Sõnu seletav sõnaraamat

Väärtushinnangud on tavapärased, suunatud ainelisele tarbimisele. Sobivad ametid: metsavaht, tehnoloog, kaevur, trükkal, torude paigaldaja, helitehnik, laevamehhaanik, keevitaja, mööblitisler, lendur, masinist, rätsep, postiametnik, kokk, pagar, laohoidja, telefonimontöör, müürsepp, laborant, filmioperaator jne 2. Intellektuaalne isiksustüüp  Analüütiline, teadmishimuline, kritiseeriv, tunnetuslik, võimekas, mõtisklev, keskendumisvõimeline, sõltumatu, vähenõudlik.
Väärtushinnangud on üldised tõekspdamised, mis juhivad tegevusi ja otsustusi erinavates situatsioonides, st väärtushinnangud on teatud seisundite eelistamine teistele.
Väärtushinnangud on muutunud. Kõigile ühtselt sobivaid laiatarbekaupu ja –teenuseid ei taheta. Inimkond otsib individuaalsust ja personaalsust, mistõttu tuleb inimeste soovide teada saamiseks ja nõudlusele täpseks vastamiseks muuta ka teenuse disainimise tehnikad taas heuristikapõhisteks, nagu näha jooniselt 4. (Martin 2004)

Väärtushinnangud on need, millest sõltuvalt kujunevad meie motiivid siin maailmas tegutsemiseks. Kartus langeda kategooriasse, millele tänapäevases tähenduses sobib kõige paremini ilmselt nimetus “luuserid”, võib meiega igapäevaselt vägagi ahistavalt kaasas käia – kas tunnistame seda enestele või mitte.
Väärtushinnangud on organiseeritud reeglid otsuste tegemiseks, konfliktide vältimiseks jne. Mis on hea, mis on halb? õige ja vale? Nt. Skandinaavias (Norra, Rootsi, Taani) toimib nn. Iante seadus, mis rõhutab et sa pead olema tagasihoidlik ja sa oled teistega samaväärne.
Väärtushinnangud on tuletatavad sellest, mida inimene tegelikult usub (Parman 1998). Pere väärtustel on kaks tahku: üks neist on väärtus, mis seisneb peres, ja teisest küljest on pere ka ise loomas oma väärtusi.

Väärtushinnangud - üldised tõekspidamised, mis juhivad tegevusi ja otsustusi erinevates situatsioonides. Sisaldavad hinnangulist elementi, mis näitavad indiviidi arusaama heast, õigest ja soovitavast.
Väärtushinnangud on imperatiivse iseloomuga, sest need sisalduvad põhiseaduses – põhiseadus on kirjasolev mastaap, mis tähendab otsustamise juures tuge, millele viidata ja millega ennast siduda.
Väärtushinnangud on erinevad. Mõni lepib sellega, et mees käib kaugel tööl ja vahel tuleb koju ja ütleb, et ma armastan sind, mõni aga tahab igapäevaselt õrnust ja hellust

Väärtushinnangud on inimkonna ajaloos läbi teinud suured muutused ja need on tugevasti seotud ühiskondliku arengutasemega ning valitseva ideoloogiaga.
Väärtushinnangud – teadusliku meetodi üks alustugesid on püüe olla väärtusneutraalne, st vaba uurija isiklikest väärtushinnangutest.
Väärtushinnangud on võivad küll olla sarnased, kuid paiknevad need siiski igaühel erinevas järjekorras.

Väärtushinnangud - üldised tõekspidamised, mis juhivad tegevusi ja otsustusi erinevates situatsioonides.
Väärtushinnangud on üldised tõekspidamised, mis juhivad tegevusi ja otsustusi erinevates olukordades.
Väärtushinnangud - meeskonnatöö,osavõtt igasugu üritustelt ja võistlustest, kord

Väärtushinnangud on aidanud tal valikuliselt tõlgendada oma sobivust teiste hulka.
Väärtushinnangud - määravad, kas teatel on saaja jaoks üldse mingit tähtsust.
Väärtushinnangud on aluseks otsuste tegemisele ja sanktsioonide rakendamisele.

Väärtushinnangud on igal perel erinevad, oleneb mida keegi oluliseks peab.
Väärtushinnangud – inimeste suureks eristajaks.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Väärtushinnangud – mis on tähtis ( pere või töö, tõde või valetamine). • Traditsioonid – kas need püsivad või lastakse neil hääbuda.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto