimi ja loomisaasta.
Veiniturism on turismiliik, mille osadeks on veini degusteerimine, tarbimine ja ostmine.

Volikogu koosolek on augustis ja kui sealt saadakse heakskiit, võib võistlus sügisel alata.
Võrumaale on omased laadad, neist tuntumaks võib pidada Hauka laata koos romuralliga.
Valgendamine – märgiks on kolmnurk Tähend CL kolmnurga sees lubavat eset valgendada.

Valmimisaeg on üsna lühike (10 päeva), rasvasisaldus 60%, seistes muutub tugevamaks.
Veekann on alumiiniumist ning seda võib puhastada pehme harja või puhastuslapiga.
Või kt - s seda vaja joonistada pole osata, aga selgitada, millega on tegu, küll.

Voodikohta - 22 kahekohalist tuba, 2 kolmekohalist ning peretuba neljale inimesele.
Valikus on erinevad jäätisesordid, mis kõik on meie köögile väga omased.
Veeta koristamine - objektile ei võeta kaasa ämbrit veega vaid ette valmistatud lapid.

Vähesed rannad on erarannad. Oaasid on rohelised, palmipuude, muru ja lilledega alad.
Valikus on näiteks linnasejäätis, murelisorbee ja kitsepiimajogurtisorbee.
Võitlus seksiturismiga on sama nagu DonQuijote võitlus tuuleveskitega, mis kunagi ei lõpe.

Varemete keskel on lava, kus suvel võimalus vaadata vabaõhuetendusi- ja kontserte.
Viirus on aktiivne ainult peremeesrakus ja paljuneb vaid elusates rakkudes.
Võtteplatsideks on elusloodus või mingid külad, kuhu nüüd meelitatakse turiste.

Vaatamiseks on lausa loodud kindlasti Piusakoopad, pühajärve järve ümbrus.
Vaatamisväärsusteks on veel nt Mooste käsitookoda (ehk ämblikumaja) ja viinavabrik.
Vahemeres on rõhk pigem majanduslikum arengul kui keskkonna säästmisel.

Veinikeldris on võimalik erineva tasu eest maitsta kõiki Põltsamaa veine.
Veinikultuur on Jaapanis veel väga noor ja kange alkoholi tarbimine väike.
Väljaminev turism on riigi residentide reisimine väljapoole riigi territooriumi.

Vastuvõtulett on esimene osakond, kellega külaline hotelli saabudes kohtub.
Väljak on kujundatud sellele ajastule kohaselt pidulikuks ansambliks.
Võimaluste juures on kõigi vajalike ekspertide palgal hoidmine üle jõu käiv.

Võrreldes lääne - Euroopaga on transpordivõimalused ning kvaliteet kehvemad.
Võrreldes usa - d kogu Euroopaga toimub USA-s tunduvalt vähem konverentse.
Valik 5 - Lihtne paus 2.00 €/ in Mahlavalik, kohv/tee, jäävesi.

Varbuse postijaam on ainus terviklikult säilinud postijaamakompleks Eestis.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Veini puhul on kõige olulisem liigitamine marjasordi järgi, suhksusisalduse või kasvukoha pinnase kvaliteedi alusel. Peale tavaliste veinide, leidub veel vahuveine, kuhu on kunstlikult gaasid sisse lisatud ning šampanjasid, kuhu on mullid looduslikult sissetekkinud.
Veinipiirkonnad on Bordeaux, Burgundia, Champagne, Alsace, Rhone ja Loire.

Välisturistidest tartus - puhkusereisil 49% 26% - tööreisil 44% 68% - muu 7% 6%
Väljapanek on neist viies: elumajas, kõrvalhoones, aidas ja tallis.
Väimela on siis see koht, kus asub Võrumaa kutsehariduskeskus.

Võrgustikud on kujunenud heaks võimaluseks tegeleda mereturismiga.
Vanalinn on rahulik koht mitmete kirikutega ja lossivaremetega.
Valimiskorra kohta ehk kuidas valida enda jaoks meelepärane toiduvalik.

Veetorn on jäänud Viljandi linnasilueti lahutamatuks osaks.
Väljumine helsingi - Osaka AY077/JL5074 /17:20-8.55, kestus 9h ja 35 min
Vaatluse alla on võetud üks valge ja üks mustanahaline jooksja.

Veiniturism on maailmas üks kiiremini arenevaid turismiliike.
Võrkpall on väga populaarne nii naiste kui ka meeste seas.
Väärtuslikuks – seda nimetatakse uudisekünnise ületamiseks.

Vanadekodus on see alati parem variant, kui mõni trepiaste.
Veelendlane on Eestis looduskaitse all alates aastast 1958 .

Väljumine tallinn - Helsingi.AY3926/14:45-15:20, kestus 35 minutit
Valgendajate kasutamine on vajalik, et tekstiilid näeksid head välja.
Vereringe - ja perifeerse närvisüsteemi vaevuste puhul.

Viskoos on oma omadustelt puuvillale väga lähedane.
Varrega töövahendid on alati ergonoomilisemad kui ilma varreta.

Viimase puhul on tooraine tulnud kohalikust Tubri talust.
Viljandis on ka mõningaid puudusi turismivaldkonnas.

Võtmekontroll on üks osa kliendi turvalisuse tagamisest.
Väljaregistreerimise aeg on mõnikord reisigruppidele liiga varane.
Vedelike imemiseks on masinaga kaasas kummiliistudega otsik.

Veaolukorras on oluline osata püüda ise lahendada.
Vaatamisväärsusi on väga palju erinevates osariikides.

Varasemail aegadel on mitmel pool vanemad kihlanud lapsi.
Viimane nimetatutest on väga soositud ameeriklaste hulgas.
Võimalusi ranna - , loodus- ja perepuhkuse veetmiseks.

Varssav on olnud Poola pealinn 16. sajandist.
Viljandi muuseumis on võimalik näha Ordulossi maketti.
Väljapoole euroopat ehk siis kaugematesse sihtkohtadesse.

Viroloogia on teadusharu, mis uurib viiruseid.

Vähemohtlikud on vesialusel valmistatud tooted.
Välishindamine ettevõttes – toimub juulis või augustis13

Vahepeal on teinud turism suure pöörde.
Värvilahendused on vägagi sobilikud, lihtsad ja

Viimaste aastatega on Põlvamaa paljuski arenenud.
Vahendiks on Calgonit (pestakse 65C või
Valdkond on ka käitumishäired koolis.


Valgendajad on müügil vedeliku näol.
Viiskümmend aasta on tõenäoliselt jõhkrad.
Viibija - külaline ei lahku täna


Vip - Very important person.

Vabatahtlike aeg – tasuta ja piiramatu

Vee pinnal on justkui pingul kile.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Vastutustundlik turism – turism, mis maksimeerib kohaliku kogukonna kasu ja minimeerib negatiivseid sotsiaalseid või keskkondlikke mõjusid, aitab kohalikel inimestel säilitada habrast kultuuri, kombeid ja liike.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Valgala pindala on 422 km2. Kolmas matkamiskoht on Ermistu järv asub Pärnu maakonna loodeosas Tõstamaa valla lääneosas Tõstamaa alevikust umbes 2 km põhja pool.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Väikesadamate ülesanne on ka rannakülade elulaadi ja kultuuripärandi säilitamine ning rannikuturismi arendamine.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto