Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Uni on psühhofüüsiline nähtus, mille korral on nii inimese kehaprotsessid kui ka hingeelu hoopis teistsuguses seisundis kui ärkveloleku ajal: hingamine ja pulss aeglustuvad umbes neljandiku ja kehatemperatuur langeb 1-2 kraadi võrra1. Une põhiülesandeks on kesknärvisüsteemi, meeleelundite ja lihaskonna taastamine ning kasvuhormooni tootmine 2. Seepärast tunnemegi ennast hommikuti värske ja väljapuhanuna.
Uni - giessen.de/~g929/phoibos2.gif http://www.hranajanto.com/goddessgallery/pgfx/artemis-400.jpg http://www.tqnyc.org/2006/NYC063035//aphrodite.gif http://www.mysticmedusa.com/wp-content/uploads/2009/08/hermes.jpg http://spinoza38.files.wordpress.com/2009/06/ares1.jpg http://z.about.com/d/atheism/1/0/K/Q/Hephaestus-l.jpg http://www.wizards.com/dnd/images/dd_gallery/dd2/Hestia_p125.jpg
Uni on vajalik: 1) neuronite taastumiseks (eriti oluline on sügav uni) - neuroni struktuursete elementide taastmine 2) Sügava uneajal kasvuhormooni vabanemine lastel ja noorukitel seostub kasvuprotsessiga 3) keharakkude taastumine: reservide loomine aktiivseks tegevuseks 4) Uni tagab oluliste seoste (info) säilitamise, mis võivad kaduda, kui neid pikema aja vältel ei

Uni on vajalik: 1) neuronite taastumiseks (eriti oluline on sügav uni); - neuroni struktuursete elementide taastmine - talitluseks vajalike ainete /nt. mediaatorite/ süntees ja deponeerimine; 2) sest kasvuhormooni vabanemine lastel ja noorukitel sügava une ajal seostub kasvuprotsessiga; 3) keharakkude taastumiseks; reservide loomiseks aktiivseks tegevuseks
Uni on psühhofüüsiline seisund, mille aluseks on ajukoorele ja selle alustele struktuuridele levinud üldine pidurdus. Tänapäeval ei käsitleta und kui pelgalt aktiivsuse puudumist, vaid kui kvalitatiivselt erinevat aktiivsust, mida iseloomustab toimiva teadvuse puudumine ja küllaltki aktiivne ainevahetus närvisüsteemi teatud osades.
Uni on inimesele eluliselt vajalik füsioloogiline funktsioon: - vähemagajate (alla 4-5 tunni ööpäevas) keskmine eluiga on lühem kui tavalistel magajatel (7-8 t), sama kehtib ka pikema (üle 10 tunni) unega isikute kohta - inimesel kõige pikem registreeritud unetusperiood on 11 päeva Inimene sureb u 260-280 h unetuse tagajarjel.

Uni on faasiline protsess, milles eristub selgelt 2 erinevat staadiumit, mis omavahel vahelduvad. Ligikaudu 75-80% öisest unest moodustab nn. rahulik ehk "aeglane" uni. Une selles faasis vaibub suuraju koore tegevus sedavõrd, et elektroentsefalogrammil (EEG) ilmnevad aeglased ja suure voltaaziga lained, mida ärkvelolekus ei esine.
Uni on vajalik: • Energia hoidmiseks • Aju püsiv termoregulatsioon • Närvirakkude detoksifikatsioon • Kudede taastamiseks • Unustamise vähendamiseks • Geneetiliselt programmeeritud käitumismustrite säilitamiseks • Hiljuti õpitud materjali kinnistumiseks • Uni aitab unustada ebasoovitavad mälestused
Unicef - ehk United Nations Children's Fund (algselt United Nations International Children's Emergency Fund). on aastal 1946 ÜRO Peaassamblee poolt loodud hädaabifond, mille eesmärgiks oli varustada Teise maailmasõja poolt laastatud riikidest pärit lapsi hädavajaliku toidu ja meditsiinilise abiga.

Unicef – United Nations Children’s ( formely International Children’s Emergency) Fund VCR – Video Cassette Recorder viz – (loetakse ’’ namely’’ ): that ist o say, in other words wpm – words per minute YHA – Youth Hostels Association xxx- lots of kisses R.I.P. – Rest in Peace
Uni - ja parkettkivi külgedel on ladumise hõlbustamiseks 2 mm paksused vuugieendid. Toote kvaliteet:  laius ja pikkus ± 2 mm  kõrgus ± 3 mm Toodete pinnad peavad olema tasased (välja arvatud murtud pinnad), ilma pragudeta ja suuremate defektideta.
Uni - SEX................................................................................................................. 17 UNI-BRAOKK........................................................................................................... 17 KÄRG.

Uni on psühhofüsioloogiline seisund, mille aluseks on ajukoore ja mõndade selle alustele struktuuridele levinud üldine pidurdus, mille eesmärgiks on kesknärvisüst (neuronite taastumine), lihaskonna ja meeleelundite töövõime taastamine.
Uni on hädavajalik, et taastada meie päeval kulutatud füüsilisi ja psüühilisi jõuvarusid. Unenägusid nimetatakse emotsioonide kuningriigiks, sest sel ajal toimub meie emotsionaalsete haavade, vapustuste ja üleelamiste terveksravimine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Uni - giessen.de/~g929/phoibos2.gif • http://www.learningtreasures.com/suite101/artemis_coloring.jpg • http://www.kirkwood.k12.mo.us/parent_student/nkm/nkms_site/learning_com munity_pages/studentprojects/2003_2004/sem1/greekgods_max_w_8w/Image s/aphrodite2.jpg • http://etc.usf.edu/clipart/1400/1463/hermes_1_lg.gif • http://www.edupics.com/phpThumb/cache/e/e6/e6e/e6e1/phpThumb_cache_ed upics.

Uni - SEX Läbinisti ühest betoonist toodetud kivi (EVS-EN 1338:2003+AC:2006). Selle kujuga värvilisi kive toodetakse ainult täisvärvilistena, st pigment on lisatud kogu kivi ulatuses.
Uni – psühholofüüsiline seisund, mille aluseks on ajukoorele ja mõnele selle alusele struktuurile levinud üldine pidurdus; ümbritseva keskkonna nõrku ärritajaid ei teadvustata.
Unicef - lastega seotud probleemid UNESCO- edendab haridust ja kultuuri ÜRO JULGEOLEKUNÕUKOGU- lahendab riikidevahelisi tüliküsimusi, ennetab ja surub maha agressioone, tagab rahu.

Uni on hädavajalik, et taastada meie päeval kulutatud füüsilisi ja psüühilisi jõuvarusid, ta on oluline osa inimese füsioloogilisest ööpäevasest rütmikast.
Uni - muenchen.de/29972/, lk 17-18 15. Oktoobril, 2008 aastal otsustas Islandi keskpank seda üles ajutise valuutaoksjoni, et hõlbustada rahvusvahelist kaubandust.
Uni on ajukoorele ja selle alumisele osale levinud üldine pidurdus, mille funktsioon on kesknärvisüsteemi, lihaskonna ja meeleelundite töövõime taastamine.

Uni - wuppertal.de/conference/flooding.html 28.07.2010 – ÜRO Peaassamblee võttis vastu resolutsiooni, mille kohaselt on puhas vesi peamine inimõigus.
Uni - kivi 400,8 m2 0,8 320,6 32 12 3 69 Äärekivid 328 jm. 0,3 98,4 99 12 9 70 Haljastus 2800 m2 0,2 560 56 6 10 72 Koristus 1 kmpl 450 450 45 9 5
Uni on vaid unistus, millesse sa laskud siis, kui silmad kinni paned Unemaailmas ei saa me kunagi haiget - see ülesanne on pärismaailmal.

Uni - essen.de/literaturwissenschaft-aktiv/einladung.htm) Winnicott, D.W.: Kreativität und ihre Wurzeln - Das Konzept der Kreativität.
Uni - kivid valmistatakse paksusega 60±3mm ja 80±3mm. Esimesed sobivad põhiliselt kõnniteede sillutamiseks, teised sõiduteedele.
Uni - DECOR............................................................................................................ 13 MAJAKAS.

Uni on Jaapani keeles merisiilik ning kõva, kivise kilbi sees asuv pehme plägajas sisu on see mis makirulli otsa keeratakse.
Uni - heidelberg.de/institute/fak5/igm/g47/batulp.jpg Joonis 2. „Danae” http://cache.eb.com/eb/image?id=84828&rendTypeId=4
Uni on psühhofüsioloogiline seisund, mille aluseks on ajukoorele ja selle alustele struktuuridele levinud üldine pidurdus.

Uni on inimesele eluliselt vajalik füsioloogiline funktsioon : näiteks nälga suudab inimene paremini taluda kui unevõlga.
Uni - DECOR Mõõtmed 140x230x60. Ühel ruutmeetril 38kivi ning kaalub 132kg. Ühel alusel 10,6m2. Saadaval erinevad värvid.
Uni - heidelberg.de/personen/Nesselhauf/files/downloads/Phonetics%20Nesselhauf %20Part%20II.pdf, accessed January 19, 2016.

Uni - erlangen.de/photo_html/portrait/griechisch/denker/sokrates/sokrat13.jpg. 12. detsember 2014 2. Google otsing.
Uni on tähtis osa inimese vaimsest ja füüsilisest elust, sest läbi une uueneb meie vaimne ja kehaline jõud.
Uni on oluline inimese funktsioneerimiseks, kuid üllatuslikult suur osa sellest faktist ei ole tõestatud.

Uni - graz.at/~katzer/engl/Pipe_nig.html en.wikipedia.org/wiki/Main_Page www.hansaplant.ee/?id=123&op=body
Uni on hädavajalik peaaju, eriti suuraju koore puhkuseks ning immuunsüsteemide taastumiseks ja arenguks.
Uni – seisund, mille aluseks on ajukoorele ja selle alustele struktuuridele levinud üldine pidurdus.

Uni on teaduslikkus mõttes veel üsna noor avastus, ning töö selle kallal käib aina suurema hooga.
Uni - DECOR-KIVI Mõõtmed:230x140x80. Ühel alusel 6,7m2. Ühel ruutmeetril 38 kivi ja kaalub 180kg.
Uni on hädavajalik, et taastada meie päeval kulutatud füüsilisi ja psüühilisi jõuvarusid.

Uni on sageli häiritud ka inimestel, kes on depressiivsed, kel esinevad ärevushäired.
Uni11mn7w – U-eriomadustega legeermalm, Ni11Mn7 keemiline tähis ja sisaldus, W keragrafiit.
Uni on kaitsepidurdus, mille ajal närvirakud “puhkavad”, nende erutuvus taastub.

Uni on kõigi inimeste ja loomade elus loomulik, aga ka eriline perioodiline nähtus.
Unicameral – ühekambriline (parlament) Legislative authority/power – legislatiivjõud
Uni - goettingen.de/zooweb/servlet/AnimalBase/home/species?id=2308 8 Pearl.

Uni on seda sügavam, mida tugevamat kära on inimese äratamiseks tarvis teha.
Uni - hamburg.de/b-online/e20/20f.htm (Alla laetud 13.10.2012) [8] Asokollane.
Uni - püüdke mitte närveerida sellepärast, et on raske magama jääda.

Uni - stuttgart.de/conferences/lees04/Photos.html  Ehitati 1734 ja 1753
Uni - protokolle.de/Lexikon/Fraktionierte_Destillation.html, 17.04.2014.
Uni on oluline osa inimese füsioloogilisest ööpäevasest rütmikast.

Uni on inimese jaoks sama elutähtis tegevus nagu söömine ja joomine.
Uni - goettingen.de/vd/605/mjt.jpg 12. detsember 2014 4. Google otsing.
Uni on oluline just kasvueas noortele, eriti vanuses 12 – 18 aastat.

Uni on need märksõnad, millega enamus külalisi meie majast lahkub.
Uni on häiritud, ta ärkab sageli ega tunne end hommikul puhanuna.
Uni on inimesele eluliselt vajalik füsioloogiline funktsioon.

Uni - wuerzburg.de/history/ausstell/planimet/haff.html Tagasi
Uni on väga tundlik inimese hingelise tasakaalu indikaator.
Uni on inimestele eluliselt vajalik füsioloogiline nähtus.

Uni on värskendava toimega ja annab igaks peavaks energiat.
Uni
Uni on nagu muinasjutt, mis ühel hetkel võib tõeks saada.
Uni - hamburg.de/Wiss/FB/15/Sustainability/WD_ZhouFNU67.pdf

Uni on tähtis osa inimese vaimsest ja füüsilisest elust.
Uni on vajalik eelkõige vaimsest pingutusest taastumiseks.
Uni on organismi jaoks aktiivne, mitte passiivne protsess.

Uni - essen.de/literaturwissenschaft-aktiv/einladung.htm)
Uni on vajalik lõõgastumiseks ja enese mahalaadimiseks
Uni on eluks niisama vajalik nagu söömine ja joomine.

Uni on üks kahest inimese eksistentsi põhiseisundist.
Unicef – ÜRO Lastefond • UNDP – ÜRO Arenguprogramm
Uni - hamburg.de/b-online/e09/09b.htm umbes 80 päeva.

Uni - heidelberg.de/institute/fak5/igm/g47/batulp.jpg
Uni on vajalik selleks, et organism saaks puhkust.
Uni on lapse üks füsioloogilistest vajadustest.

Uni on midagi palju enamat kui lihtsalt puhkus.
Uni - muenchen.de/32108/1/MPRA_paper_32108.pdf

Uni on väga sümboolne, keeruline ja raske.
Uni - , bi-ja multipolaarseid närvirakke.
Uni - KIVI Unikive on kolme eri mõõduga.

Unicef –  tegeleb maailmas lastekaitsega
Uni on oluline inimese heaolu tekkimisel.
Uni on meie eludes väga tähtsal kohal.

Uni on organismi põhilisi funktsioone.
Uni - üks unilateraalne (ühepoolne)

Uni - DEKOOR-kivi, c- KARTANO-kivi.
Uni – erinevad teadvuse seisundid

Uni on sümboolne ning keeruline.
Uni - kiel.de/eibe/UNIT04EST.PDF
Uni on üks meie teadvuse vorme.

Uni on bioloogiline imperatiiv.
Uni - Modernism, avangardism.

Uni on oluline energialäte.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun