Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Utilitaar - ökoloogiline väärtus Teaduslik ja hariduslik väärtus Orientatsiooniline ja identiteedi väärtus Esteetiline: maastiku ilu, maastiku mitmekesisus, maastiku omapära, maastiku traditsiooniline ilme, maastiku hooldatus (põllud, rohumaad, hooned jm rajatised), vaheldusrikas või huvitav reljeef, teedelt avanevad ilusad vaated.
Uue - Taatsi talus taluelu tutvustamine: – lambakasvatus – villatöötlemine – mesindus – käsitöö – piknikud taluõuel – Linnuvaatlus • Paadisõit Matsalu lahel – OÜ Leidrek – Nina talu, Puise küla, Ridala vald, Läänemaa Loodusharidus • Vajalik inimese arukas tegutsemine.
Uurimise alla on võetud süsi, kütteõlid, bensiin, diiselkütus, metanool, etanool, hargnenud ahelaga eeterlisandid (MTBE e. methyl tertiary-butyl ether ja ETBE e. Ethyl tertiary-butyl ether), maagaas ja veeldatud bensiini gaas (LPG e. liquefied petroleum gas) ning biodiisel.

Uuendamise eelduseks on uuendusraied, mille aastamaht sõltub mitmetest teguritest nagu puiduturg, maksupoliitika, raieperioodide ilmastik jne. Raiestike tähtaegseks uuenemiseks on inventuuritulemuste kohaselt eeldusi enam kui 95%-l aladest.
Urbanisatsioon - ehk linnastumine on linnade pidurdamatu kasv 3. Tööstusrevolutsioon- Inimeste arvu hüppeline suurenemine 19.sajandil mõjutas tööstusrevolutsioon, mille käigus manufaktuurne tööstus asendati vabrikulisega.
Uibulehelised - PYROLACEAE Sugukond uibulehelised (Pyrolaceae) oli varem kanarbikulaadsete seltsi kuulunud taimede sugukond. hilisemad molekulaargeneetilised uuringud näevad neid pigem kanarbikuliste (Ericaceae) sugukonnas.

Uurija hoolimatu – nakkusekandja sattub keskkonda – senini ei ole selliseid juhtumeid registreeritud. Pealegi – enamus laborites saadud baktereid hukkuvad niipea, kui nad väliskeskkonda sattuvad.
Ultraviolettkiirgus on aga suures koguses kahjulik kõigile elusorganismidele, sest põhjustab mutatsioone DNAs ning valkude denaturatsiooni ehk valgu kõrgemat järku struktuuride lagunemist.
Unikaalsed liikid – päiskivi-liigid(keystone species) – reeglina ökosüsteemil kõige kõrgemal tasemel asuvad liigid, kelle eemaldamine viib ökosüsteemi olulisele muutusele.

Urbanisatsioon - linnade pidurdamatut kasvu ja inimeste koondumist linnadesse nimetatakse urbanisatsiooniks ( või siis loomade, lindude eluviisi ja käitumise muutumine linnas).
Ulatuda 5 - 6%ni. Mõned inimesed võivad loobuda aktiivsetest tööotsingutest, sest nad arvavad, et vabu töökohti ei ole. Neid nimetatakse heidutatud töötajateks.
Ulatuda 95 – 98%-ni. Aktiivmudapuhasti eelised biokilepuhasti ees on suurem efektiivsus ja lisaks süsinikuärastusele toimuvad ka fosfori- ja lämmastikuärastus.

Ujuv vahetuskurss – Vahetuskurssi, mis määratakse nõudluse ja pakkumisega vabaturul ilma finantsinstitutsioonide vahelesegamiseta, nimetatakse ujuvaks vahetuskursiks
Usa teadlane E. P. Odum (1975) on kujutanud integratsiooni ökoloogias tordina e. "bioloogilise tordina" ja see põhineb bioloogiliste teaduste jaotusel.
Urbanisatsioon – linnastumine, linnade pidurdamatu kasv ja selle kaasnähud või siis loomade, lindude eluviisi ja käitumise muutumine linnas.

Ultraviolettkiirgus – väikestes kogustes soodustab inimese naharakkudes D-vitamiini sünteesi,suurtes kogustes kutsub esile geenmutatsioone
Ulatuslikud alanduslehtrid on tekkinud Kambriumi–Vendi veekihtide survelise vee kasutamisest Tallinnas ja Kohtla–Järve tööstuspiirkonnas.
Uued liikmed - kõik, kellele on oluline Eesti looduse säilitamine ja keskkonnaseisundi parandamine - on alati teretulnud.

Ultraheli - deterrendid, mille tegevusraadius on üle 20 kHz-i, pole efektiivsed, sest linnud ei kuule ultraheli.
Uurija hoolimatu – nakkusekandja sattub keskkonda – senini ei ole selliseid juhtumeid registreeritud.
Upwelling - toitainete pidev väljapuhumine – see toimub peamiselt maismaa äärealadel.

Uue – Saaluses, Plaanil ja Luutsnikus Domineerivaks pakendijäätmeks on klaas.
Ulatuslikult on levinud volframelektroodiga keevitamine päripolaarse alalisvooluga.
Uskumusega on seotud egiptuse peamiste arhitektuurivormide tekkimine ja püsimine.

Ujulehtedel on õhulõhed lehe ülapoolel, sest alapool on vees.
Utilitaar - ökoloogiline Teaduslik ja hariduslik väärtus
Urbanisatsioon ehk linnastumine. Inimeste kolimine maalt linna.

Urbanisatsioon – linnastumine, linnade pidurdamatu kasv.
Umbes 5 - 10, mõnikord isegi rohkem, looma.
Upwelling – toitainete pidev väljapuhumine.

Uku - Viitna radiaalse mõhnastikuna.
Usa puhul on see näitaja 670 000 Kcal.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun