Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Uuringute andmetel on õpilaste tervis halvenenud ning linnastumisest tingitult on levinud ebatervislikud toitumisharjumused, nagu sagedane kiirtoidu valik, liigne rasvase ja soolase söömine, vähene kiudaineterikka toidu söömine jm. Linna kiire eluviisiga käib kaasas valmistoidu ostmine kauplustest, milline on tihtipeale pikema säilivusajaga, tugevasti läbikuumutatud. Kartuli asemel kasutatakse põhitoiduna üha sagedamini riisi ja makarone, lapsed eelistavad magusaid jogurteid tavalise lehmapiima asemel.
Uuringutega on siiski 45 kindlaks tehtud, et väited kurjategijate erilistest füüsilistest joontest, mis eristaksid neid kõigist teistest inimestest, on põhjendamatud. Kurjategija formeerub ühiskonna tüüpilistes tingimustes, mis sisaldab õiguskuulekaid inimesi rohkem kui kurjategijaid. Keerulised majanduslikud tingimused, omavoli ja seadusetuse lokkamine mõjutavad negatiivselt nii sotsiaalset olmet kui ka inimeste psüühikat.
Uuringutest on   välja   tulnud   (Kooskora   jt   2005),   et   ettevõtete   juhid  kipuvad ära unustama lihtsa tõsiasja, et enam ei ole peamine väärtus seadmetes, masinates ja hoonetes,  vaid   hoopis   ettevõttes   töötavates   inimestes,   nende   oskustes,   teadmistes   ja   kogemustes,   ettevõttes  olemasolevas intellektuaalses ning sotsiaalses kapitalis.

Uuringute alusel on leitud, et efektiivse elektriuimastuse teostamiseks tuleb esimese sekundi vältel anda voolutugevus 1,25 A, praktikas nõuab see pinget vähemalt 250 V (optimaalne 300 V). Troegeri järgi peaks vooluhulk olema mitte üle 15 C (kulon). Näiteks annab uimastamine voolutugevusel 1,3 A 8 sekundi vältel vooluhulga 10,4 C. Vooluhulk üle 16 C mõjutab liha kvaliteeti negatiivselt.
Uuringutest on ilmnenud, et õietolmu levik sõltub väga paljudest konkreetsetest teguritest – põllu suurus, maastiku mosaiiksus, tuuled, õhuvoolud, linnud, putukad, ilmastikutingimused jne. Geneetiline ebastabiilsus Mõned teadlased väidavad, et geneetilise modifitseerimise tehnoloogia iseenesest suurendab horisontaalset geenisiiret ja rekombineerumist.
GMO
Uuringutest on selgunud, et sotsiaalsetel suhetel on tugev mõju inimese vaimsele seisundile. Väheste sotsiaalsete kontaktidega inimesed on teistest madalama enesehinnanguga ja tulevad oma eluga raskemini toime (Yur'yev, 2012). Interneti mittekasutamine halvendab inimeste toimetulekut tänapäevases uhiskonnas ̈ ka teenuste kättesaadavuse osas.

Uuringute kohaselt on kõige paremaid akadeemilisi tulemusi saavutanud autoriteetsete ehk demokraatlike vanemate lapsed ning küllaltki rahuldavaid tulemusi autoritaarsete vanemate lapsed. See-eest leebete ja järeleandlike ning osavõtmatute vanemate laste akadeemilised saavutused on peamiselt rahuldavad kui mitte negatiivsed.
Uuringute tulemusena on selgunud arvukalt südame- ja veresoonkonnahaiguste riskifaktoreid: vanus, sugu, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase veres, suitsetamine, alkoholiliigtarvitamine, suhkru tarvitamine, perekonna ajalugu, ülekaalulisus, vähene füüsiline aktiivsus, psühholoogilised tegurid, diabeet, õhusaaste.
Uuringute raames on luubi all impordi ja ekspordiga kaasnev keskkonnakoormuse ümberjaotus. Riikide ökojalajälge hinnates arvestatakse kindlasti väliskaubandusinfot: riiki imporditud hüved suurendavad ja riigist eksporditud hüved vähendavad riigi ökojalajälge. Eesti koht maailmas

Uuringute plaan - IV visiit Anda ülevaade teostatud uuringutest ja testidest Püüda välja tuua oletatav põhjus Kui põhjus ebaselge ja laparoskoopia teostamata - laparoskoopia Selgitada detailselt raviplaani (selle pikkust, sellega seotud ebamugavusi, võimalikke kõrvalnähte jne)
Uuringute plaan - III visiit Ülevaade teostatud uuringutest Kui HSG/HyCoSy ei ole normis - laparoskoopia, hüsteroskoopia Kui spermogramm 2 korda ei ole normis - androloog Kui PCT ei ole normis - korrata + ovulatsiooni ajastamine Kui anovulatsioon - CC (clomifene citrate)
Uuringutega on tõestatud, et noorukid mitte ainult ei taastu, vaid ka ehitavad ja loovad uusi ajustruktuuri osi. See on tegelikult suur töö. Sellepärast ongi noortel vajalik puhata. Kahjuks ei taha noored aga endale ja oma aju puhkamisele eriti aega võtta.

Uuringute kohaselt on kanepi kuritarvitajatel depressiooni tunnuseid neli korda sagedamini kui inimestel, kes kanepit ei tarvita. Depressioonist võivad omakorda areneda eri psühhosomaatilised häired, näiteks eespool mainitud ärevushäired jne.
Uuringute käigus on leitud, et lastel, kelle emadel oli raseduse ajal magneesiumipuudus, on suurem risk insuliiniresistentsusele, metaboolse sündroomi tekkeks, kalduvus rasvumisele ning suurem risk haigestuda südame-ja veresoonkonnahaigustesse.
Uuringutest on selgunud, et 70% naistel ei põhjusta abort mingeid psüühilisi häireid, 20% kannatab kergema depressiooni all ning 10% juhtudest võib tegemist olla mitu kuud kestva depressiooniga ning hõlmata ka süü- ja kahetsustunnet.

Uuringutest on selgunud tõsiasi, et kui ühe ajupoolkera esmane visuaalne korteks saab kahjustatud, siis sellisel juhul jõuab info ( ehk impulsid ) talamuse lateraalse põlvkehalt otse kõrgematesse visuaalsetesse keskustesse.
Uuringutest on selgunud, et emakeele rääkijad teevad oma kõnes sageli selliseid korrektuure, kui räägivad inimestega, kelle jaoks on tegemist võõrkeelega – ent harvemini siis, kui neil on vestluspartneriga ühine
Uuringutest on selgunud, et teenuse tähtsamad tegurid on: usaldusväärsus, lühike tellimistsükkel, ettenägematule juhtumile reageerimisvõime ja paranenud kontaktid klientidega. Madalam hind ei olnud peamine tegur.

Uuringutele tuginedes on muuhulgas jõutud ka järeldusele, et prokuratuuri kõige suurem sõltumatus on tagatud siis, kui prokuröride ametisse nimetamist ja edutamist, vastutusele võtmist ja vastutust kont- rollib kohtuvõim.
Uuringutega on tõestatud, et vanematelt kanduvad lastele edasi hoiakud abielu suhtes. Vanemate abielu mõjutab laste tulevikku järgmiselt- hariduse, abiellumise ja laste saamise kohapealt ja eluplaanide tegemises.
Uuringute meetoditest on kasutatud finantsstabiilsuse reitingu skoori meetod ning selle tulemuste võrdlemiseks olid kasutatud diskriminantanalüüsil põhinevad Altmani Z-seisu võrrand, ning Springate´i mudel ja T-mudel.

Uuringutest on selgunud, et põhjavee kvaliteedi halvendajaiks on kaevanduskäikudesse valguv vesi, mis kontakteerub käikude loomisel sulfiidsetest mineraalidest moodustunud sulfaatidega, muutub joogikõlbmatuks.
Uuringutest on ilmnenud, et õietolmu levik sõltub väga paljudest teguritest – põllu suurus, maastiku mosaiiksus, tuuled, õhuvoolud, linnud, putukad, ilmastikutingimused jne. (Eestimaa Looduse Fond 2006.)
Uuringute plaan - II visiit Ülevaade ja interpretatsioon: hormonaalsetest uuringutest - vajadusel lisaks hormoonuuringuid (hüpotaalamus, hüpofüüs, ovaariumid, neerupealis ja kilpnääre) basaalne temperatuur

Uuringute põhjal on osalevad alluvad tavaliselt enam rahul nii oma töö kui ülemusega. Selle tulemusena vähenevad konfliktid ja stress, tunnustatakse asutuse eesmärke ja seistakse vähem vastu muutustele.
Uuringute andmetel on leitud, et sotsiaalselt haavatavate gruppide terviseprojektides saavutatakse strukturaalsete muutustega paremaid tulemusi kui käitumuslike lähenemistega (Link and Phelan, 1995).
Uuringutest on selginud , et kui osoonikiht hõreneb väheneb 1% võrra, siis UV-kiirguse intensiivsus tõuseb 2% võrra ja see omakorda tõstab nahavähki haigestumise tõenäosust 4% võrra.

Uuringute ajendamine – kui uus teooria tekib, hakatakse kindlasti seda uuringutega järgi katsetama. Kui keegi selle põhjal uurimusi tegema ei hakka, siis pole järelikult tegemist eduka teooriaga.
Uuringute plaan - PCT Eesmärk: Hinnata aktiivselt liikuvate spermatozoidide arvu kaelalimas Hinnata spermatosoidide vitaalsust ja käitumist kaelalimas Tähtis: ajastamine; interpretatsioon
Uuringute kohaselt on teada, et sagedased on olukorrad, kus teenindaja lakkab kliendiga tegelemast ja lisa pakkumast niipea, kui viimane on öelnud, et ostab käesoleva toote või teenuse.

Uuringute tulemusel on jõutud järeldusele, et kolinergilise süsteemi häired ei ole otseseks Alzheimeri tõve põhjuseks, vaid pigem on nad laiaulatusliku ajukoe kahjustuse tagajärgeks.
Uuringuteks on loodud Tartu Observatooriumi astrofüüsika osakond, kuhu kuuluvad: 1. Tähefüüsika töörühm 2. Teoreetilise astrofüüsika töörühm 3. Teleskoopide töörühm
Uuringute põhjal on tehtud kindlaks, et must karvkatte värvus tuleneb mutatsioonist, mis kandus üle kodukoertelt. Täiesti valge karvkate on sagedaseim põhjapoolsetes piirkondades.

Uuringutega on tehtud kindlaks, et poisslaste homoseksuaalsuse tunnistamine isale on märgatavalt raskem ning nende reaktsioon on negatiivne ja võib ulatuda isegi vägivallani.
Uuringutega on näidatud inhibeerivat toimet Borrelia burgdorfer´i (Lyme´i tõve ehk puukborrelioosi tekitaja), Mycoplasma hominis´e ja Chlamydia trachomatis´e suhtes.
Uuringutega on siiski kindlaks tehtud, et väited kurjategijate erilistest füüsilistest joontest, mis eristaksid neid kõigist teistest inimestest, on põhjendamatud.

Uuringutega on jõutud järeldustele, et kompaktse linnaga ei kaasne alati autokasutamise vähenemist, mida on peetud selle linnamudeli oluliseks positiivseks küljeks.
Uuringutest on välja tulnud, et vaimne vägivald on levinum just tüdrukute seas ning poisid eelistavad pigem kaklemist ning muid füüsilise vägivalla viise.
Uuringute käigus on leitud ka seda, et kui laste ja vanurite nahal kasutada mineraalõlisid suures koguses, võivad need tekitada kopsupõletiku taolise seisundi.

Uuringute tulemusel on selgunud, et lapse arenguliste erivajaduste esmase märkajana on esikohal lapsevanem, seejärel lasteaia õpetaja, tunduvalt harvem perearst.
Uuringutest on selgunud, et 40% algkooli õpilastest on õppinud arvutis kui arvutilaud ja -tool on valesti ja seetõttu on nende kehahoid muutunud valeks.
Uuringutega on tõestanud, et lühikeste ja jäikade lihaste puhul kasvab järsult vigastuste oht. Selleks et säiliks hea tervis ning enesetunne, on vaja

Uuringutest on selgunud, et soomlased on turistide arvu poolest rohkearvuliseim külastajaskond, kes igal aastal oma ostudega riigi rahakotti täiendavad.
Uuringutel on selgunud , et seda tõve põdevatel inimestel on alumiiniumiühendite sisaldus kaks kuni viis korda kõrgem, kui normaalseks peetakse.
Uuringut on kritiseeritud, muu hulgas seatud kahtluse alla kaksikute liigi määramise täpsus ja viidatud liiga väikesele katseisikute arvule.

Uuringute käigus on pööratud erilist tähelepanu kanepivilla taastuvatest toorainetest toodetud väga kvaliteetse soojustusmaterjali ökoloogilistele
Uuringutega on tõestatud, et varases eas paljajalu käimine soodustab beebi jalgade õiget arengut ning samuti üldist lihaste kasvu ja arengut.
Uuringute põhjal on jõutud tulemuseni, et žeste saab liigitada järgmisel moel: kaasasündinud, geneetilised, omandatud ja kultuuriliselt tingitud.

Uuringute põhjal on selgunud ka tõsiasi, et epiduraalanalgeesiat kasutades on tõusnud vaakumekstraktsiooni kasutamise ja keisrilõigete sagedus.
Uuringute käigus on kindlaks tehtud, et Põrguhaua piires on aluspõhja Devoni liivakivid umbes 30 m sügavuseni pihustatud lahtiseks liivaks.
Uuringute põhjal on selgunud, et nii võimekus, huvid, sotsiaalne hoiak kui ka isiksuse omapärad on tugevasti mõjutatud genotüübi poolt.

Uuringutega on kindlaks tehtud, et lastel, kes kasvavad vägivaldses peres, on vägivaldse peremudeli edasikandumise tõenäosus suur.
Uuringutest on selgunud, et paljud inimesed töötavad pidevat ebamugavustunnet või isegi tervisehäireid tekitavas keskkonnas.
Uuringutega on kindlaks tehtud, et haiguste ja tervisehäirete risk kasvab hüppeliselt, kui regulaarselt ületada riskipiire.

Uuringutest on selgunud, et paljud lapsevanemad ei ole rääkinud lapsele õigel ajal seksist ja kõigest sellega seonduvast.
Uuringute tulemused on kasutatavad ka avariidest põhjustatud keskkonnareostuse ulatuse määramisel ja saasteallikate tuvastamisel.
Uuringute kohaselt on kanepi kuritarvitajatel depressiooni tunnuseid neli korda sagedamini kui inimestel, kes kanepit ei tarvita.

Uuringutel on selgunud lisaaine häiriv mõju närvirakkude talitusele, olles ühtlasi käitumishäirete põhjustajaks.
Uuringute käigus on avastatud vähem suurrakke nägemis- ja kuulmisjuhteteedes ning teatud ajuosade proportsioonide muutust.
Uuringute kohaselt on suurem tõenäolisus, et inimesel tekib alkoholisõltuvus, kui nad hakkavad alkoholi tarbima noorelt.

Uuringute teostamiseks on väga oluline tagada patsiendile privaatsus, seda eriti EKG puhul, kus patsiendi ülakeha on paljas.
Uuringute alusel on kindlaks tehtud, et mõõdukas alkoholi tarbimine ei ole erektsioonihäire oluline riskifaktor. (9)
Uuringute põhjal on tehtud järeldusi, et tooted on väärtust tootvas faasis kõigest 0,05 – 5% kogu läbimisajast.

Uuringutest on selgunud, et tulevik on üsna tume ja hullemaks läheb, kui midagi ei parane – globaalne õudus.
Uuringute põhjal on leitud, et 30-45% naistest on lapse-või noorukieas langenud seksuaalse väärkohtlemise ohvriks.
Uuringute läbiviimine ehk sotsioloogia kui teadus ja sotsioloogia meetodid, kuna need teemad võtsime ka loengutes läbi.

Uuringutega on teada saadud, et igapäevane seleeni toidule lisamine vähendab ohtu vähki surra poole võrra.
Uuringutest on selgunud, et beebi tunneb ära ema südamelööke, rahunedes kõige kiiremini just ema süles.
Uuringute järgi on püsijma jäänud demokraatiaga riikide SKT elaniku kohta olnud vähemalt 6000 USA dollarit.

Uuringutele tuginemises on ka nõrgad kohad, sest kõikidest maakeral elanud organismidest ei ole fossiile säilinud.
Uuringut on hea teostada videomaterjali põhjal, mis jäädvustab inimesi sundimatutes olukordades.
Uuringutest on aga selgunud, et eestlased on poliitika suhtes passiivsed ja kodanikualgatust on vähe.

Uuringutega on võimalik HER2 avaldumist määrata ja tulemustest lähtuvalt sobivat ravi määrata.
Uuringutest on selgunud, et kõige suurema riskiga on putukate tõrjumiseks mõeldud fenitrotioon.
Uuringute järgi on tegemist bioakumuleeruva ainega, mis jääb pidama rasvkudedesse ega lagune seal.

Uuringute põhjal – juhile on omane kõrge võimuvajadus A. Maslow – Vajaduste hierarhia teooria
Uuringute tulemusena on poorbetoon tunnistatud ülalnimetatud saasteklassifikatsiooni parimasse klassi.
Uuringute tulemustest on selgunud, et elu jooksul on alkoholi tarbinud 87 protsenti siinsetest noortest.

Uuringute põhjal on selgunud, et käsitöölised on oma tööga rohkem rahul kui liinitöötajad.
Uuringute tüübid - Teoreetiline uurimus, empiiriline uurimus, rakendust loov ehk arendusuurimus.
Uuringutega on kindlaks tehtud, et suurem osa kontaktnakkustena levivatest infektsioonidest

Uuringute andmetel on Eestit enda kodumaaks pidavate inimeste osatähtsus suurem nooremate seas.
Uuringute raames on kasutatud suhteliselt laia e-õppe definitsiooni: „e-õpe on info- ja
Uuringute tulemused on näidanud, et üle 70% inimeste haigustest tulenevad toitumisvigadest.

Uuringutest on ka täheldatud, et lapseeas on tüdrukutel tasakaal pisut parem kui
Uuringutest on selgunud, et tihti on loova juhtimise õhkkond natuke mänguline.
Uuringute tulemusena on leitud kindel seos süsivesikute tarbimise ja loote kaalu vahel.

Uuringute mõjul on tekkinud ohviriabi liikumisi, mis pakuvad tuge kannatanule.
Uuringute tulemusena on selgunud, et ka haloonidel on osoonikihti kahjustav toime.
Uuringute järgi on kindlaks tehtud, et vanakeste suurim hirm on üksindus.

Uuringute kohaselt on kaugtööd kasutanud 22 % küsitletud ettevõtetest.
Uuringute käigus on leitud viis erinevat reklaamimise viisi internetis.
Uuringutega on kindlaks tehtud ligikaudu 24 000 liigi esinemine.

Uuringute järgi on õhu üldine kvaliteet linnas siiski paranenud.
Uuringutega on selgunud, et Halimeda kasvab väga kiiresti,
Uuringute alustamine – tutvumine kirjandusega ja andmebaasidega.

Uuringute põhjal on oletatud ka väikeaju arengu häiret.
Uuringute liigid on kirjeldavad ja analüütilised.

Uuringutel on saadud huvitavaid tulemusi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun