Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Uurimisobjektideks on nii mikromajandustasand (nt ettevõtte või inimese käitumine) kui ka makromajandustasand (nt tööpuuduse ja inflatsiooni prognoosimine). Majandusteadusest saab ökonomeetria teoreetilised seosed, matemaatiliste meetodite abil teoreetilised seosed esitatakse ja lahendatakse analüütiliselt, statistiliste meetodite abil ning olemasolevatele andmetele toetudes hinnatakse neid seoseid kvantitatiivselt.
Uurimisobjekt on keele variatiivsus. 8.psühholingvistika käsitleb keelt osana üksikisiku mõtlemisest ja käitumisest ning uurib, kuidas inimene õpib keelt ja modustab oma mõistesüsteemi.
Uurimisobjekt on inimene tema ühiskondliku olemise eri vormides ja ilmingutes, seega peab olema ka keel mitmemõõtmeline, nt sõnas „kuritegu“ põimub vähemalt kolm dimensiooni: materiaalne (tegu kui nähtus), aksioloogiline (teatavast väärtusest lähtuv hinnang teole), formaal-juriidiline (tegu kui karistatav). Kriminoloogias on teaduskeel siiski alles algusfaasis

Uurimisobjekt – selleks ongi kehtiv moraal;] [Ka esmane intuitsioon on õ-positivismi poolt: esiteks, see näib ju seletavat, miks õigus on ajaloo jooksul saanud olla põhjendamatult karm või isegi ebaõiglane; teiseks, meil on võimalik näha erinevusi õiguse kui ühiskonna ühe fenomeni ja eetika või moraali kui sellest erineva fenomeni tunnuste vahel.
Uurimisobjektid – kombinatsioon 4 dimensioonist: 1) representatsioon (püsiv, variatsioonidega uuesti esitamine) või protsess (selle loomine või mõistmine) – 2 viisi näha keelelisi üksusi; Keele representatsioon ajus on esitatud neuraalse koodina, mis on evolutsiooni ja tulemus ja mida teadus tänapäeval veel ei mõista.
Uurimisobjekti ehk üldkogumi selgelt määramata võib kogu valikuuringu tulemus osutuda kasutuskõlbmatuks (üldistavaid järeldusi ei ole võimalik teha), sõltumata valimi mahust ja valikumetoodikast.

Uurimisobjekti – õigus, õiguse normatiivset poolt, Õigust kui uurimisobjekti uurib õigusdogmaatika seestpoolt, õiguse sotsioloogia väljaspoolt.
Uurimisobjekti ideaaltüübi e. puhta tüübi e. lihtsustatud mudeli, mis võtab kokku kõik selle objekti olulised omadused ja jätab kõrvale kõik mitteolulise.
Uurimisobjekt omaette – teksti loojal oli kindel põhjus, miks ta tekste võltsis, sellepärast pole falsifitseeritud tekst halvem teistest tekstidest.

Uurimisobjekt – objekt, mida teadusliku hüüfidest moodustunud organ, milles valmivad probleemi lahendamise käigus uuritakse.
Uurimisobjektideks on olnud kõik elusorganismid alates hulkharjasussidest mäkrade ja laborihiirteni, teemade valik on lõputu.
Uurimisobjekt on süsteemitähendused, nii leksikaalsed, grammatilised kui ka lausete tähendused.

Uurimisobjekti – Pärnu kuurordi – ja huvigruppide – kohaliku kogukonna ja Eesti pere-
Uurimisobjekt on kujundid. 6. CAD süsteemi skemaatiline ülesehitus.
Uurimisobjektid - Probleemi püstitades määratletakse uurimisobjekt.

Uurimisobjektideks on õpilane, õppimine ja õppimise tingimused.
Uurimisobjekte on liiga palju, siis on katset ka raskem teha.
Uurimisobjekt on sama mis ettevõtte majanduse õpetamisel.

Uurimisobjekt on inimestevaheline kommunikatsioon.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun