Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Uimastid ehk mõnuained Uimastid on kesknärvisüsteemi mõjutavad ained, mis kutsuvad esile joobe või joobesarnase seisundi. Muu hulgas arvatakse nende ainete hulka narkootikumid, mõni ravim, narkoosi-ained, vedelad lahustid, dopingained, alkohol ja tubakas (Vikipeedia 2009). Uimastiteks võivad olla: ● ained, mis kuuluvad kontrollitavate narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirjadesse; ● alkohol, tubakas, kohv; ● mitmesugused lahustid, liimid, aerosoolid (Metsküll 2003).
Uimastipreventsioon on juba aastakümneid olnud arenenud riikide tervisekasvatusprogrammides ning kasutatud strateegiad on arenenud ja muutunud läbi aegade (Thamm, 1994). 1960. aastatel domineeris hirmutamistaktika - hoiatati ebaõige käitumise eest ja loeti üles tervisega seotud riskifaktoreid, seitsmekümnendatel domineerisid käsud ja keelud, rõhutati illegaalsust, kriminaalsust ning karistamist, trahve ja muud selletaolist.
Uimastiprobleem on Eestis muutumas sensatsioonilisest sündmusest paratamatuks igapäevanahtuseks. Ühelt poolt laiendab rahvusvaheline narkoäri oma turgu ja teisalt soovib meie tarbija eksperimenteerida demokraatliku “vabadusi”. Eestis on uimastite tarvitajate ja narkomaanide arv esialgu veel väiksem kui Lääne-Euroopas, Ameerikas või meie naaberriikides Soomes, Lätis ja Venemaal.
Uimastisõltuvus on haigus, mille arengut ning väljendumist mõjutavad bioloogilised, psühholoogilised ja sotsiaalsed faktorid ning mille ravimine toimub tervishoiukorralduse ja ravikindlustuse seaduse kohaselt; 2. Uimastisõltuvus on mitmemõõtmeline haigus, mis nõuab diferentseeritud lähenemist ravile pöördujatele ning multidistsiplinaarse personali kaasaamist ravi protsessi.
Uimastiteta – igapäevase elurütmi ja distsipliinitunde taastamine, uute pingetega toimetulekuoskuste kujundamine, normaalsete inimsuhete taastamine või sisseseadmine, pidevasse tööprotsessi lülitamine. Eluliselt tähtis on lähedaste inimeste ja probleemidega toime tulnud saatusekaaslaste toetus; sageli on vajalik ka spetsiaalne psühhoterapeutiline abi.
Uimastipreventsioon on osa kõigi vanglate põhitegevusest ja selle realiseerimise eest kannavad vastutust vanglate direktorid; 3. Uimastipreventsioon käivitatakse kõigis Eesti vanglates süsteemselt ühtse kontseptsiooni alusel, seda realiseeritakse vanglate kõigi struktuuriüksuste ühistegevusena ja juhendatakse Justiitsministeeriumi vanglate osakonna poolt.
Uimastisõltuvus – esmane krooniline haigus, mida iseloomustab nõrgendatud kontroll uimastavate ainete tarvitamise kestuse, koguse ja tarvitamise viisi üle, tähelepanu keskendamine muudelt eluvaldkondadelt uimastite hankimisele ja tarvitamisele, uimastite tarvitamine vaatamata nende negatiivsele mõjule organismile ning mõtlemisprotsessi häire.
Uimasti on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mis muudab tarvitaja käitumist, meeleolu ja taju (Wikipedia, http://et.wikipedia.org/wiki/Narkootikum ). Muu hulgas arvatakse nende ainete hulka narkootikumid, mõni ravim, narkoosi-ained, vedelad lahustid, dopingained, alkohol ja tubakas. Uimastid tekitavad kergesti sõltuvust.
Uimastitarvitamise tulemus on ebastabiilne psüühika, alanenud töövõime ja raske toimetulek oma edasise eluga (Eik, Riskikäitumisega noor). Seega ei saa ka väita, et noorele pole vaja öelda, et uimastid on kahjulikud, kuid ma mõistan, et noor vajab pikemaajalist tuge, et oma elu muuta.
Uimastid on hea viis masendust leevendada ja probleemidest eralduda.
Uimasti on kesknärvisüsteemi mõjutav aine, mis kutsub esile joobe või joobesarnase seisundi. Muu hulgas arvatakse nende ainete hulka narkootikumid, mõni ravim, narkoosi- ained, vedelad lahustid, dopingained, alkohol ja tubakas.
Uimastisõltuvatele isikutele on Eestis alati olnud psühhiaatri pädevusega arstide ülesanne. Hetkel ei ole Eestis spetsialiseeritud ambulatoorset ja/või statsionaarset eriarstiabi pakkuvaid raviasutusi uimastisõltuvuse raviks.
Uimastipreventsioon – esmatasandi ennetustöö all mõistetakse sekkumist enne terviseprobleemide teket: tungitakse terviseprobleemi ümbritsevatesse põhjuslike seoste võrku ja eemaldatakse sellest üks sõlm.
Uimastikäibe maht – 400 miljardit USD aastas – 8% rahvusvahelise kaubanduse mahust, võrreldav nafta ja turismikäibega. Aastatel 1985-1996 oopiumi tootmine kolmekordistus ja kokaiini kahekordistus.
Uimasti on aine, millel on: iseloomulik toime, kõrvaltoimed, toime sõltub annusest, annus sõltub puhtusest, lisandite võimalus, toime sõltub manustusviisist, toime sõltub olukorrast.
Uimastisõltlastele on tagatud rehabilitatsiooniteenus, seejuures on rehabilitatsiooni eesmärgiks täielik sotsiaalne integratsioon ja narkootikumide tarvitamiseta eluviisi omandamine.
Uimastiseire keskus on Euroopa Uimastite ja Uimastisõltuvuse Seire Keskuse (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction, EMCDDA) Kontaktpunkt (National Focal Point,NFP).
Uimastitest on ta tubaka kõrval meile kõige kättesaadavam. Peamised kahjustused selle tarbimisel tekivad ajus, mille tagajärjel nõrgeneb mälu ning loogiline mõtlemine.
Uimasti suitsetamine on vähe levinud, kuigi see meetod on mõningates piirkondades populaarne. Pulber asetatakse fooliumitükikesele, altpoolt soojendatakse ning pulber aurustub.
Uimasti - ja relvakaubanduse kõrval üheks suurimaks organiseeritud kuritegevuse tuluallikaks. Inimkaubanduse ohvrite arvu aastas hinnatakse kuni kahele miljonile.
Uimasti – keemiline aine, mis mõjutab inimese enesetunnet, käitumist ja teda ümbritse maailma tajumist, seadusega lubatud, narkootikum on seadusega keelatud.
Uimastisõltlane on isik, kellel narkootiliste ainete, alkoholi või tubakatoodete tarvitamise tagajärjel esineb psüühiline või füüsiline sõltuvus nendest ainetest.
Uimastisõltuvus on progresseeruv haigus, mida on võimalik ravida ning seega on uimastisõltuvatel haigetel nagu kõigil teistel patsientidel õigus tervishoiuteenustele.
Uimastite tarvitamine on toimetulekumehhanism. • ebameeldivate tunnete ja emotsioonidega toimetulekuks • depressiooni leevendamiseks • pinge ja ärevusega toimetulekuks.
Uimastite tarvitamine on alati riskantne, sest kunagi ei saa päris kindel olla, mida tegelikult tarvitatakse. Lisaks on ka uimastite omamine krimiaalkorras karistatav.
Uimastid ehk mõnuained...................................................................................................................4 1.1 Sõltuvus.
Uimastid on keemilised ained, mis sissevõetuna mõjutavad inimese kõiki tervise osasid - nii füüsilist, vaimset, psüühilist kui sotsiaalset.
Uimastite liigid on näiteks kokaiin, amfetamiin, ecstasy, GHB ehk korgijook, kanepitooted(marihuaana ja hašiš, opiaadid(heroiin ehk valge hiinlane),
Uimastid on kergesti kättesaadavad;  uimastid sümboliseerivad noorte jaoks mässumeelsust, iseseisvust ja igapäevareeglite rikkumist.
Uimastipreventsioon tähendab vanemate jaoks eelkõige seda, et nad aitavad oma kasvaval lapsel õppida oma probleemide ja raskustega toime tulema.
Uimastite teratogeenne ehk väärarendeid tekitav toime inimese lootele ei ole metodoloogiliste raskuste tõttu senini teaduslikult kinnitust leidnud.
Uimastitarbimise mustrit on Euroopas ümberkujundamas sünteesuimastid, mis tähendab, et aina enam pakutakse uusi ja veel registreerimata mõnuaineid.
Uimastid on ained, mis mõjutavad kesknärvisüsteemi ja teadvust, muutes seejuures ka inmese käitumist, taju ning meeleolu.
Uimastid on ained, mis mõjutavad kesknärvisüsteemi, mõjutavad ka teadvust, muutes inimese meeleolu, taju ja käitumist.
Uimastisõltuvus EHK NARKOMAANIA............................................................................................... 8
Uimastite kasutamist on peetud suurelt jaolt eelkõige meeste probleemiks,kuigi ka naised on selle probleemiga võidelnud aastasadu.
Uimasti – psühhoaktiivne aine, mida kasutatakse mittemeditsiinilistel eesmärkidel oma psüühika mõjutamiseks.
Uimastid on :keemilised ained, mis mõjutavad inimese enesetunnet, käitumist ja teda ümbritseva maailma tajumist.
Uimastid on psühhoaktiivsed ained( seened, alakohol, ravimid, kohv), mida kasutatakse psüühika mõjutamiseks.
Uimasti on tegelikult aine, mis kuulub teatavasse ainete nimekirja, mida kutsutakse narkootikumide registriks.
Uimastite tarvitamiseks on erinevad viise: Esiteks süstimine- narkomaanid süstivad ennast veeni, rikkudes sellega oma käed.
Uimastid – kesknärvisüsteemi (ka teadvust) mõjutavad ained, mis muudavad meeleolu, taju ja käitumist.
Uimastiprobleemidega vangidele on loodud 8-kohaline sõltuvus rehabilitatsiooni osakond, mis paikneb teistest vangidest eraldi.
Uimastid on kesknärvisüsteemi mõjutavad ained, mis kutsub esile joobe või joobesarnase seisundi.
Uimasti - ja relvakaubanduse korruptsiooni ja pettuste vältimine ning nende vastu võitlemine.
Uimasti - ja relvakaubanduse kõrval üheks suurimaks organiseeritud kuritegevuse tuluallikaks.
Uimastiennetusnõukogu on moodustatud maavanema korraldusega, milles on ära määratud ka nõukogu esimees.
Uimastitarvitamise eripärad - tarbitava aine omadused, tarvitatava aine kogus, aine tarvitamise sagedus ja aeg.
Uimastid on KNS mõjutavad ained, mis muudavad inimese meeleolu, tajumist ja käitumist.
Uimastipatsientidega toimetulekut on kirjeldatud peatükis „Meelemürkide kasutamisega seotud probleemid“.
Uimastitel on aga väga kahjulik toime inimorganismile. Seepärast need keelatud ongi.
Uimasti on kaup, mille pealt saavad teenida nii mõjukad isikud kui terved riigid.
Uimasti on lihtne meditsiiniline, orgaanilise või anorgaanilise päritoluga aine.
Uimastid – rikub uimastitarvitaja tervist, muudab ajutegevust aeglasemaks.
Uimastisõltuvatel haigetel on teiste patsientidega samasugused õigused tervishoiuteenusetele.
Uimastisõltuvus on see, kui aine tarvitamine muutub elus esmatähtsaks kõige muu
Uimastite tarbimisest on väga raske loobuda ja nende tarbimine lõppeb tihti surmaga.
Uimasti - , relva-, antiigiärist ning ohtlike ainetega kaubitsemisest.
Uimastisõltuvus - aine tarvitamine muutub elus esmatähtsaks kõige muu arvel.
Uimastid - probleemid, ennetamine. Tallinn: Politseiamet, 34-35
Uimastid on laialt levinud probleem nii Eestis kui ka maailmas.
Uimastid on amfetamiin, Ecstasy, kokaiin ja hallotsinogeenid.
Uimasti - NZT mõju Eddie lõpetas raamatu nelja päevaga.
Uimastid on ained, mis mõjutavad inimese närvisüsteemi.
Uimastitest on ta tubaka kõrval meile kõige kättesaadavam.
Uimastite tarbimine on seadusega keelatud ja kohtulikult karistatav.
Uimasti – aine mille tarvitamine mõjutab inimest
Uimastitarvitamise ennetus e. preventsioon: strateegiad ja tasandid.
Uimastiturule on see jõudnud alles viimastel aastatel.
Uimastid on omandanud keskse koha igapäevaelus.
Uimasti rünnakumoment on info üleandmise protsessi hetk.
Uimastid on väga ohtlikud ained.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Uimasti on aine, mida saab kuritarvitada, sõltumata asjaolust, kas selle aine kasutamist reguleeritakse seadusega või mitte.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Uimastitarbimise - alaste hoiakute selgitamine ja kujundamine.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun