Sõnu seletav sõnaraamat

Võnkumine on liikumine, mis kordub 0 kindlate ajavahemike järgi (kas täpselt või ligikaudu). Perioodilist liikumist, mille korral keha nihkub tasakaaluasendist järgemööda perioodiliselt kord ühele - kord teisele poole, nimetatakse võnkliikumiseks ehk võnkumiseks. Võnkumisi, mis tekivad süsteemis pärast selle tasakaaluasendist väljaviimist süsteemi sisemiste jõudude mõjul, nimetatakse vabavõnkumisteks.
Võnkumine on sumbumatu. • ISEVÕNKUMINE – esineb võnkesüsteemides, kuhu kuulub ka energiaallikas, millest saadava energiaga kompenseeritakse võnkumise energia teisteks energialiikideks muundunud osa. Amplituud ei muutu ajas – sumbumatu võnkumine.
Võnkumine on perioodiline liikumine ajas ja ruumis tasakaalupunkti ümber Kui elastse keskkonna osake panna võnkuma, siis osakeste vaheliste elastsusjõudude tõttu kandub võnkumine üle naaberosakestele, sealt omakorda järgmistele osakestele.

Võnkumine – liikumisviis kus keha läbib perioodiliselt ühtesid ja samu asukohti Sunnitud võnkumine – võnkumine mida põhjustab perioodiliselt mõjuv välisjõud Vaba Võnkumine - võnkumine mis toimub ilma välise jõu mõjuta
Võnkumine - on liikumine, mis kordub perioodiliselt edasi­tagasi sama trajektoori mööda, võnkumised võivad olla  vabad, sunnitud, sumbumatud ja sumbuvad. Laineteks nimetatakse võnkumiste levimist ruumis.
Võnkumine – keha perioodiline edasi tagasi liikumine tasakaaluasendist ühele ja teisele poole. (pendel, kiik) Harmooniline võnkumine – võnkumine, mida Saab kirjeldada sin/cos funkts abil.

Võnkumine - Võnkumine ehk võnkliikumine on laias tähenduses mistahes protsess, mis on iseloomustatav mingi parameetri või suuruse täpselt või ligikaudselt korduva perioodilise muutumisega.
Võnkumine on näiteks laelambi kõikumine pärast tasakaalust väljaviimist , vee loksumine ämber ja käe liikumise saagimisel. Veel erastatakse teineteisest kulgevat ja pöörlevat liikumist.
Võnkumine on selline perioodiline liikumine, mille korral keha liigub mööda sama trajektoori edasi-tagasi. Seega võnkumisel muutub pidevalt kiiruse väärtus ja suund.

Võnkumine - ehk võnkliikumine ehk ostsillatsioon on keha, aine või välja mingi omaduse ko rduv pidev muutumine tasakaaluolekust ühele ja teisele poole.
Võnkumine on perioodiline liikumine mis kordub võrdsete ajavahemike tagant, kusjuures keha läheb esialgsesse asendisse tagasi sama teed mööda.
Võnkumine on perioodiline liikumine, mis kordub võrdsete ajavahemike tagant ja esialgsesse asendisse läheb keha sama teed mööda tagasi.

Võnkumine – liikumine, mis kordub võrdsete ajavahemike tagant, kusjuures esialgsesse asendisse läheb keha sama teedmööda tagasi.
Võnkumine - nimetatakse perioodiliselt (võrdsete ajavahemike tagant) korduvat liikumist, mis toimub edasi- tagasi sama teed mööda.
Võnkumine on sumbumatu. 6. Lihtsaimat süsteemi, milles saavad toimuda elektromagnetilised vabavõnkumised nim võnkeringiks.

Võnkumine on perioodiline (korduv) liikumine, mille korral impulsi (liikumishulga) ja energia levikut ei toimu.
Võnkumine - Liikumine , mis kordub võrdsete ajavahemike taga ja toimub edasi tagas sama trajektoori mööda.
Võnkumine on keha perioodiline edasi-tagasi liikumine tasakaaluasendist kord ühele, kord teisele poole.

Võnkumine on liikumine, mis kordub perioodiliselt edasi-tagasi sama trajektoori
Võnkumine – muutub millegi asend või kuju perioodiliselt n.ö edasi tagasi.
Võnkumine - perioodiline liikumine, mis toimub ümber mingi tasakaaluasendi.

Võnkumine on liikumine, mis kordub perioodiliselt ja samal trajektooril.
Võnkumine - nim liikumist, mis kordub ajas täpselt või ligikaudselt.
Võnkumine – on vahelduva suunaga liikumine tsakaaluasndi ümber.

Võnkumine on keha perioodiline liikumine tasakaaluasendi ümber.
Võnkumine – üks osa perjoodiliselt korduvatest liikumistest.
Võnkumine on muutuv liikumine ja seepärast seotud jõududega.

Võnkumine - liikumine, mis kordub kindla ajavahemiku järel
Võnkumine - Liikumine kordub võrdsete ajavahemike tagant.
Võnkumine on ühe osa korduvatest perioodiline liikumine.

Võnkumine - keha liikumine kordub teatud ajavahemikes *
Võnkumine - ühe osa perioodiliselt korduv liikumine.
Võnkumine - perioodiliselt korduv liikumine.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto